افت ۴۵ درصدی وارد شدن گردشگران خارجی به مصر


کاهش ۴۵ درصدی ورود گردشگران خارجی به مصر

در بیانیه ای که این سازمان انتشار داده، شمار گردشگران خارجی به مصر در ماه آگوست به ۵۰۳ هزار نفر اعلام شده است، در حالی که این شمار در ماه آگوست سال ۲۰۱۵، ۹۱۵ هزار نفر تن بود.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس کاهش 45 درصدی وارد شدن گردشگران خارجی به مصر

کاهش شمار گردشگران به مصر بر اساس میزان اعلامی سازمان آمار مصر به شرح ذیل کاهش داشته است: گردشگران کشور روسیه ۵۵.۲ درصد، بریتانیا ۱۵.۹ درصد، گردشگران کشور آلمان ۱۴ درصد و گردشگران ایتالیایی حدود ۶.۲ درصد.
مصر قبل از خیزش فراگیر مردمی به عنوان مقصدی امن برای گردشگران خارجی به مخصوص کشورهای پر درآمد حاشیه خلیج همیشگی فارس و اروپا بهره می برد و صنعت جهانگردی به عنوان یکی از منابع مالی درآمدزا سهم اصلی ای در بودجه سالانه سرزمین فراعنه به حساب میامد، به طوری که ۴۰ درصد از درآمد سالیانه مصری ها وابسته به صنعت جهانگردی بود.
با آغاز انقلاب نیمه تمام مردمان مصر در ژنوایه ۲۰۱۱ (دی / بهمن)، به وحشت افت ناشی از اقدامات تروریستی در این کشور شدت گرفت، به این علت که در دوره محمد مرسی چند عملیات علیه گردشگران خارجی از سوی گروههای تندروهای مذهبی بوجود آمد و شرایط سفتی را برای اقتصاد بحران زده مصر رقم زد.
در فردای سقوط دولت مرسی و روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی، با شعار ایجاد امنیت برای توسعه پایدار و توسعه تجارت خارجی به مخصوص از طریق صنعت توریسم گمان می رفت شرایط مساعدی برای وارد شدن و جذب بیشتر گردشگران خارجی و ازدیاد درآمد ملی فراهم شود ولی پیوستن برخی از جریانات مخالف دولت در قالب اخوانی ها به گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش در صحرای سینا و اقدامات سازمان کشف کرده تروریستی برای ناامن کردن مصر برای گردشگران خارجی، دولت سیسی را در تنگنای بیشتر اقتصادی و سیاسی گذاشت.
در این مسیر، سرنگونی جت روسی با ۲۲۴ سرنشین از جانب گروهک تروریستی داعش در سال گذشته بر بی اعتباری اقدامات امنیتی دولت مصر در برقراری پروازی های امن خارجی به مقصد شهرهای گردشگری این کشور صحه گذاشت، تراژدی ای که ایجاب کرد علاوه بر گردشگران روسی، دیگر کشورها هم رغبتی برای وجود گردشگرهای خود در سرزمین فراعنه نمایان نکنند.

*********************

مطلب از : پارسا ز.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صرف شد عمر گران مايه به معشوقه و می
««« »»»
تا از آنم چه به پيش آيد از اينم چه شود

افت ۴۵ درصدی وارد شدن گردشگران خارجی به مصر

TT / 65 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال