ترویج فرهنگ حسینی در دنیا


ترویج فرهنگ حسینی در جهان

هم وقت با تلاش شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی و وهابیت برای برطرف کردن فرهنگ حسینی علیه السلام اقدام هماهنگی توسط مسلمین کشورهای اسلامی در جهت آگاه سازی غیرمسلمانان از قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام انجام شد.

رضا رستگاری -بخش جهانگردی تبیان
عکس شماره ۱ ⇩
عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

اسلام انگلیسی و آمریکایی این روزها تلاش انبوه ای می کنند تا با توجه به شبکه های ماهواره ای و اینترنت قیام امام حسین علیه السلام را کمرنگ کنند. احتمالا باحال باشد آگاهی بدارید بودجه ای هنگفت برای این کار انتخاب کرده اند به این علت که برطرف کردن پیام های عاشورا مدد انبوه ای برای رسیدن آنها به اهداف شان می کنند غافل از این که هزاران سال است این قیام زنده است و زنده خواهد ماند.
همانطور که نقل کرده اند ماه پیوسته پشت ابر نمی ماند؛ افکار عمومی جهان نیز تا پیوسته زیر سلطه رسانه های غربی و سایت ها و شبکه های مبلغان تشیع انگلیسی باقی نمی ماند و واقعیت چهره عمده اسلام منحصر بفرد محمدی(ص) خود را نمایان میکند.
سال جاری در ماه محرم همانند سالهای گذشته مسلمین جهان در سر تا سر دنیا بصورت خودجوش دست به تبلیغ برای امام شهید شان زدند و او را به ترفند های باحال برای مردمان جهان تبلیغ کردند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

به خاطر اتفاقات منفی انبوه ای که این روزها علیه قیام سیدالشهدا حضور دارد شورای مرکزی اجلاس اسلامی دانشجویان میلان با هدف آگاهی ،بصیرت، و احیاء فرهنگ حسینی اقدام به توزیع بروشورهای دیزاین شده و گل درمیان اشخاص غیر مسلمان ایتالیایی نمود.
بر این اساس،با هماهنگی های صورت گرفته، گروهی از دوستان مسلط به زبان ایتالیایی و انگلیسی حین انتشار بروشور و گل، پاسخگوی سوالات مخاطبین ایتالیایی در رابطه با دلایل راهپیمایی و وقایع تاریخی مربوط جدید عاشورا بودند.

عکس شماره ۳ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

این برنامه برای نخستین بار در ایتالیا با حضورو همیاری چهارده نفر از زن ها و ده نفر از مردان دانشجوی ایرانی با هدف روشنگری و آشنایی غیر مسلمین با امام حسین (ع)، شعائر و فرهنگ اسلامی ، پاسخ به سوالات و شبهات، معرفی کردن اسلام قرار می داری و متمایز کردن آن با جریان های تکفیری، ارائه عکس و تصویر روشن از دلائل برگزاری راهپیمایی روز عاشورا وعلت زنده نگه داشتن این واقعه اصلی به انجام رسانده شد. شایان توجه است که در طول این برنامه حدود سیصد نفر از ایتالیایی ها بروشور و گل گرفتند.

عکس شماره ۴ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

با توجه به بازخورد های بسیار مثبتی که از ابن برنامه گرفته شد، اجلاس اسلامی دانشجویان میلان بنا دارد به حول قوه الهی با برنامه ریزی جامع تر بتواند این برنامه را در سالهای آینده ادامه دهد تا ان شاالله در راستای ترویج فرهنگ حسینی قدمی بردارد.
در این میان چک میکنیم تلاش های مردمی دربرابر شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی و وهابیت که درپی برطرف کردن فرهنگ حسینی(ع) هستند.

توزیع گل های رز زیبا به همراه سخنانی خوشگل تر از حسین (ع) در کشور فرانسه

عکس شماره ۵ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

اهدای گل به مردمان به همراه برگه توضیح و معرفی اباعبدالله (ع) در امریکا

عکس شماره ۶ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

کشور کانادا توزیع آشامیدنی گرم

عکس شماره ۷ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

معرفی و توضیح مصائب امام حسین (ع) به زن سوئدی

عکس شماره ۸ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

کمپین مردمی «حسین کیست؟» به همت شماری از جوانان لندنی در سال ۲۰۱۲ آغاز به فعالیت کرده و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایالات متحده، کشور کانادا، بریتانیا، کشور فرانسه، کشور آلمان، نروژ، کشور استرالیا، نیجریه، کویت، لبنان، کشور هند و کشور پاکستان در حال فعالیت است. این کمپین قادر بوده در رسانه های آنلاین علاقه مندان بسیاری را به سوی خود کشد.

عکس شماره ۹ ⇩عکس ترویج فرهنگ حسینی در جهان

منابع : جام جم ، فارس ، اجلاس اسلامی دانشجویان میلان،

*براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

تهیه از: بنفشه ب.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن شب قدری که گويند اهل خلوت امشب است
««« »»»
يا رب اين تاثير دولت در کدامين کوکب است

ترویج فرهنگ حسینی در دنیا

TT / 138 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات