مغربی ها مسافرت حج عمره را تحریم کردند


مغربی ها سفر حج عمره را تحریم کردند

این تصمیم انجمن ملی آژانس های سفری مغرب بعد از آن انجام شد که سعودی ها مردادماه امسال، پیامد سفر حج عمره را به دو هزار ریال کشور عربستان (مبلغی معادل ۵۳۳ دلار و ۵ هزار و ۲۰۰ درهم مغرب) زیاد کردند.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس مغربی ها سفر حج عمره را تحریم کردند

انجمن آژانس سفری مغرب در نشست اخیر خود، بیانیه ای را صادر کرد که بر اساس آن مشورت با مقام های سعودی برای لغو پیامد تازه، تسریع می شود و این کار با این هدف انجام خواهد شد که مسلمین بتوانند مناسک عمره را بدون مخارجهای سنگین به مکان آورند.

بیانیه مذکور از همه شرکت های جهانگردی مغربی فرا خوانده تا سفر به کشور عربستان را تحریم کنند و این عمل را حاوی پیام اهمیتی می داری برای ریاض آگاهی داشته است تا از تصمیم خود مبنی بر افزایش پیامد حج عمره صرف نظر کند.

کاهش نرخ نفت و نیز چالش کشور عربستان در نبردها و بحران های ناحیه، مردادماه گذشته، شورای وزیران رژیم سعودی را واداشت تا برای رویارویی با کاهش درآمدها و تامین کسری بودجه اش، هزینه روادید وارد شدن و خروج به کشور را زیاد کند. مقرر شده است که هزینه روادید برای کسانی که برای نخستین بار به کشور عربستان سفر می کنند دو هزار ریال سعودی (معادل ۵۳۳.۳ دلار) انتخاب شود.

سعودی ها همچنین هزینه ترانزیت به کشور عربستان را ۳۰۰ ریال (۸۰ دلار) و هزینه سفر هر فرد از طریق بنادر کشور عربستان به خارج از کشور را ۵۰ ریال (۱۳.۳ دلار) تعیین کردند. کابینه کشور عربستان همچنین هزینه روادید خروج و بازگشت تک سفره و حداکثر دو ماهه را ۲۰۰ ریال (۵۳.۳ دلار) اعلام کرد و هر فرد باید برای هر ماه اقامت اضافه، مبلغ ۱۰۰ ریال (۲۶.۶ دلار) توجه بکند.

از سوی دیگر، هر فرد موظف خواهد بود که برای روادید چندین سفره سه ماهه ۵۰۰ ریال سعودی (معادل ۱۳۳.۳ دلار) توجه بکند، این شخص اگه بخواهد مدت اقامت خود را یک ماه تمدید کند باید برای هر ماه اقامت اضافه ۲۰۰ ریال (۵۳.۳ دلار) توجه کرد کند.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : دلاور ع.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صحبت حور نخواهم که بود عين قصور
««« »»»
با خيال تو اگر با دگری پردازم

مغربی ها مسافرت حج عمره را تحریم کردند

TT / 69 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال