جهانگردی عشایر ایرانی از دید رسانه های کشور آلمان


گردشگری عشایر ایرانی از نگاه رسانه های آلمان

«رویاهای عباس» عنوان گزارشی است که نشریه زوددویچه سایتونگ کشور آلمان از یک کارآفرین ایرانی نمایش داده که مطابق آن، کشورمان همچنان جزو دوست داشتنی ترین مقاصد راه دور جهانگردی برای شهروندان آلمانی است.

بخش جهانگردی تبیان
عکس جهانگردی عشایر ایرانی از نظر رسانه های کشور آلمان

به گززارشش خبرنگار مهر، مشورت فرهنگی کشورمان در برلین خبر داده است: در حالی که مسافران زیادی از کشور آلمان خود را مهیای مسافرت به کشورمان می‌کنند، رسانه‌های بسیاری نیز همگام با گردشگران گزارش‌های فرهنگی و جهانگردی انبوه ای را منتشر و تولید می‌کنند.

فصل پر تب و تاب جهانگردی در کشورمان در میانه سال از ماه شهریور شروع شده تا نیمه‌های برج آبان ادامه دارد. رسانه‌های عکس و تصویری بسیاری از کشور آلمان هستند که مستندهای از پیش ساخته شده و تازه خود را در رابطه با کشورمان به نمایش می‌گذارند.

این مستندها نشان از آن دارد که علاقه مردمان به مسافرت به کشورمان ازدیاد کشف کرده است. به مخصوص پس از سال ۲۰۱۳، رشد آمار جهانگردی درمیان شهروندان اروپایی به کشورمان نیز ازدیاد کشف کرده است.

رسانه‌های کشور آلمان نیز چاره‌ای جز تغذیه علاقه‌مندان خود و تولید برنامه‌های مورد درخواست آنها ندارند. برنامه‌هایی که در این مدت به نمایش قرار داده شدند، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و جهانگردی انبوه ای را در خود مکان می‌دهند.

اصلی ترین بعد شناسانده شده در این برنامه‌ها را می‌توان تاریخ، هنر و جامعه در کشورمان برشمرد. نشریه «زوددویچه سایتونگ» نیز با معرفی یک کارآفرین روستایی از کشورمان، به توصیف آمارهای جهانگردی و خدمات این صنعت در کشورمان توجه کرده است.

«رویاهای عباس» قصه حیات یک چوپان تهیدست است که با گردشگران خارجی آشنا می‌شود و آنها را به منزل خود فراخوان می‌کند. پس از آن به این فکر می‌افتد تا این حرفه را جدی‌تر دنبال کند. در این گزارش، عباس که روزی تنها یک چوپان ساده بوده، الان شهرت بین المللی دارد و نه تنها در کشورمان، بلکه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از اعضای فعال در صنعت جهانگردی و عشایر معرفی می‌شود. وی در منزل خود خدمات متنوعی را به گردشگران خارجی ارائه می‌کند و سبک حیات روستایی و عشایری را به تصویر می‌کشد.

***همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارش توسط: سودابه ی.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رندی آموز و کرم کن که نه چندان هنر است
««« »»»
حيوانی که ننوشد می و انسان نشود

جهانگردی عشایر ایرانی از دید رسانه های کشور آلمان

TT / 97 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال