چطور از گذرنامه در مسافرت به درستی نگهداری کنیم؟ (۲ عکس)


چگونه از گذرنامه در سفر به خوبی نگهداری کنیم؟

نگهداری از گذرنامه:داشتن گذرنامه به شما اجازه سفر در تمام جهان را می دهد.چنانچه شما در سفر باشید و گذرنامه شما گم شود، به شدت دچار معضل می شوید و درواقع مجوز خود را برای وارد شدن و خروج از دست داده اید پس نگهداری از گذرنامه در سفر امر بسیار اهمیتی می داری است.حتی در صورت گم شدن و ربوده شدن گذرنامه اشخاص سودجو قادر هستند از هویت شما برای مسافرت ها و کارهای غیرمجاز بهره گیرند.بنابراین بهتر است مدام در سفر مواظب امنیت گذرنامه خود باشید.اما خوب ترین راههای نگهداری از گذرنامه در سفر چه چیزی است.برای مروری بر این راه ها با همراه شوید:

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس چطور از گذرنامه در سفر به درستی نگهداری کنیم؟

۱:

حداقل دو عدد کپی پیش از شروع سفر از گذرنامه خود آماده کنید.یکی از کپی ها را نزد دوستان و یا خانواده خود قرار بدهید و دیگری را با خود نگه دارید.این کار به این دلیل است که چنانچه پاسپورت شما دزدیده و یا گم شد، با تماس با سفارت کشور خود در آن کشور و دادن اطلاعات گذرنامه از آن کپی که در اختیار دارید به یافت شدن و یا گرفتن مجدداً گذرنامه یاری میرساند.

۲:

چنانچه اطمینان می دارید که در اطاق هتل مکان امنی برای نگه داری گذرنامه دارید، آن را در هتل قرار بدهید و در خارج شدن همراه خود نبرید.با اینکار از خیال شما امنیت گذرنامه کاملا آسان خواهد بود.چنانچه اطاق هتل به اندازه کافی برای جا قرار دادن گذرنامه امن نیست، از مدیر هتل بخواهید که گذرنامه شما را در صندوق امانات هتل نظر دارد.

۳:

چنانچه در هنگام خارج شدن قصد دارید گذرنامه را همراه خود ببرید مواظب جیب برها باشید.آن را در یک جیب داخلی و یا کیف های پنهان ویژه مدارک در سفر جدا از پول ها و کارت های اعتباری قرار بدهید.چنانچه قصد دارید گذرنامه را در کیف خود جابجا کنید، حتما در مکان اطمینان می داری از کیف گذارید و کیف را با بند از شانه خود آویزان کنید و کیف را استوار در جوار اندام خود گذارید.بسیاری از شرکت های تولید کیف و چمدان کیف های مخصص مدارک و گذرنامه را پیشنهاد میکنند، برای امنیت کامل گذرنامه هنگامی که آن را همراه دارید،قادر هستید از این کیف ها آماده کنید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چطور از گذرنامه در سفر به درستی نگهداری کنیم؟

۴:

هرچند امروزه دیگر مرسوم نیست اما بعضی از هتل ها در طول اقامت شما گذرنامه ی شما را نزد خود نگه می دارند.در این صورت با مسئولان هتل حرف زنید تا کپی پاسپورت شما را نزد خود نگه دارند و اصل گذزنامه را به شما تحویل دهند.

۵:

چنانچه با تور یا گروهی سفر میکنید هرگز اجازه ندهید که یک نفر تمام گذرنامه ها را نگه دارد و خواهش کنید که هر کس گذرنامه خود را نگه داری کند چون این کار درصد گم شدن چندتا یا همه ی گذرنامه ها را بالا میبرد.

۶:

گذرنامه خود را در چمدان قفل شده خود نگذارید زیرا چنانچه دزد چمدان شما را بدزدد شما علاوه بر لوازم اطلاعات هویتی و گذرنامه خود را نیز از دست داده اید.

تهیه و ترجمه:

–لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد–

گردآورنده : زيبا ت.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين چمن گل بی خار کس نچيد آری
««« »»»
چراغ مصطفوی با شرار بولهبيست

چطور از گذرنامه در مسافرت به درستی نگهداری کنیم؟ (۲ عکس)

TT / 115 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال