انواع مختلف و مراحل اخذ ویزای دبی


انواع و مراحل اخذ ویزای دبی

در سال های اخیر دبی یکی از توسعه یافته ترین کشورها در جهان شده است و روزانه شمار زیادی از شهروندان ایرانی برای تفریح، کار، تجارت و … به این شهر نیز مسافرت می کنند، به همین خاطر برای مسافرت به دبی نیاز به گرفتن روادید دارند.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس انواع مختلف و مراحل اخذ ویزای دبی

روادید یا ویزا به اجازه ای نقل میشود که برای وارد شدن به کشور خارجی نکته نیاز کلیه اتباع خارجی (به استثنا اتباع کشورهایی که با همدیگر معاهده لغو روادید دارند) پیش از وارد شدن به کشوری بیگانه برابر قوانین ملزم به دریافت آن هستند.
در کلیه کشورهای جهان روادید اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و … صادر می شود. در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز وارد شدن به امیرنشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می شود و کلیه اشخاص (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج همیشگی فارس شامل کشور عربستان سعودی، بحرین، کویت، کشور قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی؛ این اشخاص قادر هستند به هنگام وارد شدن به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه گیرند) ملزم به دریافت ویزا در هنگام مسافرت به این کشور هستند.
البته نوع روادید بر حسب هدف و مدت مسافرت متغیر است و به چندین نوع گروه گوناگون تقسیم می شود. همچنین برای هر یک از روادید‌ها مبلغی نیز از طرف خواست کننده ویزا باید توجه کرد شود و در صورت تهیه کرد بلیط بدون ویزا یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز گرفته میشود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس انواع مختلف و مراحل اخذ ویزای دبی

نکته قابل توجه این است که وارد شدن به هر یک از شهرهای کشور امارات مستلزم دریافت روادید بوده و اقامت بیش از مدت گفته شده در روادید حتی برای مدت یک روز غیر مجاز بوده و فرد خاطی ملزم به توجه کرد جریمه انتقادی خواهد بود.
همچنین دریافت ویزای این کشور به خاطر نبود دخالت سفارت احتیاجی به گفت و گو وجودی ندارد و توسط کارگزاران بسیاری (که در کشور امارات کفیل نامیده می‌شوند) انجام می شود.

چه مقدار وقت برای اخذ ویزای دبی ضروری است؟

ویزای دوبی به دو صورت معمولی و اضطراری صادر می شود. به طور متداول ویزای معمولی در مدت ۷ روز و ویزای اضطراری در مدت ۳ روز کاری صادر می شود.

چه مدارکی برای اخذ ویزای دبی ضروری است؟

روادید دبی به صورت برگه ای صادر می شود و اجباری به الصاق تصویر و عکس ندارد و برای دریافت آن ارائه اسکن رنگی از کلیه صفحه های گذرنامه دارای اعتبار کافی است.

__________________

تهیه و تدوین : آرمين غ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به وجه مرحمت ای ساکنان صدر جلال
««« »»»
ز روی حافظ و اين آستانه ياد آريد

انواع مختلف و مراحل اخذ ویزای دبی

TT / 94 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات