اسلام نمی خواهد زن «کالا» باشد/ استفاده ابزاری شرکت ها از زنان برای جذب مشتری


اسلام نمی خواهد زن «کالا» باشد/ استفاده ابزاری شرکت ها از زنان برای جذب مشتری

خبرگزاری فارس: اسلام نمی‌خواهد زن «کالا» باشد/ استفاده ابزاری شرکت‌ها از زنان برای جذب مشتری

مدیر مدرسه علمیه حجت بن الحسن(عج) گفت: اسلام نمی‌خواهد زن را محدود کند و اگه به حجاب پیشنهاد می‌کند برای حراست از اوست تا به کالا مبدل نشود. متاسفانه در ایران برخی شرکت‌ها زنان کم حجاب و آرایش‌کرده را به خدمت می‌گیرند تا جذب مشتری کنند.

آیت‌الله روح‌الله قرهی مدیر مدرسه علمیه حجت بن الحسن (عج) با توجه به اهمیت موضوع حجاب برای خاندان سیدالشهدا(ع) در واقعه عاشورا و این که اکنون برخی دختران و زنان نسبت به حجاب اهتمام جدی ندارند و در عین حال در مهمانی عزاداری حسینی(ع) وجود می‌یابند، به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس گفت: بعضی از مردمان باور به این که حجاب، محدودیت نیست و بلکه حجاب یک عامل رشد برای انسان‌ها است آن را قبول ندارند و احتمالا تصور می‌کنند حجاب، فقط ویژه زنان است.

وی بیان داشت: تصور ما نسبت به احکام دین تصور فردی است، یعنی اول این که؛ به خود هر کسی مربوط می‌شود و ربطی به دیگران ندارد و کسی نباید دخالت کند. دوم این که؛ احکام شرعی را از بُعد ثواب و عِقاب می‌بینیم، فکر نمی‌کنیم حجاب بُعد اجتماعی هم دارد. از جمله این احکام شرعی، احکام حجاب است. در سوره مبارکه «احزاب» از جانب خداوند به پیامبر اکرم(ص) خطاب می‌شود «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ»؛ اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان نقل کن مواظب جلباب‌ها و روسری‌های بلند خود باشند «یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَکَانَ اللهُ غَفُورًا رَّحِیمًا»؛ این براى آن که شناخته شوند و نکته آزار قرار نگیرند،‌ [به احتیاط] نزدیکتر است و خدا آمرزنده مهربان است.

این استاد اخلاق ادامه داد: خداوند بلند مرتبه در این آیه نکته بسیار باحال و خوشگلی را مطرح می‌کند و می‌فرماید این برای این که شناخته نشوند و نکته آزاد قرار نگیرند بهتر است و از این باب است که آزار داده نشوند. بنابراین حجاب موجب آزار داده نشدن نیست، حجاب یک نوع مصونیت است و بی‌حجابی جامعه را به فساد می‌کشاند، زمانی بی‌حجابی در جامعه‌ای موج بزند، دشمن به سادگی می‌تواند در آن نفوذ یابد.

وی تصریح کرد: متأسفانه نکته باحال این آیه کمتر نکته توجه عموم مردمان قرار گرفته این است که خداوند می‌فرماید: «ذَلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ»؛ رعایت حجاب، خوب ترین و نزدیکترین راه است و به عنوان حصن حصین برای زنان تلقی می‌شود. زمانی حجاب نابود بشود یکی از خصائصش این است که اختلاط پیش می‌اید و در اختلاط انسان، اختیار خویش را از دست می‌دهد و به سوی تمایلات جنسی کشیده می‌شود و این همان چیزی است که ابلیس نقل کرده از چند راه برای فریب انسان وارد می‌شوم که یکی از آنها از طریق زنان میکاپ و آرایش کرده است لذا توانایی مقاومت و رویارویی با دشمن از این فرد گرفته می‌شود.

آیت‌الله قرهی عنوان کرد: همانند آن چیزی که در آندلس(اسپانیای فعلی) پیش آمد که در آن آقایان به زنان و شراب روی آوردند. زمانی جوان در بحبوحه جوانی خویش سرگرم مباحثی شود که او را به تمایلات جنسی دچار کند طبعا دیگر مستحکم نخواهد بود و اگه دشمن حتی یک ترقه هم بیندازد او به وحشت افتاده و عقب‌نشینی می‌کند.

وی با اشاره به سخن امیرالمومنین (ع) در نامه ۳۱ نهج‌البلاغه مبنی بر «فَإِنَّ شِدَّةَ الْحِجَابِ أَبْقَى عَلَیْهِنَّ»؛ هرچه بیشتر در این حجاب باشند محفوظ‌تر هستند. گفت: براساس این فرمایش امام علی(ع) دیگر کسی نمی‌تواند زن را به عنوان ابزار نگاه بکند؛ فمنیست‌ها آنقدر آگاهی‌شان اندک است که نمی‌دانند مطالبی را که در قالب مباحث فمنیستی‌ بیان می‌کنند همان ایده‌های صهیونیسم بین المللی است.

این استاد اخلاق یاد آوری کرد: عموماً مباحث فمنیستی از سوی زنان نیست بلکه از سوی خود آقایان مطرح می‌شود، ایده‌ها و طرح‌ها از طریق آقایان هوس‌باز صهیونیسم است که در قالب احقاق حقوق زنان، مباحث فمنیستی را مطرح می‌کنند تا بدین وسیله زنان در امنیت نباشند و به همین علت از زنان استفاده ابزاری می‌شود. گهگاهی اوقات در بعضی از جوامع، زنان به به فروش رسان قرار داده می‌شوند یا متاسفانه در کشور خودمان نیز شرکت‌ها خانمی که خوش‌‌صدا باشد یا میکاپ و آرایش بهمان داشته باشد، به خدمت می‌گیرند تا جذب مشتری کنند. زن کالایی می‌شود تا بتواند برای سایر کالاها جذب مشتری کند.

وی ابراز داشت: دختران، و جامعه زنان ما بعضا نمی‌دانند و تصور می‌کنند اسلام می‌خواهد به وسیله حجاب، آنها را محصور کند اگه اسلام می‌خواست دختران و زنان را محصور کند حضرت زینب (س) نباید در مجلس یزید خطبه می‌خواند. همچنین خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) نیز نباید ایراد می‌شد. کسی نمی‌خواهد زن را در اسلام محدود کند منتها سلاح تبلیغات که بنابر فرمایش آیت الله خمینی از سلاح نبرد برنده‌تر است اکنون در دست صهیونیسم و ایالات متحده است و آنها با تمام قوا از این سلاح در راستای انحراف جوانان ما بهره‌ می‌برند.

**************************

تهیه شده توسط: سودابه ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بشد که ياد خوشش باد روزگار وصال
««« »»»
خود آن کرشمه کجا رفت و آن عتاب کجا

اسلام نمی خواهد زن «کالا» باشد/ استفاده ابزاری شرکت ها از زنان برای جذب مشتری

TT / 111 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال