مسافرت سفیران به قزوین


سفر سفیران به قزوین

سفرای کشورهای خارجی که به قزوین مسافرت کردند تا با بناهای تاریخی این شهر آشنایی پیدا کرده و در انجمن شهرهای جاده ابریشم شرکت کنند، اعتراف می‌کردند هیچ مروری بر میراث فرهنگی کشورمان ندارند!

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس مسافرت سفیران به قزوین

سفرای کشورهای بنین، کشور فیلیپین، کشور تایلند، کشور هند، برونئی، کشور ژاپن، سنگال، تونس، کشور هلند، بنگلادش، سریلانکا همراه با رایزن فرهنگی ساحل عاج و گینه بیسائو، مستشار کشور افغانستان، کاردار شیلی، معاون سفیر لهستان، سرپرست بخش مطبوعات کشور آلمان و وابسته سفارت سوئیس به فراخوان صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی روز پیش با بناهای تاریخی شهر قزوین آشنایی پیدا کردند.

آنها حین شرکت در یازدهمین انجمن بین‌المللی شهرداران جاده ابریشم که از ۱۲ تا ۱۵ شهریورماه در شهر قزوین در حال برگزاری است از بناهای تاریخی دولتخانه صفوی، کاروانسرای سعدالسلطنه، عمارت چهل ستون و بوستان باراجین بازدید کردند.

سفیران و نمایندگان سفارت کشورهای خارجی در کشورمان به کاروانسرای سعدالسلطنه که توسط صندوق احیا به شهرداری قزوین برای واگذاری سپرده شده بود، رفتند تا در تالار اجتماعات آن در برنامه انجمن شهرداران جاده ابریشم شرکت کنند. این تور آشناسازی برای برخی از بناهای تاریخی قزوین به انجام رسانده شده بود تا نمایندگان کشورهای خارجی که بیشتر آنها اطلاعی از میراث فرهنگی کشورمان نداشتند، با گوشه‌ای از میراث فرهنگی این شهر آشنایی پیدا کنند.

در حاشیه این برنامه، عزیزوشابی ایمورو سفیر جمهوری بنین در تهران بزرگ به خبرنگار مهر گفت: اصلا مروری بر میراث فرهنگی کشورمان و تهران بزرگ ندارم. تنها توانسته‌ام از قصر نیاوران و سعدآباد نگاه کردن کنم آن هم به این علت که نزدیک به سفارت بوده است. من فقط یک سال است که به کشورمان آمده‌ام ولی در همین مدت توانسته‌ام از کاخ‌های تهران بزرگ نگاه کردن کنم.

وی که در تور بازدید سفرا از بناهای تاریخی قزوین شرکت کرده بود گفت: من در این تور به سفرای دیگر نقل کردم که نگاه بکنید ایرانیان در چند سال پیش چگونه بینش گسترده‌ای در حیات داشته اند و چه عمارت هایی را ایجاد کرده‌اند آنها چگونه توانسته‌اند به این بینش عمیق برسند و بر این اساس حیات خودشان را بسازند.

سفیر بنین اظهار کرد: مردمان کشورمان و بنین همدیگر را نمی‌شناسند و رابطه ای هم با همدیگر ندارند. چون فاصله این دو کشور از هم زیاد است. مردمان بنین نمی‌دانند کشورمان کجا است. البته می‌خواهیم که این شناخت را بیشتر کنیم. من توصیه کرده‌ام که اگه هیاتی به کشورمان می‌آید حتما آنها را با جاذبه‌های جهانگردی کشورمان آشنا سازیم.

کاردار سفارت شیلی نیز با اظهار این که مروری بر میراث فرهنگی کشورمان ندارد به خبرنگار مهر گفت: در شیلی ما هم عمارت هایی شبیه به سعدالسلطنه داریم که آن را احیا کرده و به جا جهانگردی مبدل کردیم. همچنین یونسکو نیز به شیلی مخارج داده و با مدد آنها توانسته‌ایم بناهای تاریخی را مرمت کنیم. من از وقتی که به کشورمان آمد به شهرهای قم، اصفهان و قزوین مسافرت کردم.

سفرای کشورهای خارجی که برخی از آنها همراه با یکی دو نفر از اعضای خانواده شان به مسافرت قزوین رفتند قادر بودند به بازدید از بوستان بارجین بروند. آنها بعد از بازدید از محیط بزرگی برای نگهداری از جانداران زیان نگاه کرده که توسط یکی از دوستداران زیستگاه طبیعی انجام می‌شود حیات این فرد با جانداران اهلی و وحشی را نکته تحسین گذاشته و با او تصویر و عکس یادگاری گرفتند.

_____________________

گردآوری از : پروين س.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غزل سرايی ناهيد صرفه‌ای نبرد
««« »»»
در آن مقام که حافظ برآورد آواز

مسافرت سفیران به قزوین

TT / 134 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات