قصه دلچسب «تنها غازها نیستند»


داستان جالب «تنها غازها نیستند»

تصویر و عکس قصه باحال «تنها غازها نیستند»

ماجراهای یاد گیرنده

دهقانی یک غاز پیدا می‌کند و به منزل می‌برد. دهقان به غاز خوراکی می‌دهد و او را علاج می‌کند. ابتدا جاندار ترسو مردد است و به این مییاندیشد که: «چه اتفاقی افتاده است؟ به چه دلیل او به من خوراکی می‌دهد؟»

بحث هفته‌ها ادامه پیدا می‌کند تا این که بالاخره تردیدهای غاز از بین می‌رود. پس از چندین ماه غاز مطمئن می‌شود که: «من در قلب دهقان جا دارم.» و هرچه این خوراکی دادن ادامه می‌یابد تأییدی بر این باور او است.

در حالی که غاز کاملاً از خیرخواهی دهقان مطمئن شده است، یک روز در کمال ناباوری از قفسش بیرون کشیده می‌شود و کشاورز سرش را می‌برد.

این غاز قربانی تفکر استقرایی شده است. تفکری با گرایش به وحشت افتیم نوعی یقین و اطمینان عالم‌گیر بر پایه مشاهدات منفرد. دیوید هیوم، فیلسوف قرن هجدهم، این تمثیل را برای اخطار دادن نسبت به خطرات این نوع تفکر به کار برد. با این همه تنها غازها نیستند که در دام این نوع از تفکر گرفتارند، انسان‌های زیادی هم گرفتارند.

شما می‌دانید انسانها در دام چه نوع تفکراتی می‌افتند؟

—————————————————–

تهیه شده توسط: فرخ ز.

داستانهای خواندنی در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر کس که ديد روی تو بوسيد چشم من
««« »»»
کاری که کرد ديده من بی نظر نکرد

قصه دلچسب «تنها غازها نیستند»

TT / 30 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال