اعجاز غیرمنتظره در یونان


معجزه غیرمنتظره در یونان

تصویر و عکس معجزه غیرمنتظره در یونان

به اعلان سرزه و به نقل از تبیان به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی – بین‌الملل – یونان بعد از ۷ سال رکود مستمر با رشد غیر منتظره ای در وارد شدن گردشگران خود را با یک معجزه درگردشگری مواجه می‌بیند و برای خروج از بحران به این صنعت امید بسته است.
آتن بعد از ۷ سال پرتنش و رکود از اواخر ۲۰۰۸ به این سو که با کشته شدن یک نوجوان به دست پلیس شروع شد، شاهد چنان رشد بی‌سابقه‌ای شده که مسئولان جهانگردی این کشور آن را یک معجزه می‌دانند.
به اعلان سرزه و به نقل از گاردین وزیر جهانگردی یونان آندریاس آندریادیس » نقل کرده است که صنعت جهانگردی یونان سال ۲۰۱۵ با دو و حتی سه برابررشد با سرعتتر از اسپانیا، پرتقال و حتی ایتالیا و کشور فرانسه رشد کرده و آگاهی نمیداریم این چه اعجازی است که درآتن رخ داده است!»
وی یادآور شد که یونان برای سال ۲۰۱۶ درانتظار وارد شدن ۴.۵ میلیون گردشگر تنها برای شهر آتن است.
این رونق غیرمنتظره درصنعت جهانگردی برای یک اقتصاد گرفتار رکود و وابسته به مددهای اضطراری که به چشم میامد دریک بن بست مالی همیشگی قفل شده، حقیقتا زندگی ای است. طبق آمارهای موجود درسال ۲۰۱۵ حدود ۲۳.۵ میلیون گردشگر از یونان ملاقات کردند که به معنی تولید بیش از ۱۴.۲ میلیارد یورو و همچنین به معنی رشد ۲۴ درصدی تولید ناخالص داخلی دراین کشور است.
درسال ۲۰۱۰ با شروع بحران بدهی مالی دراین کشور درآمدهای جهانگردی یونان حدود ۱۰ میلیارد یورو و سهم آن در تولید ناخالص داخلی ۱۵ درصد بود. اکنون کنفدراسیون جهانگردی یونان Sete حدس زده است که این کشورشاهد شروع فصل جدیدی از رشد برای این صنعت باشد که مدتهای مدید بیشترین سهم را در اقتصاد و بازار کار این کشور داشت.
یونان شاید تا انتها امسال قادر هست بیش از ۲۵ یا ۲۷.۵ میلیون گردشگر به سوی خود کشد که تقریبا دو برابر جمعیت این کشور است. اکنون پیشرفت اقتصاد یونان تا حد بسیار زیادی وابسته به عملکرد این صنعت است.
طبق همین گزارش آنچه که یونان صاحب شده تولید آنچیزی است که مقصدهای جهانگردی دیگر از دست داده اند.
ناظران دلیل اصلی این رشد بی سابقه و غیر منتظره جهانگردی دریونان را آشوب های داخلی در کشورهای تونس، مصر و کشور ترکیه و بسیاری دیگر از مقصدهای اصلی جهانگردی جهان آگاهی میدارند که چهره فرهنگی و جهانگردی آن ها به خاطر ناآرامی و ناامنی خرابی شده است. این به معنی زیان شدید اقتصادهایی است که زیر فشار شدید خشونت های داخلی و ناامنی که به راحتی گردشگران را از آن ها دور نگه داشته است.
برای یونان هیچ وقتی خوب تر از این عدم که جهانگردی به کمک اقتصاد راکد آن بشتابد زیرا از هر ۵ شغل در یونان یکی دربخش های وابسته به جهانگردی است و قیمت بیکاری جوانان با قیمت شگفت آوری بالغ بر ۶۷ درصد است.
با این حال نقش یونان به عنوان خط مقدم درجبهه بحران پناهجویان اروپا قادر هست تاثیر منفی بر این رشد معجزه گونه قرار بدهد. هم کنون بیش از ۵۳ هزار زن و مرد و خردسال در نواحی گوناگونی از یونان به خاطر بسته شدن مرزهای شمالی آن گیر افتاده اند.

خبرگزاری میراث فرهنگی

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از محیط رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما نکته تایید تبیان نیست .

*******************

مسئول متن : شيرين و.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا دلالت خيرت کنم به راه نجات
««« »»»
مکن به فسق مباهات و زهد هم مفروش

اعجاز غیرمنتظره در یونان

TT / 106 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال