تکنیک های حرارت دادن منزل بی لوازم گرمایشی!


روش های گرم کردن خانه بدون وسایل گرمایشی!

تصویر و عکس راهکارهای حرارت دادن منزل بدون لوازم گرمایشی!

برای نصب لوازم گازسوز و شعله دار از اشخاص متخصص این کار بهره گیرید

با آمدن فصل برودت همه هموطنان سعی در افتتاح لوازم گرمایشی منازلشان دارند. طبیعتا کسانی که از لوازم بدون شعله بهره میگیرند مانند رادیاتو و شوفاژ نه این که خطر نداشته باشد ولی به نسبت لوازم گرمایشی دیگر شبیه به بخاری خطر کمتری دارد.

پیشنهادهای مهم آتش نشانی برای آغاز فصل برودت

وی با اشاره به این که رادیاتورها خطر پخش گاز در منزل ندارند مگر آن که موتورخانه ها مشکل داشته باشند، تاکید کرد: پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از ۷۰ متر پیشنهاد داده نمیشود، در واحدهای بزرگ پکیج وسیله گرمایشی عالی ای است.

ملکی تصریح کرد: در صورتی که واحدهای کوچولو قصد بهره گیری از پکیج را دارند بهتر است از نوع فن دار بوده و خارج ازمحل حیات نصب شود که خطر تولید گاز در درون منزل را نداشته باشد. اما درصد بسیاری از هموطنان چه در تهران بزرگ و چه در شهرستانها از لوازم گرمایشی شعله دار مانند بخاری گازی و نفتی بهره میگیرند که بسیار پر خطر است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: چنانچه تسلط کامل به نصب لوازم گازسوز و شعله دار ندارید بهتر است از اشخاص متخصص این کار بهره گیرید.

افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند

وی در ادامه با اظهار این که برخی هموطنان رحلت کرده از پکیج درون منازل بهره میگرفتند، اضافه کرد: بیشتر معضلات ما نیز از همین منازل نشات می گیرد و افرادی که پکیج دارند هم باید نگران گاز گرفتگی باشند . چنانچه هموطنان قصد بهره گیری از لوازم گرمایشی تازه را دارند بهتر است از متخصصان و نمایندگی های آن وسیله گرمایشی جهت نصب بهره گیرند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی نقل کرد: لازم است، هموطنان پیش از افتتاح لوازم گرمایشی دودکش یا کوره و شیشه وسیله گرمایشی را در صورت نقص تعویض کنند.

وی با تاکید بر این که فقط دودکش های گالوانیزه ورق سفید نکته تایید کارشناسان سازمان آتش نشانی است، اضافه کرد: به هیچ عنوان از دودکش آکاردئونی، فنری و آلومینیومی بهره گرفته نشود زیرا برای بهره گیری از لوازم گرمایشی این دودکش ها مناسب نیستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: به خاطر فایده ارتجاعی دودکش های آکاردئونی منافذی در آن به وجود مییاید که سبب خروج گاز منواکسید کربن شده، همچنین فایده ارتجاعی آنها و فایده بد نر و مادگی این دودکش ها سبب خروج دودکش ازجای خود و شیوع گاز منو اکسید کربن شود.

برای لوازم گرمایشی شعله دار جای تنفس قرار بدهید

وی با تاکید بر این که بهره گیری از لوازم گرمایشی شعله دار نیازمند رعایت تمهیداتی است نقل کرد: در هنگام بهره گیری از لوازم گرمایشی شعله دار ( شعله دار با هر سوختی ) فرا زمینی برای وارد شدن هوا به درون منزل باز باشد. به طور مثال مقداری لای پنجره باز بوده یا زیر در و لابه لای پنجره ها را کامل نبندند. ملکی در ادامه اضافه کرد: دودکش ها باید به صورت قائم و ۹۰ درجه بوده هرچه از ۹۰ درجه کمتر باشد سبب بروز اختلالات در خروج گاز منو اکسید کربن از بخاری است.

از کلاهک H بهره گیرید تا ایمن بمانید

ملکی با اشاره به این که تعدد زانویی کشش آلاینده ها را سفتتر و احتمال نشت گاز را زیاد میکند تاکید کرد: شیب منفی به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و حتما باید شیب مثبت و ۹۰ درجه باشد دودکش ها درون دیوار و تا سطح پشت بام رفته و از ۸۰ تا ۱ متر بالاتر از سطح پشت بام بوده و همچنین از کلاهک اچ در نهایت بهره گرفته شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با تاکید بر نبود بهره گیری از سه راهی و دودکش مشترک ،تصریح کرد: استفاده مشترک از این لوازم افزاش گاز گرفتگی را درپی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه متوجه شویم که دچار گاز گرفتگی شدیم، اضافه کرد: شباهت زیاد گاز گرفتگی به سرماخوردگی نخستین علامت مسمومیت با این گاز است، سردرد و سرگیجه، وضعیت تهوع و استفراغ، نا خوشی در قفسه سینه ، منطقه معده ای و چنانچه باز هم جلوتر رود، احساس دوبینی و دو گانگی در رفتار و به شماره افتادن تنفس ، آشفتگی درتصمیم گیری و حرکت و بازهم چنانچه در مکان بماند و منبع گاز Co موجود موجود باشد و به آن اهمیت ندهند وضعیت بیهوشی و غش ایجاد و فرد واردمرحله کما و سپس ازدنیا میرود.

وی با در پاسخ به این پرسش که با فرد گاز گرفته چگونه برخورد کنیم؟ نقل کرد: خوب ترین روش جابجایی وی به فضای آزاد و دوری از محیط ناپاک به گاز CO است سپس گشودن در و پنجره را و خاموش کردن لوازم گازسوز و شعله دار است .

سخنگوی سازمان آتش نشانی در ادامه یادآور شد: برخی اوقات اشخاص به هنگام وارد شدن به منزل متوجه سنگینی هوا می شود حتما این مسئله را مهم بشمارید. با خروج مجدداً از منزل چنانچه این وضعیت از بین برده شود باید به یک آشفتگی در منزل مشکوک شده و سریعا برای از بین بردن آن اقدام کنید.

وی در ادامه نقل کرد: نبود نصب درست دودکش وسرد بودن آن به هنگام شعله ور بودن وسیله گرمایشی اخطار نقص در آن را به ما می دهد.

وی با اشاره به این که هرچه هوا بیشتر به وسیله شعله دار برسد این وسیله مطمئنتر خواهد بود یادآوری کرد: نصب پکیج درون منازل زیر ۷۰ متر حتما باید توسط نمایندگی انجام بشود وهر وسیله ای که شعله آتش دارد فرا زمینی برای وارد شدن هوا به منزل گشوده شود.

*********************

نگارنده : ارجمند ش.

خانه داری در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم دنيی دنی چند خوری باده بخور
««« »»»
حيف باشد دل دانا که مشوش باشد

تکنیک های حرارت دادن منزل بی لوازم گرمایشی!

TT / 215 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال