ده میلیون نفرشب اقامت در عید فطر/ حالت سفرهای برای فصل تابستان چک شد


ده میلیون نفرشب اقامت در عید فطر/ وضعیت سفرهای تابستانه بررسی شد

واپسین حالت مسافرت های برای فصل تابستان توسط رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و کلیه اعضای حاضر متشکل از ۱۸ نهاد اجرایی مورد بررسی و زیان شناسی قرار گرفت.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس ده میلیون نفرشب اقامت در عید فطر/ حالت مسافرت های برای فصل تابستان چک شد

روابط عمومی و خبر دهی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی در یازدهمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با هدف راهکارهای اجرائی شدن ماموریت فرهنگ سازی ستاد و بررسی واپسین حالت مسافرت های برای فصل تابستان و ارائه راهکارهای فرابخشی جهت تقویت خدمت رسانی به هموطنان سر تا سر کشور در مکان سازمان هواشناسی تشکیل شد ،مرتضی رحمانی موحد معاون جهانگردی و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نقل کرد: فراهم آمدن فرصت مساعد سفر در ایام عید سعید فطر اولین انعکاس از خدمات فرابخشی اعضای ستاد در فصل گرما بود که با توجه به توالی تعطیلات جلو رو طی روزهای آتی و نیز موج عظیم نهایی در انتها شهریورماه احتیاج است همزمان با رفع نواقص و چالش های موجود با همین انگیزه و قوت به جلو برود.

وی با قابل توجه خواندن میزان استقبال مردمی از جاذبه های جهانگردی استان های کشور، اضافه کرد: طبق واپسین آمار اخذ شده در تعطیلات سه روزه عید فطر بیش از ۱۰ میلیون نفر- شب اقامت و حدود همین مقدار بازدید از جاذبه های جهانگردی به تصویب رسانده شده است که برای فراهم آمدن چنین عارضه ای تلاش بخش های خبر دهی، ترافیکی، مدیریت شهری، امدادرسانی و به طور کل همه سیستم های عضو ستاد علیرغم ازدحام و تمرکز در استان های شمالی مؤثر بوده است.

رحمانی موحد حین استماع نقطه نظرات و درگیریهایی که اعضا در این ایام با آن مواجه بودند؛ بیان کرد: طبق جمع بندی انجام شده ساماندهی سفرها و تمرکززدایی سفر به نواحی معلوم در جوار کمبود امکانات و خدمات مورد احتیاج همانند سرویس های بهداشتی از اصلیترین الزامات برداشت شده در مسافرت های اخیر حساب میشود که برای رفع آن علاوه بر اقدامات بنیادین همانند پیشبرد موضوع ساماندهی تعطیلات در دولت و تسریع برنامه های سرمایه گذاری در تامین زیرساخت ها و امکانات مورد احتیاج، تصمیمات سه سوته همانند اصلاح مکانیزم یک طرفه کرد جاده های اصلی، تمرکز بر خبر دهی و شناسایی مقاصد کمتر شناخته شده مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که در راستای تقویت ابعاد فرهنگی مسافرت های مردمی نیز چند سبک در دستور کار قرار گرفته است؛ بیان کرد: مبتنی بر فعالیت کارگروه تخصصی «فرهنگ سفر» ذیل ستاد مرکزی روش هایی اجرایی شامل اجرای رویدادهای فرهنگی و جهانگردی در استان های کشور، ساخت نرم افزارها (اپلیکیشن) مخصوص تلفن های همراه هوشمند، سبک تسهیل به جا آوردن نماز گردشگران در سفر و تجمیع سامانه های خبر دهی خدمات سفر و ساماندهی تعطیلات با همکاری سیستم های اجرایی مرتبط در دستور کار قرار گرفته است.

رحمانی موحد با اشاره به این که بررسی نحوه سفر هموطنان و چگونگی گسترش آن در همه ایام و ساعات نشان از تحول ذائقه ها دارد؛ اضافه کرد: ما در کلکسیون ستاد باید تلاش کنیم تا در روند تحول ذائقه ها اثرگذار عمل کنیم و منطبق بر نظرات کارشناسی موجب هدایت درخواستها بر پایه فرهنگ درست و شرایط موردعلاقه سفرشویم.

این مقام مسئول همچنین بر اهتمام بیشتر درامر خبر دهی تاکید کرد و اضافه کرد: به اشتراک قرار دادن بسترها و فرصت های خبر دهی هر یک از اعضا با همدیگر قادر هست موجب نفوذ اطلاعات مورد احتیاج به جامعه و بر آن شوی درست برای سفر با توجه به الزامات مورد احتیاج شود و از طرفی آگاهی از خدمات و امکانات فرابخشی موجود را درپی داشته باشد.

همچنین در این نشست داود پرهیزکار و رییس سازمان هواشناسی نیز حین شناسایی کلیه بخش ها، ساختار و عملکرد این بخش بر نقش این ارگان در مدیریت و ارتقای مسافرت های مردمی تاکید کرد. بعد از انتها این نشست کلیه اعضای حاضر از تاسیسات هواشناسی سازمان بازدید کردند و با نحوه جمع آوری داده ها، گزارش گیری و خبر دهی عمومی در این حوزه آشنایی پیدا کردند.

-براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

تهیه کننده: فرزاد خ.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آستانه ميخانه هر که يافت رهی
««« »»»
ز فيض جام می اسرار خانقه دانست

ده میلیون نفرشب اقامت در عید فطر/ حالت سفرهای برای فصل تابستان چک شد

TT / 164 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال