رقم یارانه نقدی برای سال آینده افزایش یابد


محسن بیگلری در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین افزود : پرداخت یارانه 45 هزار تومانی و افزایش چند برابری هزینه ها مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است، و رقم فعلی یارانه نقدی جوابگوی هزینه های روزمره مردم نیست و مافکر می کنیم این رقم باید در سال آینده افزایش یابد.

نماینده مجلس دهم با اشاره به اینکه ادامه پرداخت یارانه نقدی در بودجه سال 96 دیده شده گفت : با توجه به تصمیمی که برای حذف یارانه دهک های پردرآمد گرفته شده است طبیعتا یارانه افرادی که درآمد مناسب دارند قطع شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ادامه سیاست پرداخت یارانه نقدی درست است گفت : بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها پیش بینی شده بود که با افزایش قیمت حاملهای انرژی بخشی از آن به مردم یارانه نقدی پرداخت شود و وقتی قیمت حاملها افزایش یافته ، بنابراین این پرداخت هم باید ادامه داشته باشد اما باید به افرادی که نیازمند هستند پرداخت شود اما نکته ای که وجود دارد این است که رقم یارانه باید در این سالها با توجه به تورمی که در جامعه وجود داشت افزایش می یافت اما چنین اقدامی صورت نگرفت .

بیگلری افزود : باید یارانه دهک های پر درآمد و کسانی که درآمد ماهیانه شان 3.5 میلیون تومان است قطع شود و به کم درآمدها رقم بیشتری پرداخت شود .

وی با تاکید براینکه قانون هدفمندی باید کمک حال اقشار آسیب پذیر جامعه باشد،تصریح کرد:درحال حاضر پرداخت یارانه تنها باید شامل حال افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: انتظار می رود دولت فعلی در بحث اصلاح مسیر هدفمندی و قطع یارانه دهک های بالا قدم های بهتری بردارد.

دبیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین در باره اینکه لایحه بودجه 96 آیا به موقع به مجلس ارائه خواهد شد گفت :دولت باید لایحه بودجه سال 96 را تا اذر ماه تقدیم مجلس کند و پیش بینی می کنیم لایحه بودجه سال آینده به موقع به مجلس ارائه شود .

سیما رادمنش-جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال