امحای اتومبیل های غیر مجاز منتفی است…


امحای خودرو های قاچاق منتفی است…

سرپرست سازمان به فروش رسان اموال تملیکی با اشاره به لزوم کسب اجازه سازمان ملی استاندارد برای برگزاری مزایده ماشین های فانتزی با رای دیوان عدالت اداری، گفت: پورشه‌های قاچاق، امحا نشده و صادر می‌شوند.

امین دلیری از ابلاغ مصوبه دیوان عدالت اداری برای واردات ماشین های فانتزی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی خبرداد و گفت: رای دیوان عدالت اداری برای برگزاری مزایده ماشین های با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی را گرفتیم و هم اکنون در حال فراهم‌سازی مقدمات برگزاری مزایده هستیم؛ اما باید توجه داشت که این خودروها، کالاهای متروکه به تعداد می‌روند که مالکان آنها معلوم است و از مبادی وارد شدنی مجلسی و با مجوز، وارد کشور شده‌اند.

سرپرست سازمان جمع‌آوری و به فروش رسان اموال تملیکی اضافه کرد: به خاطر این که این خودروها به موقع ترخیص نشده بودند، متروکه و مشمول مصوبه هیات دولت مبنی بر ممنوعیت واردات ماشین های بالای ۲۵۰۰ سی‌سی شدند؛ بنابراین باید مرجوع می‌شدند؛ ولی قاچاق نبودند.

وی تصریح کرد: در ابتدا قرار بود که مزایده واگذاری ۱۳۷ ماشین فانتزی با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی، تا پایان مهرماه صورت گیرد، اما برای واردات احتیاج به اخذ اجازه های ضروری از سازمان ملی استاندارد است، چراکه غیر از مساله به فروش رسان، شماره‌گذاری این خودروها نیز باید انجام بشود؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که تا پایان آبان‌ماه، مزایده به انجام رسانده شود.

دلیری بیان کرد: هم اکنون اخذ مجوز از سازمان ملی استاندارد مراحل نهایی خود را سپری می‌کند و بر همین اساس، به محض دریافت مجوز از این سازمان، آگهی مزایده بر روی سایت سازمان جمع‌آوری و به فروش رسان اموال تملیکی قرار می‌گیرد که تلاش داریم مراحل هر چه زودتر سپری شود.

وی همچنین در خصوص صادرات یا امحای ۱۳ ماشین بنز و پورشه قاچاق نیز به مهر گفت: برای تعیین وظیفه پورشه‌ها و بنزهای قاچاق، بنا بر این بود که دستورالعملی از سوی سازمان جمع‌آوری و به فروش رسان اموال تملیکی، ستاد مجادله با قاچاق کالا و ارز و گمرک ایران تهیه و برای تصویب به ستاد مجادله با قاچاق کالا و ارز ارایه شود که هم اکنون این کار صورت گرفته و بعد از نهایی شدن آن از سوی ستاد، حتما برای صادرات این خودروها برنامه‌ریزی ضروری انجام خواهد شد.

به گزارش سرزه به نقل از دلیری، این خودروها به هیچ عنوان امحا نمی‌شوند؛ چراکه امکان صادرات آنها حضور دارد.

-براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

تهیه کننده: اردشير ظ.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلت به وصل گل ای بلبل صبا خوش باد
««« »»»
که در چمن همه گلبانگ عاشقانه توست

امحای اتومبیل های غیر مجاز منتفی است…

TT / 77 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال