گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق حاضر هست؟ (۴ عکس)


داعش در چه شهرهایی از عراق حضور دارد؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق وجود دارد؟

تروریست‌های گروهک تروریستی داعش که با وارد شدن ناگهانی به کشور عراق، ماهها توازن وحشت و قدرت را در دست خود نگه داشته بودند، این روزها نواحی تحت تسلط خود را یکی بعد از دیگری از دست می‌دهند. اما واقعا شهرهای تحت تصرف گروهک تروریستی داعش کدام هستند؟ سایت آسمونی در این مقاله اطلاعات سودمندی در همین نکته برای شما عزیزان جمع آوری کرده است که در ادامه می خوانید

گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش در سال ۹۳ توانست با اشغال و تثبیت مواضع در استان الرقه و بخش‌های وسیعی از استان دیرالزور کشور سوریه به سوی مرزهای کشور عراق پیشروی کند.

عناصر تروریستی گروهک تروریستی داعش با همکاری برخی مقامات فاسد عراقی قادر بودند در بهار ۹۳ موصل مرکز استان نینوی را اشغال کنند و در ادامه نیز استان‌های صلاح الدین، دیاله و الانبار را اشغال کردند و قادر بودند به مرزهای استان بغداد نزدیک شوند.

 در حالی که اوضاع میدانی نشان می‌داد حالت به سود تروریست‌ها در جریان است و هر لحظه امکان سقوط بغداد وجود دارد، آیت الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر با صدور فتوایی از مردمان کشور عراق خواست با تشکیل بسیج عمومی به ارتش یاری رسانند.

در همین مقطع وقتی مستشاران ارتشی ایران با خواست مجلسی دولت کشور عراق وارد عمل شدند و نقش ویژه‌ای در حفظ یکپارچگی این کشور ایفا کردند.

با وجود اینکه تروریست‌ها حتی از طریق استان دیاله به مرزهای ایران هم نزدیک شده بودند اما تشکیل بسیج عمومی در کشور عراق توانست حالت میدانی را در دو سال ۱۸۰ درجه عوض کند.

در دو سال گذشته، بسیج مردمی علاوه بر آزادسازی بیش از ۹۰ درصد استان‌های صلاح الدین، الانبار، دیاله، مهار ۱۹ شهر بزرگ و راهبردی دیگر را از دست تروریست‌ها خارج کردند.

آزادسازی شهرهای آمرلی، جرف الصخر، جلولاء، السعدیه، المقدادیه، الدور، العلم، تکریت، فلوجه، الرمادی، بیجی و دیاله تعدای از این شهرهای آزادسازی شده هستند.

نیروهای بسیج مردمی کشور عراق همچنین کامیاب شده‌اند علاوه بر تامین امنیت حرم‌های منزه ائمه در سامرا و کاظمین، شمار زیادی از پالایشگاه‌ها و چاه‌های نفتی را بازپس بگیرند که پالایشگاه بیجی و چاه‌های نفتی صلاح‌الدین نمونه‌هایی از آن است.

در مجموع این عملیات‌ها، نیروهای بسیج مردمی تا به حال ۴ هزار شهید اهداء کرده‌اند.

تطهیر صدها روستا در استان‌های گوناگون و آزادسازی بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع از نواحی اشغال شده بخشی دیگری از دست آوردهای نیروهای بسیج مردمی کشور عراق است.

با وجود فشار ایالات متحده، دولت کشور عراق تطهیر نواحی شمالی استان صلاح الدین و بخش‌های تحت اشغال تروریست‌ها در استان های الانبار و کرکوک ( شهر راهبردی الحویجه) را در دستور کار گذاشته است.

نیروهای کرد هم علاوه بر تطهیر شهر سنجار در شمال استان کشور عراق، خط دفاعی مقاومی دربرابر تروریست‌ها در استان‌های «دهوک» و «اربیل» ایجاده کرده‌اند.

تحوات میدانی کشور عراق نشان می‌دهد نیروهای مسلح این کشور آزادسازی استان نینوا، بزرگترین پایگاه عناصر تروریستی گروهک تروریستی داعش در این کشور را در دستور کار قرار داده‌اند و در آینده نزدیک باید شاهد عملیات نیروهای عراقی در این استان باشیم.

در عین حال برخی کارشناسان باور می‌ دارند نیروهای عراقی باید در گام اول نواحی اشغال شده در شمال استان الانبار و مرزهای کشور سوریه را آزاد کنند تا تروریست‌ها فرصت مجدد برای هجوم به کشور عراق نداشته باشند.

از زمان انتشار واپسین نقشه پناهگاه ها و نواحی تحت تصرف گروهک تروریستی داعش در ۳۱ مارس توسط کانون مطالعات نبرد، گروهک تروریستی داعش مناطقی را در این دو کشور از دست داده است. نیروهای امنیتی کشور عراق شهر هیت در استان انبار در غرب کشور عراق را در ۱۴ آوریل به عنوان بخشی از عملیات های در حال انجام برای تامین امنیت دره رود فرات، بازپس گرفتند. نیروهای بسیج مردمی کشور عراق نیز به مجادله خود برای مهار کوه های مخول در شمال بیجی ادامه دادند و جلو روی هایی در این منطقه داشتند.

درهمین حال، نیروهای ارتش کشور سوریه در ۴ آوریل منطقه القریتین در غرب پالمیرا را از گروهک تروریستی داعش پس گرفتند و قدرتمندی گروهک تروریستی داعش برای گسترش نیرو به غرب کشور سوریه را با اخلال مواجه کردند. 

معارضان سوری نیز در ۶ و ۷ آوریل ناحیه ای را در غرب استان درعا از گروهک تروریستی داعش پس گرفتند و درمقابل تلاش های گروهک تروریستی داعش برای گسترش مهار بر این استان مقاومت کردند. با وجود از دست دادن این نواحی، گروهک تروریستی داعش بخشی از کمپ یرموک را در ۱۸ آوریل از جبهه النصره پس بگیرد و مناطقی را در امتداد مرزهای کشور ترکیه- کشور سوریه به دست آورد.

نقشه نواحی تحت تصرف ، نواحی منازعه و نواحی پشتیبانی ای گروهک تروریستی داعش – ۳۱ مارس:تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق وجود دارد؟نقشه بالا، نقشه ای است که در ۳۱ مارس توسط کانون مطالعات نبرد انتشار داده شد که در مقایسه با نقشه ۲۲ آوریل که در زیر آمده است با تغییر و تحولاتی مواجه شده است.

مناطقی که با دایره زرد رنگ به تصویر کشیده شده، مناطقی است که تغییرات در زمین گروهک تروریستی داعش را نمایان میکند. در این نواحی گروهک تروریستی داعش زمین هایی را از دست داده و زمین های محدودی را نیز به دست آورده است. اصلیترین تغییرات در منطقه هیت در استان انبار و  کوه های مخول در شمال بیجی کشور عراق و پالمیرای کشور سوریه حادث شده است.

نقشه نواحی تحت تصرف ، نواحی منازعه و نواحی پشتیبانی ای گروهک تروریستی داعش – ۲۲ آوریل:تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق وجود دارد؟

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق وجود دارد؟

***********************************

نگارنده : شادی س.

دانستنی ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه صد رود است در چشمم مدام
««« »»»
زنده رود باغ کاران ياد باد

گروهک تروریستی داعش در چه شهرهایی از کشور عراق حاضر هست؟ (۴ عکس)

TT / 257 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال