مردم کشورمان پنجمین منبع درآمد توریستی مالزی


ایرانی ها پنجمین منبع درآمد گردشگری مالزی

به گزارش سرزه به نقل از سفیر مالزی مردم کشورمان نسبت به گردشگران سایر کشورها ، مخارج بیشتری برای گردش و تهیه کرد می کنند.

بخش جهانگردی تبیان

تصویر و عکس مردم کشورمان پنجمین منبع درآمد جهانگردی مالزی

به اعلان سرزه و به نقل از تبیان از ایرنا ؛ «راجا نور شیروان زین العابدین»، در آیین پرده برداری از پوستر دهمین نمایشگاه جهانی جهانگردی تهران بزرگ که با حضور ۲۰ کشور از ۱۸ تا ۲۱ بهمن در مکان همیشگی نمایشگاه های تهران بزرگ برگزارمی شود، عنوان کرد: مردم کشورمان در مالزی نسبت به گردشگران سایر کشورها مخارج بیشتری برای گردش و تهیه کرد می کنند.
وی افزود: برای حمل و نقل هوایی گردشگران ایرانی علاوه بر هواپیمایی مالزی، خطوط هواپیمایی ماهان و ایران ایر همکاری خوبی با ما دارند.
شیروان زین العابدین بیان کرد: مالزی در هر ۹ دوره قبلی نمایشگاه تهران بزرگ حاضر بوده و در ابتدا فقط محیط یک غرفه ۱۲ متری را در اختیار می گرفتیم ولی در چهارسال گذشته محیط غرفه ما به ۴۲ متر ازدیاد یافت که عموما در آن سه تولید صنایع دستی، نساجی و محصولات معرف جاذبه های نرمال مالزی عرضه می شود.
وی افزود: بر اساس آنچه از طریق سازمان های جهانگردی اعلام شده است شمار گردشگران در جهان ۴ درصد ازدیاد یافته در حالیکه رشد اقتصادی جهانی فقط ۵/۲ درصد بوده است.چنانچه به این آمار دقت داریم صنعت جهانگردی در ۱۵ سال گذشته عملکرد خوب تری نسبت به اقتصاد جهانی داشته است.
سفیر مالزی گفت: جهانگردی مالزی در سال ۱۹۹۸ با ۵/۵ میلیون نفر گردشگر درآمدی معادل ۱/۲ میلیارد دلار داشت اما با توسعه زیر ساخت ها در این سال ها به مکانی رسیده ایم که انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ تولدی با ۳۶ میلیون گردشگر در مالزی حدود ۴۲ میلیارد دلار ارزش دار وارد کشور شود.
وی افزود: در وقت حاضر صنعت جهانگردی مالزی ۴۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور من یاری میرساند که این رقم ۱۵ درصد درآمد کشور را شامل می شود، در سال ۲۰۱۵ جهانگردی به تنهایی ۱۳ درصد اشتغالزایی کشورم را ایجاب کرده است.
شیروان زین العابدین یادآورشد: سازمان توسعه جهانگردی مالزی در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۲ به وزارتخانه فرهنگ و جهانگردی ارتقا پیدا کرد؛ وزارتخانه ای که در کمتر از ۲۵ سال آینده درآمدش از طریق این صنعت ۲۰ برابر خواهد شد.
در آیین پرده برداری از پوستر نمایشگاه دهم جهانی ایران در هتل لاله تهران بزرگ، برخی سفیران کشورهای خارجی حاضر در نمایشگاه، جمعی از فعالان جهانگردی کشور، نمایندگان تشکل های مربوطه و مقام های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی حاضر بودند.

www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از محیط رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما نکته تایید تبیان نیست .

-براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

تهیه کننده: سام ت.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پير دردی کش ما گر چه ندارد زر و زور
««« »»»
خوش عطابخش و خطاپوش خدايی دارد

مردم کشورمان پنجمین منبع درآمد توریستی مالزی

TT / 89 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال