مراسم گرامیداشت دو شهید روحانی مدافع حرم برگزار شد


مراسم گرامیداشت دو شهید روحانی مدافع حرم برگزار شد

مهمانی بزرگ داشت شهیدان روحانی « محمد امین کریمیان » و « سعید بیاضی زاده » توسط مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوانساری(ره) قم و با وجود جمع کثیری از اساتید، طلاب و روحانیون به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس مهمانی بزرگ داشت دو شهید روحانی مدافع حرم به انجام رسانده شد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، در این مهمانی معنوی که با وجود خانواده های این شهیدان والامقام همراه بود، ذاکران و مداحان اهل بیت(ع) محیط معنوی را به این محفل درخشان بخشیدند.

پدر شهید محمد امین کریمیان در حاشیه این مهمانی به خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، گفت: پسرم سال ۷۳ متولد شد و از همان خردسالی توسط معلم و نوار آغاز به حفظ قرآن کریم کرد و همزمان به خاطر علاقه به اهل بیت(ع) مداحی هم به انجام میرساند.

ولی الله کریمیان با اشاره به این که محمدامین زمان ابتدایی و راهنمایی را در همین حال و هوا سپری کرد و به اتمام رساند، تصریح کرد: پس از زمان راهنمایی خودش با اصرار زیاد که من باید بروم حوزه تحصیل بکنم به سراغش آمد اما من با او حرف زدم که پسرم تو خیلی با نبوغ هستی و مطمئناً دانشگاه هم به افرادی مانند تو احتیاج دارد و جوانان مانند تو در دانشگاه کم هستند.

وی اضافه کرد: محمدامین قبول نکرد و گفت حتماً باید در حوزه درس بخواند ما هم درمقابل خواسته او تسلیم شدیم و قبول کردیم، اما به او نقل کردم برای این که در حوزه تحصیل بکنی افق نگاهت باید دوردست ها را نگاه بکند و فقط به روحانی شدن قانع نشود پیوسته در حال علم اندوزی باشد که خدا را شکر به گواهی اساتیدش تا قبل از شهادت در این راه کم قرار نداد و ما از او راضی هستیم، ان شاءالله خدا هم از او راضی باشد.

پدر شهید کریمیان با اشاره به این که فرزند شهیدش در ضمن مهمانی زیارت عاشورا و با جابجایی به بیمارستان متولد شد، اظهارداشت: در طول مدت حیات ذکر حسین علیه الاسلام از لبش بیرون نرفت و از بچگی عادت داشت پس از آشامیدن آب ذکر یا حسین مظلوم را بر لب جاری می کرد و حسین حسین از زبانش ترک نمی شد.

کریمیان با اشاره به این که ما به صورت کامل اطلاع داشتیم که فرزندمان به کشور سوریه می رود و حتی خودم برای تهیه بلیت برای او اقدام کردم، گفت: خواسته خود شهید بود که کسی آگاهی ندارد به کشور سوریه می رود و از ما خواسته بود به کسی نگوییم به کشور سوریه رفته است.

شایان توجه است، طلبه شهید مدافع حرم محمدامین کریمیان در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۷۳ در بهنمیر متولد شد و در تاریخ ۲۷ خرداد ماه ۹۵ در کشور سوریه بر تاثیر اصابت دو گلوله به پا و سینه در حلب کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین شهید مدافع حرم سعید بیاضی زاده جوان ۲۲ ساله از استان کرمان در راه پاسداری از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پایان پیام ۳۱۳/۱۷

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال