۱۸ پیشنهاد برای مسافرت دراز به خارج از کشور (۳ عکس)


۱۸ توصیه برای سفر طولانی به خارج از کشور

۱۸ توصیه به کسانی که می‌خواهند برای دیدار با اقوام‌شان به مدت طولانی به خارج از کشور مسافرت کنند.
نشریه زندگی ایده آل – برج آذر میرهادی: بسیاری از خانواده ها بر آن میشوند تا به دید و بازدید از اقوام و خویشاوندان خارج نشین بروند و حداقل چند هفته ای در جوار عزیزان شان باشند. در این میان احتمالا بعضی از پدر و مادر هم تصمیم بگیرند که برای دیدار با فرزندان خارج نشین راهی مسافرت بشوند.

گهگاهی این اقامت ها به مدت کوتاه محدود می شود و البته گهگاهی هم چند و چند ماه ادامه کشف میکند و احتمال دارد که به خاطر ارتباطات طولانی تنش و دلخوری هایی رقم بخورد. از این رو چنانچه برای دیدار با فرزندان یا سایر اشخاص خانواده در فکر مسافرت هستید و تجربه کافی در رابطه با اقامت در کشورهای خارجی ندارید، پیشنهاد داده میشود که این موارد را مد نظر گذارید.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 18 توصیه برای مسافرت طولانی به خارج از کشور

۱. مدت اقامت‌تان را طولانی نکنید و چنانچه چنین برنامه‌ای دارید، برای داشتن مسکن جداگانه اقدام کنید. چنانچه برای کرایه مسکن مشکل مالی دارید چاره‌ای نیست جز این که مدت اقامت را کوتاه‌مدت انتخاب بکنید.

۲. پیش از مسافرت نزد پزشک بروید و داروهای لازم را از داروخانه بگیرید چون چنانچه در مسافرت خارج از کشور دارویی را به پایان رسانید هیچ داروخانه‌ای بدون ورژن به شما دارو نمی‌فروشد. حتما قرص‌ها را بشمارید و کمی هم داروی اضافه‌تر همراه‌تان باشد.

۳. گوش‌هایتان را روی خیلی از مسائل ببندید. رازهای کوچولو را از این منزل به آن منزل نبرید. در مسائل خانوادگی فرزندان‌تان دخالت نکنید. حتما عروس‌ را به چشم دختر و داماد را به چشم فرزندتان نگاه بکنید. از جوان‌ها توقع نداشته باشید زودتر از موعد تجربه کافی داشته باشند. قبول کنید که جهان فرق دار است.

۴. موارد منفی و غمناک زندگی‌تان را همراه با خود به منزل دیگران نبرید. غر نزنید. خیلی اظهارنظر نکنید. برای پر کردن اوقات فراغت نوستالژی بنگارید.

۵. حتما کتاب زیاد بخوانید و سعی کنید اطلاعات‌تان را در رابطه با کشوری که به آن مسافرت کرده‌اید و بستگان‌تان در آن اقامت دارند، زیاد بکنید. به اخبار روز توجه داشته باشید و در جریان تحولات و موضوعات اطراف‌تان قرار بگیرید.

۶. در صورت امکان باکلاس و تمیز‌تر از پیش باشید. بستگان پسندند شما را سرحال، منظم و خوشحال تر از پیش نگاه بکنند.

۷. آب زیاد بیاشامید چون به شادابی شما مدد می‌کند. در هر خانه‌ای پارچ آب در نزدیکی خودتان داشته باشید و آن را مورد استفاده شخصی گذارید.

۸. برنامه‌ای برای پیاده‌روی روزانه داشته باشید و از هوای آزاد و جدید بهره گیرید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 18 توصیه برای مسافرت طولانی به خارج از کشور

۹. در طول روز طوری برنامه‌ریزی کنید که زیاد در دست و پای بستگان تان نباشید و خودتان برنامه‌ای مستقل ترتیب دهید.

۱۰. نزد هر کدام از بستگان به اندازه مساوی بمانید و یکی را بر دیگری ترجیح ندهید. آنها نباید احساس کنند که در این زمینه بین شان تبعیض قائل شده‌اید.

۱۱. طول مسافرت را طوری انتخاب بکنید که وقتی از پیش‌شان رفتید بگویند مکانش خالی است؛ نه این که اینقدر اقامت‌تان طولانی شود که بگویند خوب شد بالاخره رفت سر منزل و زندگی خودش!

۱۲. وابسته نشوید. پیوسته تعلقات و وابستگی‌هایتان را به‌طور مثبت نزد خودتان نگه دارید و هیجانات احساسی زیادی از خودتان بروز ندهید. زیاد نگریید.

۱۳. یک تلفن همراه اعتباری آماده کنید و در کشور مورد نظر در کیف‌تان داشته باشید.

۱۴. یک دفترچه کوچولو با تمام آدرس‌ها و تلفن‌های لازم در کیف‌تان گذارید. بعضی وقت‌ها وقتی که بیرون از منزل هستید خیلی به نا خوشیتان می‌خورد.

۱۵. پیش از مسافرت به تاریخ انقضای پاسپورت‌تان توجه داشته باشید و در صورت ضرورت آن را به موقع تمدید کنید.

۱۶. با چمدان سنگین مسافرت نکنید و کم‌کم فرزندان‌تان را عادت دهید که سوغاتی‌هایشان را برای اقوام پست کنند و در چمدان شما نگذارند چون پیوسته امکان زمین خوردن شما با بار سنگین حضور دارد و به این ترتیب شوخیم سایر همراهان می‌شوید. چنانچه منظم مسافرت می‌روید چمدان‌هایتان را هر چند سال یک‌بار تغییر دهید و با چمدان قدیمی راهی مسافرت نشوید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 18 توصیه برای مسافرت طولانی به خارج از کشور

۱۷. بالاخره موافق باشید که این حالت مهاجرت و طلاق از فرزندان فقط مشکل شخصی شما نیست و در قرن بیست و یکم، جهان به سمتی می‌رود که در همه قاره‌ها ملیت‌های گوناگون می‌توانند محبت آمیز در جوار هم زیند.

۱۸. چنانچه می خواهید در زمینه مسافرت یک ایرانی به کشوری خارجی و معضلات خانوادگی اش فیلمی را نگاه بکنید، «گذشته» را برگزید. در این فیلم احمد در ابتدا بر آن میشود در هتل اقامت کند اما بعد تصمیمش تغییر میکند، در منزل همسر پیشینش می ماند و مشکلاتی را مییازماید.

————————————-

تهیه شده توسط: آبتين ی.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کنون که بر کف گل جام باده صاف است
««« »»»
به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است

۱۸ پیشنهاد برای مسافرت دراز به خارج از کشور (۳ عکس)

TT / 173 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات