معیارهای جذب گردشگران چینی،


معیارهای جذب گردشگران چینی،

جذب گردشگران چینی مشروط به فراهم آوردن زیرساخت ها و خدمات مناسب برای گردشگران این کشور است.

بخش جهانگردی تبیان

تصویر و عکس معیارهای جذب گردشگران چینی،

به اعلان سرزه و به نقل از تبیان از جهان مسافرت چندین سالی است که موضوع جذب گردشگر از بازار جهانگردی چین مورد توجه فعالان جهانگردی کشورهای مختلف قرار گرفته است و از ظرفیت موجود نیز به عنوان بازار هدف عالی ای یاد می کنند؛ کشوری که از جمعیت بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر برخوردار بوده و به علل مختلف جمعیتی نسبتا پولدار به حساب مییایند. این جمعیت به صرف مخارج برای خود بسیار اهمیت می دهند و جهانگردی نیز از دستاویزهای این مخارج کرد است. دقیقا از همین رو، بسیاری از کشورهای جهان تسهیلاتی را به منظور اعطای ویزا برای گردشگران چینی فراهم آورده اند.

از سوی دیگر، همانگونه که آگاهی میداریم شمار گردشگران خروجی چین بالا است؛ گردشگرانی که بیشتر در قالب گردشگران تجاری و تفریحی مکان می گیرند و از این جهت خواهان دریافت خدمات مناسب در سطوح مختلف هستند و برای کشوری چون کشورمان که بازار آن از کالاهای چینی اشباع شده است، بی شک چین قادر هست ظرفیت عالی ای برای جذب گردشگر باشد. اما این امر مشروط به فراهم آوردن زیرساخت ها و خدمات مناسب برای گردشگران این کشور است.

معیارهای انتخاب مقصد جهانگردی از سوی چینی ها

سه معیار انتخاب یک مقصد جهانگردی برای گردشگران چینی واژه است از خوراکی ی چینی، زبان چینی و خدمات مناسب. گردشگران چینی تمایل دارند هنگام مسافرت خوراکی ی چینی و بیشتر گیاهی بخورند، اطلاعات خود را به زبان مادری گیرند و از خدمات موردعلاقه و مناسب با مخارج مورد نگاه خود بهره ببرند؛ این در حالی است که زیرساخت های جهانگردی کشور ما در این زمینه با کاستی هایی مواجه است. متاسفانه شمار غذاخوریهای چینی در کشورمان اندک است و همین شمار اندک نیز پاسخگوی احتیاج های ذائقه ای گردشگران چینی نیستند؛ چراکه خوراکی های آنها بیشتر بر پایه ذائقه ایرانیان تهیه و پخته میشود. در همین حال، شمار راهنمایان جهانگردی چینی زبان نیز در کشورمان محدود است که این عوامل در جوار کمبود امکانات اقامتی و معضلات دستگاه حمل و نقل که در حیطه زیرساخت های جهانگردی تمجید می شوند، از موانع تحقق آمال جهانگردی کشورمان برای دستیابی به بازار جهانگردی چین است.

این در شرایطی است که بنابر گزارش سازمان بین المللی جهانگردی، چین از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ هر سال شاهد رشد دورقمی گردشگران خروجی به مقصد کشورهای دیگر بوده است و این خود نقطه قوتی برای سایر کشورها، به عنوان یک بازار هدف به حساب مییاید تا به عنوان یک ظرفیت آن را دریابند و از آن بهره ببرند. قبل شرط دستیابی به این اصلی تبلیغات در جوار تامین زیرساخت ها است؛ همان رویکردی که هم اکنون نیز بسیاری از کشورها به آن توجه دارند و با افتتاح دفاتر خبر دهی در چین در راستای شناسایی ظرفیت های جهانگردی موجود در کشورشان به زبان چینی برای مردم این کشور تلاش می کنند.

اما اگه کشورمان بخواهد رابطه یکسویه موجود با چین را که ارتباطی اقتصادی است به ارتباطی دوسویه از طریق جذب گردشگر مبدل کند، باید در جوار تامین زیرساخت ها که تحقق آن صرفا باید از سطح حرف بیرون رفته و وارد مرحله عملیاتی شود و به شناسایی و تبلیغات در بازار چین نیز توجه بکند؛ این در شرایطی است که کشورمان در زمینه تبلیغات جهانگردی تا به حال عملکرد منسجمی نداشته است و با روند موجود نیز هیچ گاه به اهداف مورد نگاه در زمینه جذب گردشگران چینی دست نخواهد یافت؛ بازرگانی هدفمند که با ایجاد دفاتر خبر دهی در چین پژوهشگر خواهد شد.

حاصل سخن آن که تب جهانگردی میان مردم چین بالا است و به خاطر اشتراکات فرهنگی ناشی از روابط دیپلماسی و تجاری میان کشورمان و چین از زمان باستان به مخصوص دوره ساسانیان، دو کشور قادر هستند علاوه بر روابط تجاری، روابط فرهنگی و جهانگردی خود را نیز توسعه دهند و کشورمان به مقصد عالی ای برای گردشگران چینی مبدل شود؛ مقصدی که در صورت فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز گردشگران این کشور و تبلیغات مناسب قادر هست حتی با جذب درصد کمی از گردشگران سرزمین پهناور چین، به درآمدزایی از یکی از بازارهای گردشگرفرست دنیا منجر شود.


جهان مسافرت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از محیط رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

___________________________________

تهیه و تدوین: پويان ذ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای ملک العرش مرادش بده
««« »»»
و از خطر چشم بدش دار گوش

معیارهای جذب گردشگران چینی،

TT / 141 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال