ابتکار در منزل داری (۵ عکس)


خلاقیت در خانه داری

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس خلاقیت در خانه داری

خلاقیت در خانه و انجام کارهای ابتکار آمیز و متفاوت در خانه یاری میرساند دیزاینهای جدید و تزیینات گوناگونی داشته باشیم. با بهره گیری از خلاقیت خودتان قادر هستید کارهای متفاوت و خوشگلی در خانه به انجام رسانید و از هنر دست و سلیقه خود در امور خانه و خانه داری خوب ترین استفاده را ببرید. سایت آسمونی در این مقاله نکات بسیار باحال و شنیدنی و البته سودمندی را در همین زمینه برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده است که در ادامه می خوانید. همچنان آسمونی را همراهی کنید.

خلاقیت در آشپزی:

برگ های خارجی سبزیجات

خارجی ترین برگ های سبزیجات را جدا نکنید . مگر آنکه برگ ها واقعاً فاسد و غیرقابل استفاده باشند ، زیرا این برگ ها سرشار از مواد مغذی هستند.

تنظیف شیشه ها

برای تمیزکردن شیشه ها کمی نشاسته ذرت و در صورت امکان آمونیاک به آب افزایید. پنجره ها را با محلول آب و صابون بشویید و سپس با یک نشریه خشک زدایید . همجنین قادر هستید شیشه ها را با محلولی از آب گرم و سرکه تمیز کنید.

زرده خاکستری رنگ

چنانچه می نگاه کنید زرده تخم مرغ بعد از طبخ کردن رنگی متمایل به خاکستری یا مشکی مییابد ، نگران تندرست آن نباشید، این رنگ مربوط به سولفور آهن بوده و مصرفش آسیبی ندارد.

پوست تخم مرغ را دور نریزید

بعد از مصرف تخم مرغ ، پوست آن را درون ظرف دهان نازکی که حاوی آب خنک است بیندازید و در ظرف را ببندید، بعد از گذشت یک شبانه روز از آن برای آبیاری گلدونهای ساختمانی بهره گیرید.

مصرف شیر پاستوریزه

چنانچه شیر پاستوریزه بیش از ۴۸ ساعت در یخچال باقی بماند و علائم فساد در آن نمایان ساخته نشود ، قادر هستید از آن برای تهیه خوراکی یا مصرف روزانه بهره گیرید ، به شرطی که پیش از مصرف شیر را برای مدت حداقل ۱۰ دقیقه بجوشانید.

گوشت سوخته

چنانچه هنگام آشپزی گوشت خوراکی سوخت ، ابتدا حوله پاکی را در آب گرم خیس کنیدو آب آن را بگیرید ، سپس گوشت را در آن بپیچید و قرار بدهید مدت پنج دقیقه در آن وضعیت بماند . سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

برطرف کردن بوی رنگ

برای برطرف کردن بوی رنگ هنگام طرح و نقاشی درون ساختمان ، مقداری پیاز را درون یک ظرف آب خنک تهیه کند کنید و ظرف را وسط اطاق قرار بدهید ، با این کار بوی رنگ از بین برده میشود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خلاقیت در خانه داریابتکارهای دیگر زنها در خانه داری:

تنظیف شیشه ها برای تمیزکردن شیشه ها کمی نشاسته ذرت و در صورت امکان آمونیاک به آب افزایید.

پنجره ها را با محلول آب و صابون بشویید و سپس با یک نشریه خشک زدایید.

همچنین قادر هستید شیشه ها را با محلولی از آب گرم و سرکه تمیز کنید.

برگ های خارجی سبزیجات خارجی ترین برگ های سبزیجات را جدا نکنید.

مگر آنکه برگ ها واقعاً فاسد و غیرقابل استفاده باشند ، زیرا این برگ ها سرشار از مواد مغذی هستند.

زرده خاکستری رنگ چنانچه می نگاه کنید زرده تخم مرغ بعد از طبخ کردن رنگی متمایل به خاکستری یا مشکی مییابد ، نگران تندرست آن نباشید، این رنگ مربوط به سولفور آهن بوده و مصرفش آسیبی ندارد.

پوست تخم مرغ را دور نریزید بعد از مصرف تخم مرغ ، پوست آن را درون ظرف دهان نازکی که حاوی آب خنک است بیندازید و در ظرف را ببندید بعد از گذشت یک شبانه روز از آن برای آبیاری گلدونهای ساختمانی بهره گیرید.

مصرف شیر پاستوریزه چنانچه شیر پاستوریزه بیش از ۴۸ ساعت در یخچال باقی بماند و علائم فساد در آن نمایان ساخته نشود ، قادر هستید از آن برای تهیه خوراکی یا مصرف روزانه بهره گیرید ، به شرطی که پیش از مصرف شیر را برای مدت حداقل ۱۰ دقیقه بجوشانید.

گوشت سوخته چنانچه هنگام آشپزی گوشت خوراکی سوخت ، ابتدا حوله پاکی را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید ، سپس گوشت را در آن بپیچید و قرار بدهید مدت پنج دقیقه در آن وضعیت بماند.

سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

برطرف کردن بوی رنگ برای برطرف کردن بوی رنگ هنگام طرح و نقاشی درون ساختمان ، مقداری پیاز را درون یک ظرف آب خنک تهیه کند کنید و ظرف را وسط اطاق قرار بدهید ، با این کار بوی رنگ از بین برده میشود.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خلاقیت در خانه داریایده های جدید و زیبای خلاقیت در خانه :

برای انجام خلاقیت در خانه احتیاجی به صرف مخارجهای زیاد و سنگین نیست و با کمی ابتکار و با لوازمی که در خانه دارید قادر می باشید خوب ترین ایده ها را در خانه اجرا نموده و از هنر و ابتکارات جدید خود صفا بکنید. در ادامه چندین نمونه از این ابتکارهای باحال و نکته توجه را می شناسانیم.

۱. خلاقیت در ساخت و تهیه جاکفشی

کفش ها از نکاتی هستند که اغلب موجب شلوغی خانه و نامرتبی آن می شود، خصوصا برای زنها که گوناگونی بالایی در این زمینه دارند ایجاد وسیله ایی برای جمع آوری کفش ها و کیف ها قادر هست ایده مناسب و خوبی در خانه باشد. برای اینکار قادر می باشید از انواع مختلف چهارپایه یا نردبان بهره گیرید.

۲. جاای مناسب برای جمع آوری وسایل

یکی از نگرانی ها شلوغی خانه با وسایل ریز از جمله بطری ها و وسایل ریز مطبخ است که البته با کمی ابتکار قادر می باشید جاای مناسب برای جمع آوری این اشیا آماده کنید.

۳. خلاقیت در ساخت گلدان با بطری های کهنه

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خلاقیت در خانه داریبا بهره گیری از بطری های کهنه و بدون استفاده قادر می باشید گلدونهای عالی ای برای انواع مختلف گل تهیه و از آنها در تزیینات خانه بهره گیرید. ساخت این نوع گلدان ها ایده و خلاقیت باحال و خوشگلی است که قادر می باشید در خانه مصرف بکنید.

۴. ساخت جاقلمی ابتکار آمیز با بهره گیری از قوطی

با قوطی و ظرف های فلزی و پلاستیکی قادر می باشید ظروف عالی ای برای جمع آوری قلم و وسایل ریز آماده کنید که این نوع خلاقیت در خانه و وسایل تزیینی علاوه بر کمک به جمع کردن یک سری از وسایل، به نوعی دکوری خوشگلی تلقی میشود و در نقاط مختلف قادر می باشید از آن بهره گیرید.

۵. بهره گیری از انواع مختلف گل ها در خانه

با بهره گیری از گل های کهنه و ایجاد گوناگونی در نوع دکوراسیون آنها و طراحی و تزیین تازه ای برای آنها قادر می باشید گوناگونی خوشگلی در خانه بوجود آورید و از این گل های باکلاس و محبوب در نواحی مختلف خانه بهره گیرید و خوشگلی بیشتی به آن ببخشید.

۶. خلاقیت با تزیین در وارد شدنی خانه با گل

بهره گیری از گل برای تزیین در وارد شدنی ایده ایی باحال و فرق می دارد، این نوع خلاقیت در خانه را به انجام رسانده و از نتیجه کار صفا بکنید. علاوه بر روی در قادر می باشید دیوارها را نیز با انواع مختلف گل و برگ تزیین کنید.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خلاقیت در خانه داری۷. ساخت آباژور و جاشمعی های زیبا

با تهیه و ساخت آباژور و انواع مختلف جاشمعی با وسایل دور ریختنی و بدون استفاده قادر می باشید خوشگلی ویژه ای به محیط خانه ببخشید. برای ساخت آنها از ایده های جدید و متفاوت بهره گیرید تا نتیجه کار رضایت بخش شود.

۸. تغییر وسایل ساده و کهنه

وسایل ساده و کهنه را به سادگی قادر می باشید با کمی رنگ و یا انجام تزیینات مختلف عوض کرد و با ایجاد گوناگونی سال ها از آنها بهره گرفت. این کار کمک بزرگی به تزیین خانه و ایجاد گوناگونی در خانه می کند.

۹. تغییر وسایل ساده مطبخ

همه ما شیشه ها و بطری های ساده ایی ئر مطبخ داریم که گهگاهی از سادگی آنها خسته می شویم. قادر می باشید آنها را به شکل های مختلف و با انواع مختلف وسایل تزیینی و تور و روبان تزیین کرده و فرم جدید و خوشگلی به آنها بخشید.

۱۰. تزیین دیوار و فضاهای خالی در خانه

با کمی خلاقیت و حوصله قادر می باشید با وسایل مختلف دیوارها و فضاهای خالی خانه را تزیین کنید و جلوه ایی خاص به فضا ببخشید. برای تزیین دیوار سعی کنید از ابتکار و نوآوری بهره گیرید تا کار شما نتیجه عالی و راضی کننده ای داشته باشد.

-با تشکر از حسن انتخاب شما-

نگارنده: سينا ف.

خانه داری در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باز ار چه گاه گاهی بر سر نهد کلاهی
««« »»»
مرغان قاف دانند آيين پادشاهی

ابتکار در منزل داری (۵ عکس)

TT / 365 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال