در تمام مسافرت قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن (۲ عکس)


در طول سفر قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن

همه چیز درباره چادر زدن:از آنجا که اقامت پرخرج‌ترین بخش سفر است بسیاری از گردشگران به چادر پناه می‌برند. این ترفند ویژه طبیعت‌گردها نیست بلکه مسافران شهرهای بزرگ و گردشگری هم در اماکنی که شهرداری معلوم کرده چادر می‌زنند. در اکثر شهرهای بزرگ و تاریخی مانند اصفهان چادرزدن در میدان‌ها و بلوارها ممنوع شده است و مکان‌های مخصوصی را به این کار اختصاص داده‌اند. این محدودیت ویژه شهرها نیست بلکه در طبیعت هم نمی‌شود در هر مکانی چادر زد. در عمق دره‌ها، در مسیر سیلاب‌ها و در نزدیکی رودها، در شیب‌های تند، نزدیک آتش، در معرض وزش شدید باد و مکانی که جانداران و حشرات پر خطر وجود دارند، نباید چادر زد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس در طول سفر قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن

همه چیز درباره چادر زدن

چنانچه شمار چادرها بیش از یکی است خوب تر است نزدیک هم به پا شوند و چنانچه بیش از چهارتاست در صورتی که زمین مسطح باشد و شرایط محیطی مجوز دهد خوب تر است اردوگاه به شکل دایره باشد تا هم‌نمای خوشگل تری داشته و هم حفاظت از آن آسان‌‌تر شود همچنین با این راهکار می‌توان آتش را با حفظ احتیاط در مرکز دایره روشن کرد.

پیش از برپا کردن چادر باید زیر آن را صاف کنید و زیرانداز پلاستیکی حتما زیر چادر پهن کنید. چنانچه احتمال باران می‌رود دور چادر حاشیه نازکی با یک بیلچه کوچولو بکنید با این راهکار می‌توانید آب را به راهی که می‌خواهید هدایت کنید.

زیپ در چادر باید پیوسته بسته باشد تا حشره و جانور نتواند وارد آن شود و هنگام خواب هیچ چیز حتی کفش نباید خارج از چادر باشد چون امکان می دارد موجودات را به سمت چادر بکشد. برای روشن کردن محیط درون چادر فقط از چراغ قوه بهره گیرید و از روشن‌‌کردن هر نوع وسیله‌ای که آتش دارد، بپرهیزید. کشیدن دخانیات درون چادر را هم از یاد برید زیرا الیاف چادر به شدت قابل احتراقند.

تعلیم نحوه جمع کردن چادر سفری

دیواره طرفین را گرفته و یکی را به درون هدایت کنید و چادر را به وضعیت کتاب ببندید. کف چادر را آزاد کرده و به وضعیت سه گوش به بیرون هدایت کنید تا بین فنرها گیر نکند؛ سپس دست ها را بالای چادر نگه دارید و دو پای خود را روی بست های فنر گذارید تا چادر جابه جا نشود. چادر را از بالا خم کنید و تا کمر کم بکنید. دست ها را جابه جا کرده و فنرها را تصویر و عکس عقربه های ساعت بچرخانید تا چادر به سه دایره مساوی مبدل شود. حالا قادر هستید چادر را در محفظه خود گذارید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس در طول سفر قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن

مکان و نحوه برپا کردن چادر

مکان و نحوه برپا کردن چادر قادر هست اثر زیادی بر تجربه چادر خانمی تان در طبیعت داشته باشد. این قادر هست از جهت داشتن استراحت کنی نامطلوب و یا خواب شبانه ای راحت مهم باشد. در این جا به برخی نکات اساسی در یافتن جاای خوب برای چادر خانمی نگاهی خواهیم انداخت :

مکان برپایی چادر :

یافتن جاای خوب به ویژه در شرایط سخت اساسی است .در اینجا برخی راهنمایی ها در رابطه با یافتن مکانی خوب و موقعیت یابی چادر تان توضیح داده می شود:

جاای را یابید که مطمئن و حفاظت شده باشد.از راس تپه و کوه دوری کنید چون این مکانها کمترین حفاظت را درمقابل بادهای شدید و رعد و برق دارند. در عین حال ، چادر تان را در پایین ترین سطح این منطقه بر پا نکنید ، چون در صورت بارندگی ، آب به پایین ترین سطح جاری خواهد شد.

جاای را کشف بکنید که به وسیله موانع نرمال احاطه شده باشد چون در هوای گرم ایجاد سایه خواهد کرد ، در شرایط باد جلو باد و در هوای بارانی جلو باران را خواهد گرفت. تجمع درخت ها و سنگ ها موانع نرمال ایده آلی هستند.

در صورت امکان ، نزدیک جویبار، رود یا دیگر منابع آب چادر بزنید تا بتوانید برای شستشوی ظروف و نکات دیگر بهره گیرید. به هر حال ، اطمینان حاصل کنید که در سطوح بالاتر هستید و دیگر اینکه احتمال سیل موجود نموجود باشد.

۱) منطقه چادر

به طور کلی چادرتان را در خاک یا علف همواری که بتوانید به سادگی میخ های فلزی چادر را فرو کنید ، بر پا کنید.

مطمئن شوید که چادرتان در بلندترین منطقه در آن نزدیکی است تا از وارد شدن آب به منطقه چادر پیش گیری شود. چادرتان را به طور استوار و یکسان برپا کنید تا درمقابل بادهای احتمالی در طول شب مقاومت کند.

۲) منطقه طبخ کرد و طبخ کن

منطقه طبخ کرد و طبخ کن خاصی را تهیه کنید مگر اینکه شرایط شما را وادارد که درون چادر آشپزی کنید. این منطقه باید حداقل ۳۰ مرگ ( ۹ متر ) با چادر فاصله داشته باشد و در جاای قرار داشته باشد که در صورت وزیدن باد ، خاکستر و جرقه آتش به سمت چادر نیاید.

***پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست***

نگارنده: كاوه ق.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می ده که نوعروس چمن حد حسن يافت
««« »»»
کار اين زمان ز صنعت دلاله می‌رود

در تمام مسافرت قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن (۲ عکس)

TT / 138 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال