دیوارهای قدیمی راجع به روم باستان +تصویر و عکس


دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +عکس

در حومه رشته کوه «سردنا گورا» در حدود ۴۰ کیلومتری شمال «Plovdiv» در بلغارستان مرکزی، شهر سنتی هیساریا قرار دارد که با چشمه های معدنی‌اش نامدار است
: در حومه رشته کوه «سردنا گورا» در حدود ۴۰ کیلومتری شمال «Plovdiv» در بلغارستان مرکزی، شهر سنتی هیساریا قرار دارد که با چشمه های معدنی‌اش نامدار است. این شگفتی کوچولو طبیعت در دوره های ماقبل تاریخ مردمان را به سوی خود جلب می کرده است و این را علامت های سکونت این ناحیه که حداقل به قرن چهارم پیش از ولادت بازمی‌‌گردد نمایان میکند. آب‌های معالجه ای چشمه های هیساریا و آب و هوای موردعلاقه آن، رومیان را در سال ۴۶ بعد از ولادت به سوی خود جذب می‌کرده است. رومی ها تراکیان را سرنگون کردند و هیساریا یک شهر رومی شد.
دویست و پنجاه سال بعد، امپراتور دیوکلسین بر آن شد حالت هیساریا را به یک شهر رومی ارتقا دهد و نام آن را به دیوکلسیانوپلیس عوض کرد. در همان لحظه، آپارتمانهای در سر تا سر هیساریا بودند و همانگونه که شهر کوچولو سعی می کرد خودش را با نقش معتبرش سازگار کند، ساختمان ها و حمام ها ساخته شدند و خیابان ها بوجود آمدند، اما قابل توجه ترین آپارتمانی که به وجود آمد دیوارهای استوار عظیم در پیرامون شهر بود.
طول این دیوارها در کل ۲.۳ کیلومتر بود و به طور کامل شهر قدیمی را در خود محصور می کرد. به جز بعضی قسمت ها، دیوارها تقریبا کامل دست نخورده هستند و یکی از خوب ترین دیوارهای قلعه حفاظت شده از زمان اواخر باستان در بالکان و اروپا هستند. این دیوار تا ۱۱ متر ارتفاع دارد و در دروازه های جنوبی به ۱۳ متر هم می رسد. وارد شدنی به شهر توسط چهار دروازه بزرگ حفاظت می شد. دروازه جنوبی «شترها» نام دارد زیرا زمانی قوس دروازه از وسط شکسته شود مشابه به دو شتر به چشم مییاید که به هم نظر می کنند و این دروازه قبلا در قرن بیستم تاحدی تعمیر شده بود.
ویرانه های رومی همه جا وجود دارند. آپارتمانهای عمومی، آمفی تئاترهای کوچولو، سربازخانه های پادگان روم، پایه ها کهنه ترین کلیساهای بلغارستان و همچنین خوب ترین قلعه رومی حفظ شده در بلغارستان. تحت حکومت رومیان، هیساریا رشد کرد و در اوایل قرن چهارم با ظهور مسیحیت، یکی از مراکز اصلی این مذهب شد. پس از سقوط امپراتوری روم، رفاه این شهر کاهش داده شد و به یک دهکده کوچولو با چندین منزل مسکونی مبدل شد. نام کنونی هیساریا در ترکی به معنای قلعه است. پس از آزادی بلغارستان در سال ۱۸۷۸ هیساریا بار دیگر رواج یافت و چشمه های معدنی آن مجدداً یافته شدند و به یکی از مراکز تفریحی دوست داشتنی مبدل شد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس دیوارهای قدیمی مربوط به روم باستان +تصویر و عکس

–براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد–

گردآورنده : پاكمهر و.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به شيراز آی و فيض روح قدسی
««« »»»
بجوی از مردم صاحب کمالش

دیوارهای قدیمی راجع به روم باستان +تصویر و عکس

TT / 186 — TP / 39%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال