کشورمان ایران و کشور هند ، کنسل روادید متقابل؟


ایران و هند ، لغو روادید متقابل؟

سفیر کشور هند در کشورمان، از بررسی دو بحث لغو روادید یا صدور روادید در فرودگاه از سوی دولت های کشورمان و کشور هند گزارش کرد.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس کشورمان و کشور هند ، لغو روادید متقابل؟

سفیر کشور هند در کشورمان در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا خلال ابراز تمایل نسبت به همکاری های دوجانبه در حوزه احیای عمارت های تاریخی، از بررسی دو بحث لغو روادید یا صدور روادید در فرودگاه از سوی دولت های کشورمان و کشور هند گزارش کرد و گفت: «در این زمینه دولت کشورمان جلوتر از ما است و توصیه هایی نیز به کشور هند در این زمینه ارائه کرده که این پیشنهادها هم اکنون در دولت ما در حال بررسی هستند.»
به اعلان سرزه و به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی، سائوراب کومار با اشاره به مسافرت اخیر رییس وزیران کشور هند به کشورمان، از آن به عنوان مسافرت اهمیتی می داری یاد کرد که پس از ۱۵ سال در این سطح پیش آمده و اضافه کرد: «ما هر چندین در سطوح عالی در سال های گذشته ملاقات ها و ملاقات هایی داشته ایم، اما این ملاقات ها اکثرا به صورت چندجانبه انجام می شد. الان اما دیدارهای عالی ما به صورت دوجانبه انجام می شوند و اطمینان می داریم این دیدارهای دو جانبه، موجب آغاز فصل تازه ای در روابط دو کشور خواهد شد.» وی در ادامه از شباهت های کشورمان و کشور هند به لحاظ فرهنگ عمومی مردمان و هنر و سازنده ای یاد و نسبت به ارتقای روابط فرهنگی دو کشور ابراز اشتیاق کرد.
کومار همچنین ایده همکاری دو جانبه برای احیای عمارت های تاریخی را در این راستا، ایده خوبی ارزیابی کرد و گفت: «اگه بشود در این زمینه پروژه معلومی تمجید کرد قطعا قادر هست به اتفاقات مثبتی منجر شود. ما شاد می شویم که از ایده های فرهنگی کشورمان برای همکاری در حوزه عمارت های تاریخی مطلع شویم؛ به این علت که ما هم اکنون سرگرم بررسی وقت مسافرت مرد روحانی به کشور خودمان هستیم و اگه پروژه ویژه ای در این مدت تمجید شود، می توان در وقت مسافرت رئیس دولت کشورمان به کشور هند آغاز به فعالیت کند.» این دیپلمات هندی مقیم شهر تهران، در انتها با تاکید بر این که مردمان کشور هند ارزش زیادی برای عمارت های تاریخی قائل هستند، یاد آوری کرد: «با توجه به وجود عمارت های متعدد در کشورمان درصورت تسهیل شرایط مسافرت ازجمله لغو روادید، قطعا عمارت های تاریخی کشورمان مورد استقبال بسیار مردمان کشور هند قرار خواهد گرفت.»

پیشنهادهای نکته ای برای همکاری

مدیرعامل صندوق احیای عمارت های تاریخی کشورمان نیز در این دیدار با یادآوری اشتراکات فرهنگی کشورمان و کشور هند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به علاقه مندی سفیر کشور هند، شاهد ارتقای همکاری های صندوق احیا با مراکز ذی ربط در این کشور باشیم. محمدرضا پوینده ادامه داد: «وارسیها نمایان میکند کشورمان و کشور هند ۵ تفاهم نامه در حوزه هنری و میراث فرهنگی با همدیگر امضا کرده اند و ما در چارچوب این تفاهم نامه ها قادر هستیم اقدامات جدی تری به انجام رسانیم.» وی تصریح کرد: «پروژه باغ ایرانی حیدرآباد کشور هند یکی از پیشنهادهای ما برای همکاری است که آمادگی داریم در این زمینه برای مذاکره بیشتر میزبان مرکز مطالعات باستان شناسی کشور هند باشیم تا از این طریق تفاهم بر سر برنامه های نکته ای ممکن باشد.»
پوینده رسما از نماینده مرکز مطالعات باستان شناسی کشور هند فرا خواند که با وجود در کشورمان خلال مروری بر ظرفیت ها و تجارب احیا، زمینه هایی را برای همکاری دوجانبه کلید بزنند. به گزارش سرزه به نقل از مدیرعامل صندوق احیا، نزدیکی و قرابت فرهنگی قادر هست موجب جذب سرمایه گذاران هندی در عمارت های تاریخی استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان شود و همچنین در حوزه فاینانس این آمادگی از سوی صندوق احیا وجود دارد که همکاری هایی آغاز شود. به اعلان سرزه و به نقل از «جهان اقتصاد»، در ماه های اخیر صندوق احیای عمارت های تاریخی کشورمان با سفرا و شرکت های سرمایه گذاری خارجی وارد مذاکراتی برای همکاری های دوجانبه شده که کشور هند یکی از این کشورها است.

***ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارش توسط: جهانگير ف.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم غريبی و غربت چو بر نمی‌تابم
««« »»»
به شهر خود روم و شهريار خود باشم

کشورمان ایران و کشور هند ، کنسل روادید متقابل؟

TT / 200 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال