جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ آمریکا (۱۰ عکس)


جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ آمریکا

جزیره ی ماوی (مائویی Maui) ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم نشریه گذاشته ایم , با نشریه همراه باشید.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحده

جزیره ی ماوی (مائویی Maui)

جزیره ی ماوی (مائویی Maui) با مساحتی بالغ بر ۷۲۷.۲ کیلومتر مربع، دومین جزیره ی بزرگ هاوایی و هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحده می باشد.

جزیره ی ماوی بخشی از ایالت هاوایی را تشکیل می دهد و بزرگترین جزیره از ۴ جزیره ی تشکیل دهنده ی ناحیه ی ماوی می باشد. در سال ۲۰۱۰ این جزیره جمعیتی حدود ۱۴۵ هزار نفر داشت و پس از اوهایو و هاوایی، سومین جزیره ی پرجمعیت هاوایی بوده است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحده

اهالی پلینزی نخستین مردمی بودند که در ماوی ساکن شدند. این مردمان، قانونی بنام کاپو داشتند که نظم اجتماعی بسیار سفتی بود و تمام جنبه های حیات مردمان را تحت اثر میگذاشت و به تدریج تبدیل به اساس فرهنگ مردمان هاوایی شد.

تاریخ مدرن هاوایی در اواسط قرن ۱۸ تولدی شروع شد. سلطان کامهامیهای اول، در سال ۱۷۹۰ به ماوی هجوم کرد و در نبردی بی نتیجه شرکت جست و عاقبت چندین سال بعد ماوی را تحت مهار خود درآورد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحده

مردمان بومی هاوایی نام این جزیره را به افتخار قصه ای بنام هاوائیولی نامگذاری کردند که به چشم مییاید از ملوانان پلینزی بوده و برای نخستین بار جزایر هاوایی را کشفت کرده است. بر اساس این افسانه، هاوائیولی یکی از جزایر را به افتخار فرزندش ماوی نام نهاد که نام یکی از خدایان هم بوده است.

ماوی همچنین با نام “جزیره ی دره” هم شناخته می شده به این علت که تنگه های عظیمی بین آتشفشان های شمال غربی و جنوب شرقی آن وجود دارد و دره های بزرگ و انبوه ای نیز در داخل این کوه ها ایجاد شده اند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحدهتصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ ایالات متحده

– نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد –

گردآوری توسط : پريناز ژ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در بهای بوسه‌ای جانی طلب
««« »»»
می‌کنند اين دلستانان الغياث

جزیره ی ماوی (مائویی Maui) هفدهمین جزیره ی بزرگ آمریکا (۱۰ عکس)

TT / 146 — TP / 44%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال