یک رکورد جدید به نام "روحانی" شد/اوج‌گیری شمار بیکاران پس از ۱۶ فصل


شمار بیکاران در فصل بهار ۹۵ به ۳ میلیون و ۱۴۹ هزار نفر رسید تا یک رکورد جدید دیگر به نام حسن روحانی ثبت شود و تحقق بالاترین میزان بیکاران در ۶ سال گذشته و ۱۶ فصل اخیر نگرانی ها را از یک بحران عظیم بیش از پیش افزایش دهد.
 
به گزارش تسنیم، سه سال از فعالیت دولت یازدهم می گذرد و در این مدت حجم زیادی از منابع به سمت بنگاه های زودبازده هدایت شده است تا شاید فشار بیکاری کاهش یابد. اما نگاهی به آمارهای رسمی به خوبی نشان می دهد که دولت حسن روحانی در مقابل بحران بیکاری نتوانسته کاری از پیش ببرد و این درحالی است که سالانه بیش از 900هزار نفر وارد بازار کار می شوند که این دولت نشان داده، توانایی پاسخ به این حجم از متقاضیان را ندارد.
 
بسیاری از کارشناسان راهکار حل معضل بیکاری را ایجاد سالانه بیش از یک میلیون شغل در کشور دانسته اند اما در سال های اخیر نصف این مقدام هم محقق نشده. برخی کارشناسان بازار کار رشد اقتصادی بالای هفت درصد را راهکار حل معضل بیکاری می دانند که در حال حاضر به دلیل وجود رکود اقتصادی امکان چنین رشدی در کشور وجود ندارد. 
 
در حالی حدود 10 ماه از مأموریت دولت یازدهم باقی مانده که هیچ کدام از وعده‌های انتخاباتی دولت برای حل معضل بیکاری محقق نشده و شمار روزافزون بیکاران بیانگر این موضوع است که دولت در اشتغال‌زایی ناموفق عمل کرده است.
 
بررسی گزارش های رسمی مرکز آمار ایران نشان می دهد،  تعداد بیکاران در بهار 95 رکود جدید طی شش سال اخیر ثبت کرده است و شمار بیکاران در دولت تدبیر طی 16 فصل گذشته بالاترین بوده است. نگاهی به نمودار  تعداد بیکاران طی سال های 90تا 95 نشان می دهد که روند بیکاری در سال های 92 تا 95 افزایشی بوده است.
 
تعداد بیکاران کشور در تابستان سال 1392 هم‌زمان با تغییر دولت، 2 میلیون و 563 هزار و 624 نفر بود که در بهار 95 به 3میلیون و 149 هزار و 682 افزایش یافته است. به عبارتی می‌توان گفت در دولت یازدهم 586 هزار و 58 نفر بر تعداد بیکاران افزوده شده است.
 
 بر اساس گزارش مرکز آمار ایران ، تعداد بیکاران در سال های  90 تا 95 به صورت فصلی به شرح زیر است.
 
در سال 90،  تعداد بیکاران در فصل بهار 3میلیون و 5 هزار نفر، تابستان 2 میلیون و 597 هزار نفر، پاییز 2 میلیون و 676 هزار نفر و زمستان 2 میلیون و 877هزار و 608 هزار نفر بوده است.
 
 در سال 91، شمار بیکاران در فصل بهار به 3میلیون و 146 هزار نفر، تابستان 3میلیون و 23هزار نفر، پاییز 2میلیون و 688 هزار نفر و زمستان به 2 میلیون و 918 هزار نفر رسید.
 
در سال 92 ، رقم بیکاری در فصل بهار 2 میلیون و 488 هزار نفر ، تابستان،2 میلیون و 563هزار نفر، پاییز 2میلیون و 401 هزار نفر و در زمستان حدود 2میلیون و 371 هزار نفر اعلام شد.
 
در سال 93 نیز شمار بیکاران در فصل بهار به 2 میلیون و 530هزار نفر، تابستان 2 میلیون و 257 هزار نفر، پاییز 2میلیون و 520 هزار نفر و در زمستان به 2 میلیون و 748 هزار نفر رسید.
 
در سال 94 ، تعداد بیکاران در فصل بهار به 2 میلیون و 647 هزار نفر، پاییز 2میلیون و 735 هزار نفر ، تابستان 2 میلیون و 646هزار نفر و در زمستان به 2 میلیون و 887 هزار نفر افزایش یافت.
 
 مطابق گزارش جدید مرکز آمار، بالاترین تعداد بیکاران طی سال 90 تا 95 در بهار 95 با رقم 3 میلیون و 149 هزار و 682 نفر ثبت شده است.
 
 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آمارهای رسمی دولت یازدهم نشان می دهد ، معضل بیکاری در این دولت هر روز بحرانی تر شده و به مرز غیرقابل کنترل نزدیک می شود که مهمترین دلیل آن از سوی کارشناسان و اقتصاددانان عدم ارائه برنامه جدی و مشخص برای اشتغالزایی از سوی تیم اقتصادی این دولت ارزیابی می شود.
 
این در حالی است که برخی مسئولان ارشد دولت بدون اشاره به این آمارهای رسمی مرکز آمار ایران، از بهبود وضعیت کشور در حوزه اشتغالزایی سخن می گویند که نشان از بی اطلاعی از وضعیت اقتصادی کشور دارد و بدتر اینکه وقتی مسئولان دولت یازدهم عمق فاجعه را ندانند و درک نکنند، و همین رویه سه سال گذشته را در ماه های پایانی مدیریت خود بر کشور ادامه دهند، باید منتظر بحرانی عظیم در حوزه بیکاری بود که مصیبت آن نصیب مردم ایران خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال