۱۰ لوگوی جذاب جهانِ اتومبیل (۱۱ عکس)


۱۰ لوگوی جذاب دنیای خودرو

هر شرکت خودروسازی همانند محصولاتش لوگوی ویژه خود را دارد اما در این میان برخی نشان‌ها بهتر و زیباتر از دیگران هستند و البته تاریخچه‌ای جذاب و بعضاً پر فراز و نشیب نیز پشت این نشان‌ها پوشانیده شده است.
وب‌سایت پدال – شاهین احمدزاده: هر شرکت خودروسازی همانند محصولاتش لوگوی ویژه خود را دارد اما در این میان برخی نشان‌ها بهتر و زیباتر از دیگران هستند و البته تاریخچه‌ای جذاب و بعضاً پر فراز و نشیب نیز پشت این نشان‌ها پوشانیده شده است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

تنها نگاهی به نشان تخم‌مرغی تویوتا بیندازید. این سمبل ساده خیلی الهام‌بخش نیست و یا نشان تیر اشکودا نیز همین‌طور است. درباره‌ی باورنکردنی و خارق‌العاده بودن گفتمان می‌کنیم! همانند این مثال‌ها، لوگوی جی‌ام‌سی نیز چیزی بیش از یک نام سه‌حرفی نیست. چه مقدار کلافه کننده! این نشان هیچ جایزه‌ی دیزاین را برنده نشده است.

خوشبختانه هنوز هم شمار زیادی از مارک های خودرو با لوگوهای جذاب و باکلاس و تاریخچه‌ای باحال وجود دارند. اینجا ۱۰ نمونه‌ی برتر از این لوگوها را برای شما لیست کرده‌ایم.

میتسوبیشی

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

کار خود را با برند مشکل‌دار ژاپنی آغاز می‌کنیم. حداقل در آمریکای شمالی میتسوبیشی چند دهه است که در تقلا بوده و به دلیل مسائل کیفیتی سؤال‌برانگیز و محصولاتی با استانداردهای ضعیف زیر فشار بوده است. در حال حاضر این شرکت حتی سدانی میدسایز در سبد محصولات خود نداشته و نمی‌تواند در چنین بخش بزرگی از بازار مسابقه نماید.

هنوز هم علیرغم عملکرد ضعیف نمایشگاهی، میتسوبیشی لوگویی جذاب داشته که از نظر گرافیکی ساده و بسیار هویدا است. “میتسو” در زبان ژاپنی به معنی سه و “هیشی” به معنی شاه بلوط آبی و نشان دهنده‌ی شکل الماس است بنابراین این لوگو ترجمه تحت‌اللفظی نام میتسوبیشی است که معنی “سه الماس” را می‌دهد.
استون مارتین

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

دیگر خودروسازی که لوگوی گیراای دارد اهل انگلستان است. استون مارتین بی‌شک سازنده‌ی برخی از ماشین های استثنایی این صنعت بوده اما لوگوی آن نیز واقعاً جذاب بوده و از بال‌هایی باکلاس و کشیده همراه با درج نام شرکت در تقریباً مرکز خودرو تشکیل شده است. باحال آن که استون مارتین این لوگو را در نمای عقبی برخی مدل‌ها بکار برده مکانی که چراغ‌های عقب برخی مدل‌ها از این لوگو تقلید کرده‌اند.

سیتروئن

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

نه‌تنها این شرکت استحقاق دریافت جایزه برای ادغام حرف در نام خود را دارد بلکه باید به دلیل داشتن لوگویی جذاب نیز تحسین شود. بله لوگوی هشت دوبل این خودرو نه‌تنها از نظر گرافیکی جذاب است بلکه به ریشه‌های شرکت نیز اشاره دارد. این نشان به الگوی چرخ‌دنده چپ و راست (هارینگ‌بون) مربوط است، طراحی‌ای که قابل مقایسه با دنده‌های حلزونی شکل است. ظاهراً مؤسس سیتروئن مرد اندره سیتروئن این اختراع هوشمندانه را وقتی که در لهستان بود تصویب کرده است.

سوبارو

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

سوبارو بیشتر به دلیل تاریخ غنی مسابقات رالی و دستگاه چهارچرخ محرک منحصربه‌فرد خود شناخته می‌شود اما علاوه بر این‌ها سوبارو دارای لوگوی خوشگلی نیز هست. آیا واقعا می‌دانید که نشان چشمک‌زن سوبارو چه چیزی را نشان می‌دهد؟ خب چنانچه یک ستاره‌شناس آماتور باشید احتمالا سرنخی داشته باشید، چنانچه این‌گونه نیستید احتمالا هنوز هم از این لوگوی مناسب لذت می‌برید. لوگوی سوبارو در واقع نشان دهنده‌ی خوشه‌ای از ستاره است که در برج ثور نگاه کرده می‌شود. به چه دلیل این دسته‌ی ویژه از ستاره‌ها؟ سوبارو واژه‌ای ژاپنی برای دسته‌ای از ستاره‌های پیدا شده در صورت فلکی است.

فولکس‌واگن

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

برای آن دسته از افرادی که با فولکس‌واگن آشنا نیستند تاریخ این شرکت کمی تیره‌وتار است و البته منظور ما اشاره به بی آبرویی دیزل گیت نیز نیست. ریشه‌ی برند خودروی مردمان مستقیماً به کشور آلمان نازی بازمی‌گردد. در اوایل دهه‌ی ۳۰ تولدی هیتلر خواهان ماشینی مقرون‌به‌صرفه بود که بتواند مردمان رایش را انتقال دهد. نهایتاً خودروی بیتل فولکس این کار را به انجام رساند حتی چنانچه درخشش آن بعد از نبرد بین المللی دوم تیره شده باشد.

درهرحال، علیرغم گذشته‌ی پر فراز و نشیب، فولکس‌واگن یکی از جالب‌ترین لوگوها را داشته و این نشان از دیزاین گرافیکی نیز بسیار خوشایند است. نشان این شرکت از حرف بزرگ V و W تشکیل شده است. این لوگو هویدا، ظریف و زیباست.
مزدا

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

پنجمین خودروساز دارای لوگویی زیبا باز هم از کشور ژاپن است. لوگوی مزدا با وضعیت کرومی درخشان ساده و جذاب است. به‌طور هویدا می‌توان نمای حرف M را در آن دید اما این ترکیب همچنین چیزی بیش از شباهت به حرف نخست نام مزداست. افرادی که نگاه عمیقی دارند می‌توانند پرنده‌ای را در حال پرواز نگاه بکنند که بال‌های خود را گشوده است.

پورشه

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

پورشه یکی از رؤیایی‌ترین مارک های دنیاست. خواه ۹۱۱ باشد یا ماکان، پانامرا باشد یا کیمن کوپه، محصولات اسپورت این شرکت در قلب هر فرد دوستدار ماشینی جای دارند. در راستای همخوانی با چنین میراث و عملکرد نورانی ای، پورشه سزاوار لوگویی بسیار زیباست و در واقع همین‌طور هم هست. باحال این که نشان پورشه مخلوطی از بخش‌های مختلف است و نشان شهر اشتوتگارت با سمبل پادشاهی Württemberg مجموعه‌ای زیبا را ایجاد کرده‌اند. در هر رویدادی از این نشان جذاب و ماشین های جذاب‌تر صفا بکنید!

آلفارومئو

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

دیگر خودروساز کار بلد با لوگویی واقعاً زیبا آلفارومئو است. صحیح همانند پورشه، نشان این شرکت نیز از سمبل‌های ارتشی گوناگونی تشکیل شده است. بخش سرخ غالب این لوگو نشان دهنده‌ی شهر میلان و مکان تولد شرکت است؛ اما بخش مار نشان این لوگو به خانه‌ی Visconti (خانواده‌ی کلاسیک ایتالیایی) اشاره دارد.

خودروی آئودی

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

یکی از خوشگل ترین لوگوهای صنعت خودروسازی به خودروی آئودی تعلق دارد که آن هم به تاریخ پرسروصدای شرکت بازمی‌گردد که توضیح دادن آن بسیار سفت است. به‌طور برگزیده نشان این شرکت از چهار حلقه‌ی به‌هم‌پیوسته تشکیل شده که هر یک نشانگر مارکی است که به سه تای دیگر همیشه و اتحاد خودروی آئودی را بوجود آورده است. ۴ حلقه‌ی یاد شده نشان دهنده‌ی چهار شرکت کهنه Horch،Wanderer،DKW و خودروی آئودی است. توضیح تاریخ این شرکت سفت بوده اما نتیجه‌ی آن منجر به شکل‌گیری یکی از خوب ترین لوگوها شده است.

ب‌ام‌و

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس 10 لوگوی جذاب جهان خودرو

در نهایت می‌رسیم به ب‌ام‌و! بی هیچ پرسشی این خودروساز فانتزی آلمانی یکی از خوب ترین نشان‌های تاریخ خودرو را دارد. نشان کروی این شرکت نشان دهنده‌ی چند بحث است. ابتدا این لوگو به پروانه‌ی هواپیما که در سرعت‌های بالا می‌چرخد اشاره دارد.

دومین بحث بخش آبی و سفید نشان است که نشان دهنده‌ی درفش باواریا می‌باشد. به یاد داشته باشید که مرکز عمده این شرکت در مونیخ قرار دارد. سادگی گرافیکی، ظرافت کلی و تاریخی غنی موجب شده تا غلبه کردن ب‌ام‌و امری نشدنی به چشم خورد.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

گردآوری توسط : شايسته د.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مستی عشق نيست در سر تو
««« »»»
رو که تو مست آب انگوری

۱۰ لوگوی جذاب جهانِ اتومبیل (۱۱ عکس)

TT / 229 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال