جاذبه های توریستی:با قشنگترین تنگه های دنیا آشنایی پیدا کنید (۱۰ عکس)


جاذبه های گردشگری:با زیباترین تنگه های جهان آشنا شوید

خوشگل ترین تنگه های جهان:تنگه ها یکی از ویژه ترین و رنگ به رنگ ترین جاذبه های طبیعت هستند.دو نوع تنگه وجود دارد که یکی عمیق و وسیع و دیگری عمیق و تنگ است.بعضی از آن ها بسیار تنگ هستند طوری که بازدید کنندگان باید برای عبور از این تنگه ها در فشار عبور کنند.بیشتر این تنگه توسط فرسایش از طریق آب در قرن های متوالی ایجاد شده اند.تعداد زیادی از آن ها فقط توسط کوهنوردان حرفه ای قابل عبور هستند، اما شماری از آن ها را تنبل ترین اشخاص با پای پیاده نیز قادر می باشند نگاه کردن کنند.در ادامه برای مروری بر این تنگه های شگفت انگیز و زیبا با همراه شوید:

۱۰-Oneonta Gorge :

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

۴ آبشار بزرگ در شرق پورتلند، موجب ایجاد شدن این تنگه شده اند.یک مسافرت پیاده ی رفت و برگشتی ۱.۹ کیلومتری طول زمان نگاه کردن از این تنگه میشود.بیشتر راه عبور این تنگه را نهری کم عمق و دنباله دار فرا گرفته است.بازدید کنندگان از این منطقه قادر می باشند دیوارهای ۲۵ میلیون ساله از جنس سنگ بازالت و حیات گیاهی بینظیری را در این تنگه بینند.

۹-Coloured Canyon:

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه منحصر به فرد در مصر از لحاظ زمین شناسی دیوارهایی خارق العاده و نادر دارد.بازدید کنندگان قادر می باشند فرم گرفتگی زیبای سنگ های این تنگه را که از جنس ماسه سنگ،سنگ آهک،بازالت و گرانیت است را بینند.اسم این تنگه به دلیل رنگ به رنگ بودن صخره های بوجود آمده اش، نام قرار دهی شده است.برای بازدید از این کوه، حدود نیم مایل کوه نوردی و در بعضی قسمت ها سر خوردن و زیاد شدن از تخته سنگ ها لام است.

۸-Gorges du Fier :

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه در کشور فرانسه واقع شده است که یکی از راحتترین راهها را برای عبور دارد.آسان بودن عبور از این تنگه به این دلیل است که بازدید کنندگان قادر می باشند از پلی که در بالای رودخانه ی زیر پایشان در تنگه وجود دارد به سادگی سراسر تنگه را بپیمایند.در طول مسیر نیز نشانه ها و راهنمایی های گوناگون گذاشته شده که بازدید کنندگان قادر می باشند اطلاعاتی از قبیل چگونگی فرم گرفتگی تنگه،میزان سطح آب رحلت کرده و اطلاعاتی از قبیل را گیرند.چنانچه کسی به وحشت افت از ارتفاع داشته باشد امکان می دارد در عبور از تنگه دچار معضل شود.

۷-Spooky Gulch:

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

کسانی که به وحشت افت از فضاهای تنگ دارند به هیچ وجه نباید به این تنگه بروند.در این تنگه راههای عبور گهگاهی بسیار نازک و تنگ هستند، در بعضی مکانهای تنگه عابران دچار فشار نیز میشوند و همچنین در قسمت هایی از تنگه جو بسیار تاریک میشود.در ابتدا تنگه بسیار وسیع به چشم می آید اما با طی مسافت لغزش به شدت نازک می شود به طوری که افرادی با سایز متوسط به سفتی از آن عبور میکنند!این تنگه در ایالت یوتای ایالات متحده واقع شده است.

۶-Weano Gorge :

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه در غرب کشور استرالیا واقع شده است.تنگه ای با چشم انداز شگفت آور که بعد انحنا میان صخره های اسپایسی به پهنه ی وسیعی راه میابد.دریاچه ی کوچولوای دربین این تنگه وجود دارد که کسانی که مشتاقند از آن بازدید کنند باید از فراز و نشیب های تنگه عبور کنند،اما در پایان سفتی به یک پهنه ی آب خنک و زیبا دربین صخره های رنگ به رنگ میرسند.

۵-Buckskin Gulch :

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه واقع در جنوب ایلاپت یوتا یکی از بلندترین و عمیق ترین تنگه های جهان است.کسانی که ترسو و یا بی تجربه در کوهنوردی هستند بهتر است به این تنگه نروند.کوهنوردی دربین این تنگه تقریبا دو روز زمان می برد.بازدید کنندگان از این تنگه باید آماده شنا و در آب قدم زدن طولانی باشند.اما باید گفت که نقشها و شکل های زیبای صخره های داخل تنگه به سفتی راه و عبور از آن می ارزش دارد.

۴-Echidna Chasm :

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه درغرب کشور استرالیا واع شده است که برای رسیدن به آن نزدیک به ۲ کیلومتر کونوردی ضروری است.دیواره های این تنگه بسیار رنگ به رنگ و زیبا هستند و با سایه روشن هایی خیره کننده که با طلوع آفتاب عوض می شوند.این تنگه در یکمی از کوه های کشور استرالیا(Bungle Bungle Mountains) واقع شده است که یکی از خوب ترین نواحی جهان برای کوهنوردی شمرده میشود.

۳-Subway Canyon :

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

این تنگه نیز در نشنال پارک زیون در ایالت یوتا واقع شده است،اشکال و رنگ های خیره کننده سنگ ها صخره ها که هر کسی را به جد می آورد.اما عبور از تنگه شامل کوهنوردی و مقدار ی صخره نوردی،شنا در آب خنک و قدم زدن در آب به مدت طولانی است.این قسمتی که در تصویر و عکس نگاه می‌ کنید قسمت کوچولوای از این تنگه است که با دیواره های نزدیک به هم،رنگ های منحصر به فرد و جریان آبی سیال منظره بسیار خوشگلی را به وجود آورده است.

۲-Siq Canyon :

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

قدم زدن در این تنگه واقع در اردن،شبیه به عبور از تاریخ است.وارد شدنی این تنگه واقع در شهر سنتی پترا میباشد.برخلاف تنگه های دیگر که بر تاثیر فرسایش آب ایجاد شده اند،این تنگه بر تاثیر فشارهای تکتونیکی به وجود آمده است.

۱-Antelope Canyon :

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:با خوشگل ترین تنگه های جهان آشنایی پیدا کنید

تنگه آنتلوپ واقع درآریزونای شمالی، شامل دو قسمت بالایی بنام “crack” و پایینی بنام “corkscrew” است.ماسه سنگ های سرخ و شکیل این تنگه بسیار زیبا و منحصر به فرد و محبوب عکاسان است. قسمت بالایی به این علت سرشناس است که احتیاج به هیچ کوهنوردی ندارد و تنها راه عبورآن بر روی زمین و پیاده و راحت است.قسمت دیگر تنگه احتیاج به کوهنوردی رو به بالا برای بازدید دارد اما خوشبختانه در حال حاضر دارای راه پله میباشد.

تهیه و ترجمه:

***************************

تهیه کننده : مژگان ث.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به قول مطرب و ساقی برون رفتم گه و بی‌گه
««« »»»
کز آن راه گران قاصد خبر دشوار می‌آورد

جاذبه های توریستی:با قشنگترین تنگه های دنیا آشنایی پیدا کنید (۱۰ عکس)

TT / 339 — TP / 36%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات