اولویت های بهره گیری از تکنولوژی در تجهیز هتل ها


اولویت های استفاده از فناوری در تجهیز هتل ها

تکنولوژی ها و روش های موبایلی جایگاه خاصی را در سرمایه گذاری هتل ها به خود اختصاص داده است.

بخش جهانگردی تبیان
تصویر و عکس اولویت های بهره گیری از فناوری در تجهیز هتل ها

امروزه فناوری، به صورت یک بحث حساس و زندگی ای برای جذب گردشگر و مخاطب به هتل شناخته می شود و این یعنی سرمایه گذاری هتل ها روی بازه گسترده ای از راهکارها در هتل که به درستی تعامل های فردی مسافران را با هتل زیاد میکند. برای این منظور باید، رزرواسیون هتل ها به درستی توسط یک سرویس هوشمند در دسترس باشد، اطاق مهمانان با تکنولوژیهای روز تجهیز شده باشد و به یاد داشته باشید که دیتا و اطلاعات اصلیترین دارایی به حساب مییاید.
با علم بر این بحث و برای دستیابی به انتظارات مهمانان هتل در سطح قابل قبول، ۵۴ درصد از هتل ها در سال گذشته، سرمایه گذاری بیشتری در حوزه تکنولوژی به انجام رساندند. بر اساس نتایج تحقیقات موسسات مطالعاتی، اولویت هتل ها برای سرمایه گذاری در سال گذشته در حوزه تکنولوژی به ترتیب به ایجاد بستر پرداخت مطمئن آنلاین، فناوریهای اطاق میهمان، پهنای باند و تعاملات موبایلی مربوط می شده است. همچنین تکنولوژی ها و روش های موبایلی جایگاه خاصی را در سرمایه گذاری هتل ها به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۶ که البته رو به انتها است، روش های مورد استفاده قرار داده شده در حوزه فناوری که بیشترین توجه را به خود اختصاص داده اند، به ترتیب عبارتند از: فناوریهای مبتنی بر جا، تبلت روی میز پذیرش، پرداخت موبایلی، کلید موبایلی، ابزارهای مهار اطاق، اپلیکیشن های موبایلی برای اطاق میهمان، ابزارهای مدیریت انرژی، علائم دیجیتال تعاملی و تلویزیون های هوشمند.

ملاحظات ۶ گانه در تجهیز هتل ها به فناوری

بر اساس نکاتی که تاکنون گفته شد، می توان ۶ نظر و تمایل کلی را در مواجهه با فناوری و استفاده آن ها در هتل ها تمجید کرد که برای استفاده درست از تکنولوژی در هتل ها باید به این نظر رسید:

وجود موبایل در همه جا

فناوری موبایل این احساس را در همه بوجود آورده که پیوسته باید همه چیز بسیار سه سوته صورت گیرد. این ایجاد حس توسط موبایل و فناوریهای موبایلی موردی است که باید از سوی هتل ها به آن توجه شود و نحوه تعامل مشتریان را با هتل تعیین می کند؛ به این علت که تکنولوژی موبایل در صدر لیست اصلیترین تکنولوژیهای سال ۲۰۱۶ قرار گرفته و اپلیکیشن های موبایلی توجه ۸۴ درصد از هتل های مورد بررسی را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که این هتل ها برای داشتن اپلیکیشن موبایلی در ۱۸ ماه آینده برنامه ریزی کرده و حدود ۲۵ درصد از هتل ها در همین بازه وقتی درپی ایجاد کلیدهای موبایلی در هتل بوده اند. تمام این اعداد و ارقام نشان از توجه زیاد هتل ها به واژه «وجود موبایل در همه جا» دارد.

اطلاعات یکپارچه

بسیاری از هتل ها و اقامتگاه ها حجم وسیعی از اطلاعات را در اختیار دارند اما از آن بهره نمیگیرند. اطلاعات اصلیترین دارایی برای بسیاری از مارک ها است و خصوصی و پیشنهادی کردن این اطلاعات برای مشتریان یکی از اصلیترین اولویت هایی است که باید به آن توجه شود. چنانچه مخاطب شما در مواجهه با وب سایت هتل یا اپلیکیشن شما آگاهی ندارد که درپی کدام است و شما هم نتوانید با اطلاعات درست و طبقه بندی شده و هدفدار آنها را به سمت و سوی دلخواه منتقل بکنید، مشتریان به سرعت به سمت رقبای شما کشیده می شوند. اهمیت اطلاعات یکپارچه و هدفمند کمتر از اهمیت خود اطلاعات نیست.

تکنولوژیهای اطاق میهمان

با شروع بهره گیری از تلویزیون های هوشمند، بهره گیری از این فناوری در اطاق میهمان به عنوان یک درگیری مهم برای هتل ها خود را نمایان کرد. بیش از نیمی از هتل ها در مطالعات اشاره کرده اند که تجهیز فناوری اطاق مهمانان اولویت اصلی سال ۲۰۱۶ در حوزه فناوری بوده است.

شبکه های دسترسی با سرعت و درست

یکی از اصلیترین نکاتی که در پرسش از مهمانان هتل به آن پرداخته شده است، ضرورت وجود اینترنت پرسرعت مجانی در فضای هتل است و از آنجا که هنوز هتل هایی وجود دارند که به ضرورت دسترسی به اینترنت پرسرعت در محیط هتل پی نبرده اند، این نکته بسیار حائز اهمیت است. باید گفت که حدود ۴۵ درصد از هتل های مورد مطالعه ابراز کرده اند که بهره گیری از حداکثر سرعت و پهنای باند و ارائه اینترنت پرسرعت در همه مکان هتل، اولویت اصلی سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

افزایش امنیت

ایجاد موانع امنیتی دربرابر هکرها و کسانی که در اینترنت ناامنی بوجود مییاورند از تکالیف و اولویت های اصلی هتل هایی است که امنیت اطلاعات مهمانان برایشان بسیار اهمیتی می دارد. در واقعیت هتل هایی که قصد جذب بیشتر مخاطب را دارند قادر هستند با ایجاد امنیت بیشتر در اینترنت مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.

صرفه جویی در مصرف انرژی

۲۰ درصد از هتل هایی که در این پژوهش بررسی شدند، ذخیره انرژی را به عنوان یک اولویت مهم در بهره گیری از فناوری اطلاعات در هتل گفته اند. برای اکثر هتل ها، انرژی جزو بیشترین موارد مخارجی در هتل به حساب مییاید و نرمال است که بهره گیری از فناوری اطلاعات در هتل برای درست به کار بردن انرژی بسیار مورد توجه باشد.

*****************************

مطلب از : آزادمهر چ.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به مهلتی که سپهرت دهد ز راه مرو
««« »»»
تو را که گفت که اين زال ترک دستان گفت

اولویت های بهره گیری از تکنولوژی در تجهیز هتل ها

TT / 171 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال