جاذبه های توریستی:سفری به هرم های مکزیک (۷ عکس)


جاذبه های گردشگری:سفری به هرم های مکزیک

هرم های مکزیک:خیلی پیش از این که کشتی های اسپانیایی در افق اقیانوس اطلس پدیدار شوند، تمدن های گوناگونی بر مکزیک حکومت می کردند.آثار شگفت انگیز بسیاری در مکزیک وجود دارند که نمایان کننده ی شکوه و جلال آن فرهنگ ها و تمدن ها هستند.قابل توجه ترین این آثار، هرم های با شکوهی است که برای احترام به خدایان آسمانی آن ها ساخته شده بودند.

این هرم ها بر پایه اصول سازنده ای شگفت انگیزی ساخته شده اند که مدام نکته توجه و ستایش سازندگان و هنرمندان و علاقه مندان به آثار تاریخی در سر تا سر جهان بوده اند.در ادامه نامدار ترین و خوشگل ترین هرم های مکزیک را به شما خواهیم شناساند و توضیح خواهیم داد که هریک از هرم ها بر مبنای چه تفکر و فرهنگ سنتی ساخته شده اند.با همراه شوید:

هرم Niches
(El Tajín)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

این هرم در عصر اصیل وراکروز بنا شد، این هرم در سال ۶۰۰-۹۰۰ پس از ولادت مسیح(AD) در شهری ساحلی بنا شده است .سرشناسترین عمارت این تمدن هرم Niches” می باشد.این بنا با رنگ سرخ تیره و تاق های مشکی رنگ بنا شده تا سایه های عمیقی در طاق ها ی بنا ایجاد بشود.

هرم بزرگ

(Calakmul)

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

دربین جنگل های فراوان یوکاتان در تمدن و پادشاهی کالاکمول، هرم بزرگ ساخته شد.این شهر یکی از شهرهای مهم و مرکزی زمان خود بوده است.این هرم یکی از بزرگ ترین هرم های ساخته شده در زمان خود بوده و داخل آن ساختار و سازنده ای اشرافی پیدا میشود.این هرم بزرگ دربین انبوهی از درختان جنگل واقع شده و با زندگی وحشی که در پیرامون خود دارد یک نمای فوق العاده وهیجان انگیز را در پیرامون خود داراست.

هرم Nohoch Mul

(Coba)

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

بلندترین و اصلیترین هرم در این ناحیه به حساب مییاید.۱۶ راه از این هرم به آپارتمانهای دیگر در ناحیه کشیده شده است، زیرا در همان لحظه بر این معتقد بودند که این کار موجب محافظت بیشر از جمعیت ۵۰ هزار نفری قومشان می شود.نام این هرم به معنای تپه ی بزرگ است.پس از طی ۱۲۰ پله تا بالای هرم قادر هستید یک نمای حیرت انگیز و زیبا در پیرامون خود نگاه کنید.

هرم ساحران

(Uxmal)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

لغت “Uxmal” به معنای “سه بار ساخته شده” است و نمایان کننده میزان زیاد انواع مختلف طرح های سازنده ای در ساخت هرم می باشد.این بنا در قرن دهم، هنگامی که آیین تولتک فراگیر شد به حال خود رها شد و تا وارد شدن اسپانیایی ها به مکزیک خالی ماند.این هرم یکی از بناهاییست که علم ستاره شناسی و علم نجوم قوم مایا را ثابت می کند.

هرم ماه

(Teotihuacan)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

تئوتیهواکان، شهر خدایان، یکی از بزرگترین شهرهای واقع در آمریکای میانه بود.این اسم، از قوم آزتک بر روی این ناحیه قرار داده شده است.آزتک ها این ناحیه را قرن ها پس از این که خالی از سکنه و ول شده بود کشف کردند.هرم ماه دومین هرم بزرگ در این ناحیه به حساب مییاید و جاای اختصاص داده شده برای خوب ترین الهه بود.هرم ماه بین سال های ۲۰۰-۴۵۰ پس از ولادت مسیح(AD) ساخته شد، سازنده ای این بنا به صورت قرار گرفتن هرم های کوچولو روی هم می باشد.

هرم خورشید

(Teotihuacan)

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

این هرم نیز در شهر تئوتیهواکان بنا شده است.صحیح مانند هرم ماه، این هرم نیز بر مبنای شکل و ظاهر کوه های پیرامون ساخته شده است.این هرم بلندترین بنا دربین تمام هرم های ناحیه است و دانشمندان و باستان شناسان باور دارند که جاای برای مهمانی سنتی و جادویی آن قوم بوده است.

معبد Kukulkan

(Chichen Itza)

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس جاذبه های جهانگردی:مسافرتی به هرم های مکزیک

این هرم پلکانی بزرگ جاای ویژه به خدای قوم مایا بنام کوکولکان به معنای ماربالدار بوده است.سازنده ای فوق العاده و دقیق این بنا به صورتی ساخته شده است که تابش آفتاب در بهار و فصل پاییز در نقطه تعادل شب و روز موجب می شود سایه پلکان آن به صورت مار در حال خزیدن به طرف پایان هرم در بیاید.

تهیه و ترجمه:

شادمانی رازانی

_______________________________

تهیه و تدوین : سپيده ز.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر مکش حافظ ز آه نيم شب
««« »»»
تا چو صبحت آينه رخشان کنند

جاذبه های توریستی:سفری به هرم های مکزیک (۷ عکس)

TT / 193 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال