مومیایی ۱۵۰۰ ساله آدیداس بر تن کن


مومیایی ۱۵۰۰ ساله آدیداس پوش

در اوایل همین هفته بود که یافت شدن یک خانم مومیایی اهل مغولستان که حدود ۱۵۰۰ سال قدمت داشت، خبر ساز شد. آنچه که درباره این مومیایی در رسانه های آنلاین جنجال آفرید، کفشی بود که شباهت بسیار زیادی به کفش های آدیداس به روز دارد.

به کوشش محسن سعادتی – بخش جهانگردی تبیان
عکس شماره ۱ ⇩
عکس مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش

دیزاینر ها و طراحان شرکت محصولی وسایل ورزشی «آدیداس» مدعی شدند که کفش های حاصل شده از یک مومیایی جدید یافته شده در کوه های مغولستان مشابه چکمه ها و نیم بوت های این شرکت است.
باستان معرفی کن بقایای این خانم را در کوه های آلتای مغولستان که بیش از ۲۸۰۰ متر (۹۱۸۶ مرگ) از سطح دریا ارتفاع دارد یافتند.
در جوار اندام مومیایی شده این خانم که بوسیله یخ حفاظت شده بود، شماری وسیله سنتی از جمله کتری آهنی، بالش، کت پنبه ای و یک اسب قربانی شده پیدا شده است. پژوهشگران نقل کرده اند که یافت شدن یک قبر در مناطق سیبری پدیده ای در نوع خود بی نظیر است. یکی از باستان معرفی کن در این ارتباط گفت:”این نخستین باری است که یک جسد دفن شده متعلق به ترک های مغول در مغولستان و شاید در تمام آسیای مرکزی یافته شده است.

عکس شماره ۲ ⇩عکس مومیایی 1500 ساله آدیداس پوش

طی گزارشی که به وسیله یک موزه مغولی انتشار داده شد عکس و تصویری از پای این جسد حضور دارد که ایجاب کرد شرکت «آدیداس» ادعای باورنکردنی و غریبی را درباره آن مطرح کند. این شرکت تولید لباس ورزشی مدعی شده است که این تصویر نمایان میکند که کفشی که در پای این خانم مومیایی نگاه کرده می شود، دارای «سه خط» است که مشابه آرم تجاری این شرکت آلمانی است.
باستان معرفی کن می گویند که بقایای این مومیایی به فهمیدن جزئیات بیشتری درباره ریشه های تاریخی و فرهنگی درباره این خانم و قبیله وی یاری خواهد رساند.
اما کاربران آنلاین بر این باورند که مغایرت کفش های آدیداس با تیپهایی از جنس پشم گوسفند و شتر که بر تن این مومیایی مغولی پیدا شده است، قادر هست دال بر حضور مسافر وقت باشد.

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از: ژاله ح.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل بشارتی دهمت محتسب نماند
««« »»»
و از می جهان پر است و بت ميگسار هم

مومیایی ۱۵۰۰ ساله آدیداس بر تن کن

TT / 82 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات