مسافرت به آرزوهای دست نیافتنی


سفر به آرزوهای دست نیافتنی

همه ما دارای آرزوهای انبوه ای هستیم، اما هرکدام دستاویزی برای نرسیدن به این آرزوها داریم. مشغله ی کاری، کمبود وقت، کمبودهای مالی و …. .

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس سفر به آرزوهای غیرممکن

در این میان اما می توان انسانهایی را پیدا کرد که تمام اما و اگرها راپشت سر نهاده و یکی یکی پله های آرزو های خویش را می پیمایند.
حسین ناصری یکی از این انسانهاست .ماجراجویی که قطعا قصه های بسیاری برای نقل کردن خواهد داشت.

حسین ناصری کیست؟

اگه بخواهم مشخصات شناسنامه ای خود را نقل بکنیم، من حسین ناصری متولد برج دی ۱۳۵۳ در ناحیه آذربایجان تهران بزرگ هستم.

مرد ناصری داستان مسافرت های شما از کجا آغاز شد؟

خب، برای توضیح این مسئله باید به چندین سال پیش برگردیم، زمانیکه من بازی تنیس به انجام میرساندم. پیوسته علاقه ی زیادی به ورزش ، داخل من بود تا زمانیکه دچار معضل شدم و بازی تنیس از طرف دکتر برایم ممنوع شد. از آن تاریخ من به پیاده روی، روی آوردم. با توجه به نوع کارم و این که مدت طولانی ناچار به نشستن در اطاق مدیریت بودم، پیاده روی برای من بسیار فرح بخش بود و چون ورزش پیاده روی در توانایی فکری انسان بسیار نقش میدارد ؛ خیلی از تصمیمات مهم فعالیتهای کاریم در همین پیاده روی ها گرفته میشد . از طرفی به خاطر آن که فعالیت های اجتماعی پیوسته یکی از نگرانی های من بوده است ، در یکی از این پیاده روی ها به این فکر افتادم که اتفاق بسیار خوبی خواهد شد اگه بتوانم در جهت بهبود فرهنگ جامعه قدمی بردارم . بنابراین نخستین جرقه عمده پیاده روی من با شعار اجتماعی تحت عنوان “زیستگاه طبیعی تمیز” و “دخانیات نکشیم” به مسافت ۱۶۰ کیلومتر که از کرج آغاز و با گذشتن از ارنگه ، گچسر ، کندوان ، مشکی بیشه ، مرزن آباد و در ادامه با چالوس و ساحل دریای خزر به انتها رسید؛زده شد.

یعنی شما واقعا از کرج تا چالوس پیاده رفتید؟

خب قطعا نه در مرحله اول. من در ابتدا یه برنامه ۱۲ ماهه در قالب پیاده روی طولانی و سنگین داشتم و پیاده روی در مسیرهای کرج- فاز۳ مهرشهر، کرج- آزادی، کرج- قزوین را آزمودم و در مرحله پایان نیز برنامه ریزی پیاده روی کرج- چالوس .

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس سفر به آرزوهای غیرممکن

و اما سفر به آمازون، چطور شد به آمازون سفر کردید؟

پیوسته ماجراجویی از علایق بنده بوده که سعی کردم در خیلی از مراحل حیاتم به عنوان یک زنگ تفریح انرژی بخش از آن بهره گیرم. در واقع جرقه ی این سفر به پیشنهاد رفیق عزیزم مرد علی یاوری زده شد.

از حسی بگویید که هنگام وارد شدن به آمازون داشتید؟

قطعا غیر قابل وصفه؛ و هرکس باید خودش این تجربه را داشته باشد. جنگل های آمازون طبیعت وحشی و بینظیر خودش را دارد؛ وسعت آن پنج برابر خاک کشورمان است و رود آمازون رودی عظیم با طول حدود هفت هزار کیلومتر و عرض بین ۴۰ تا ۱۰۰ کیلومتر که واقعاً فوق العاده است. همین اطلاعات اندک برای هیجان زده شدن کافی است . حالا تصور نمایید در این سفر دیدار با بومیان این نواحی که با وجود بهبود فناوری هنوز به سبک انسان های اولیه در این جنگل ها میزیند ، به سبک هزاران سال پیش خودشان را استتار میکنند ، از فن آوری، خودرو و زندگی مدرن اطلاعاتی ندارند ، به ترفند کاملاً باستانی دارو و خوراکی ی خود را آماده میکنند .و حتی هنوز پوشش ویژه ای ندارند را هم داشته باشید.

آیا واقعا شده در این سفرها با خطراتی هم روبرو بشوید؟

بله تا دلتان بخواد. به هرحال قطعا خطراتی موجود بوده است. مثلا در سفر کرج- چالوس، می تونم به طی نمودن تونل های تاریک و یا خطر افتادن در کوه های پیرامون کندوان اشاره کنم ؛ که البته در رابطه با دوم توسط هلال احمر از خطر پرت شدن قطعی نجات یافتیم. یا مثلا در آمازون که اتفاقا به خاطر وجود خطرات عدیده فرم های تعهد مربوطه را پر کردیم. البته راهنمایی در استخدام داشتیم. اما در هرحال خطر هجوم جانداران وحشی، حشرات سمی و حتی مردمان ناحیه همچنان وجود داشت.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس سفر به آرزوهای غیرممکن

حس شما در این سفرها چطور بود؟

نگاه بکنید، ماجراجویی پیوسته با یه حس رضایت شخصی همراه است که می اندیشم برای هر انسانی اهمیتی میدارد. اما اگه بخواهیم از دید مدیریتی اظهار کنم این سفرها در توانایی بر آن شوی و اعتماد به نفس یک مدیر اثر شگرفی دارد و من به همه مدیران به طور خاص و همه مردمان به طور عام پیشنهاد میدهم اطمینان داشته باشید یکی از راه های موفقیت خود شما در قدم اول و بعد کلکسیون تحت مدیریت شما در مرحله بعدی تنها با ماجراجویی، سفر و تجربه های تازه خواهد بود .

آیا واقعا این سفرها ادامه خواهد داشت؟

با اطمینان نقل میکنیم حتما . در نخستین برنامه ریزی ، پیاده روی از کرج تا تنکابن را خواهم داشت ؛ و یک مژده ای که قادر هستم به شما نقل بکنیم این است که پس از نزدیک دو سال پیگیری در نهایت کامیاب به اخذ اجازه های ضروری جهت سفر به قطب شمال شدم و در نتیجه من به عنوان نخستین ایرانی پس از انقلاب اسلامی به قطب شمال سفر خواهم کرد؛ که مطمئنا یک سفر به یاد ماندنی برای خودم و افتخارآور برای کشورم خواهد شد . این که بتوانم درفش کشورم را در قطب شمال به اهتزاز دربیارم یکی از اهداف من خواهد بود . پس از سفر قطب به شاخ آفریقا و به کشورهای توکا ، تانزانیا ، کنیا سفر و تجربه زندگی با قرمز پوستان مکانی آفریقا را کسب خواهم کرد.

مرد ناصری در این سفرها پشتیبانی ای هم از شما شده است؟

متاسفانه خیر. این سفرها کاملا شخصی و بدون پشتیبان آغاز شده است. البته در رابطه با موضوع پیاده روی کرج – چالوس با توجه به شعار به کار رفته از حمایت معنوی اداره کل زیستگاه طبیعی استان البرز بهره بردیم. اما در کل قضیه تمام بار این سفرها بر دوش خودم بوده است.

چرا قطب شمال ؟

همانطور که خدمت شما عرض کردم ، مسافرت های من از همان ابتدا جنبه اجتماعی داشت . به هر حال من مییاندیشم یکی از تکالیف هر ایرانی ، پر آوازه کردن نام کشورش می باشد . همانگونه که عرض کردم در سفر به قطب شمال گذشته از هیجانات و شگفتیهایی که خواهم داشت و نگاه خواهم کرد ؛ این که قادر هستم درفش کشورم را به اهتزاز دربیارم برای من بسیار حائز اهمیت است . در واقع خوب تر است نقل بکنیم این قضیه برای من فرا ملی است .

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس سفر به آرزوهای غیرممکن

مسئله ی اهمیتی می داری که در این بین وجود دارد ، مخارجهای این سفرها است ، چه طور این مسئله را حل کردید؟

نگاه بکنید من به عنوان یک فردی که تقریبا تمام جهان را نگاه کرده است به این نتیجه رسیده ام که هر انسانی با آرزوهایش معنا مییابد و خوب آرزوی من هم ماجراجویی و نگاه کردن نقاط هیجان انگیز دنیاست. مسافرت های قبلی ، همگی با مخارجهای شخصی بوده است و اصلا به فکر آن که از مکانی دیگر هم تامین شود نبودیم اما در رابطه با سفر قطب شمال به فکر هستیم تا از اسپانسر استفاده نماییم که خب در همه ی جهان این مسئله امری بسیار معمولی به حساب مییاید .

آیا واقعا به سفر به جو هم مییاندیشید ؟

به این علت که نه . همه می گویند که به هر آنچه می خواهید ، می رسید اما به عقده من قدم اول خواستن است ، قدم دوم برنامه ریزی و قدم سوم اجرایی کردن آن است .

و گفتمان نهایی؟

امیدوارم سفر قطب شمال بار جهانی بسیار خوبی برای کشورم داشته باشد و این وعده را می دهم که با ثبت لحظات مسافرتم شما را هم در جریان کامل آن بگذارم . به امید ایرانی سرافراز و پاینده.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس سفر به آرزوهای غیرممکنسفر هیجان انگیز یک ایرانی به سرزمین جادویی آمازون

– براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : گلبانو غ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لذت داغ غمت بر دل ما باد حرام
««« »»»
اگر از جور غم عشق تو دادی طلبيم

مسافرت به آرزوهای دست نیافتنی

TT / 260 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال