آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت ۳ وزیر پیشنهادی


آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت ۳ وزیر پیشنهادی

نشست علنی امروز نمایندگان مجلس برای بررسی صلاحیت و برنامه‌های ۳ وزیر توصیه ای شروع شد.

تصویر و عکس   شروع نشست علنی مجلس برای بررسی صلاحیت ۳ وزیر توصیه ای

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد «پویا»، نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی رئیس نهاد قانون قرار دهی ایران شروع شد.

در زمان شروع نشست علنی امروز ۲۲۴ تن از وکلای ملت در صحن حاضر بودند که براین اساس مجلس نشست خود را با ۶۳ کرسی خالی شروع کرد.

نشست امروز مجلس به بررسی صلاحیت و برنامه های صلاحیت سیدرضا صالحی امیری وزیر توصیه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود پادشاه ای فر وزیر توصیه ای ورزش و جوانان و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر توصیه ای تعلیم و پرورش که تنها دستور کار نشست علنی امروز وکلای ملت در صحن بهارستان است، اختصاص دارد.

بهارستان نشینان در این نشست قرار است برنامه های این ۳ گزینه دولت برای تصدی ۳ وزراتخانه را چک کنند.

سخنرانی حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری و اظهار دفاعیات وی از وزیران توصیه ای و اظهار ادلّه مخالفان و موافقان گزینه شناسانده شده دولت برای تصدی وزارتخانه های «تعلیم و پرورش»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «ورزش و جوانان» از جمله اموری است که در نشست امروز مجلس باید صورت گیرد.

براساس آئین نامه داخلی مجلس، بعد از سخنان ریاست جمهوری، برای هر یک از وزرای توصیه ای دو مخالف و دو موافق به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق و هر کدام به مدت حداکثر ۱۵ دقیقه فرصت سخنرانی دارند، البته هر نماینده مخالف یا موافق قادر هست تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد.

بعد از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان برنامه های هر وزیر توصیه ای، خود وزیر توصیه ای حداکثر ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا از برنامه های خود پاسداری کند. این روند برای هر سه وزیر توصیه ای تکرار می شود.

صلاحیت وزرای توصیه ای براساس نام وزارتخانه ها و به ترتیب حروف الفبا چک میشود که بر این اساس ابتدا صلاحیت وزیر توصیه ای وزارت تعلیم و پرورش و سپس وزرای توصیه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان مطالعه میشود.

انتخابات وزرای توصیه ای به طور همزمان و در انتها نشست علنی مجلس انجام می شود.

براساس وقتهای حدس زده شده در آئین نامه داخلی پارلمان، مجلس برای بررسی برنامه های هر وزیر توصیه ای ۹۰ دقیقه زمان قرار میدهد که در مجموع و با احتساب فرصت سخنرانی ریاست جمهوری، بررسی صلاحیت این ۳ وزیر ۳۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

از آنجا که هر نشست علنی مجلس حدود ۲۴۰ دقیقه است، در صورت گفتمان تمام موافقان و مخالفان برنامه های وزرای توصیه ای، مجلس برای ادامه بررسی صلاحیت این ۳ وزیر توصیه ای، عصر فردا هم تشکیل نشست خواهد داد.

— با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز —

نگارش از : بيتا ر.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که عمری شد که تا بيمارم از سودای او
««« »»»
گو نگاهی کن که پيش چشم شهلا ميرمت

آغاز جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت ۳ وزیر پیشنهادی

TT / 108 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال