کلیات طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد تصویب شد


به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه کلیات طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی که درباره ممنوعیت استفاده از سلاح سرد بود را تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 172 رای موافق، 53 رای مخالف، 9 رای ممتنع از مجموع 265 نماینده حاضر در صحن علنی با کلیات این طرح موافقت کردند.

پس از سخنان مخالفان و موافقان این طرح، رای گیری انجام شد و سپس لاریجانی گفت: امروز چون جلسه رای اعتماد است، بررسی جزییات این طرح به جلسات بعدی موکول می شود.

در صورت تصویب نهایی این طرح و براساس ماده واحده آن تبصره های زیر به عنوان تبصره های 1 و 2 به ماده 617 قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم-تعزیرات) مصوب 2 خردادماه سال 75 الحاق می شود.

براساس تبصره 1 این ماده واحده، حمل سلاح سرد شامل قمه، شمشیر، چاقوی ضامن دار، ساطور، قداره یا پنجه بوکس و نیز سایر ادواتی که صرفا در درگیری فیزیکی و ضرب و جرح کاربرد دارد، جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می شود.

واردات، تولید و عرضه سلاح های مذکور ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه 6 محکوم و حسب مورد، این سلاح ها به نفع دولت ضبط یا معدوم می شود.

در تبصره 2 ، تولید، عرضه یا حمل ادوات موضوع تبصره 1 در موارد ورزشی، نمایشی، آموزشی و نیاز ضروری اشخاص برای استفاده شغلی یا دفاع شخصی پس از دریافت مجوز بلامانع است.

نحوه و مرجع صدور مجوز به موجب آیین نامه ای است که ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون با پیشنهاد وزرای دادگستری و کشور و با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال