چندین مورد برای دوری از بیماری در ضمن مسافرت (۱۰ عکس)


چند نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

مریض شدن بخشی از حیات روزمره است، و در سفر بودن سبب نمی شود که دیگر با آن مواجه نشوید. اتفاقا در سفر شما محیط های مختلف، آدمهای گوناگون و حشرات و جانداران متنوعی را نگاه می‌ کنید که هر کدام امکان می دارد برای شما ویروس یا بیماری جابجا بکنند.
وب‌سایت گردالی: مریض شدن بخشی از حیات روزمره است، و در سفر بودن سبب نمی شود که دیگر با آن مواجه نشوید. اتفاقا در سفر شما محیط های مختلف، آدمهای گوناگون و حشرات و جانداران متنوعی را نگاه می‌ کنید که هر کدام امکان می دارد برای شما ویروس یا بیماری جابجا بکنند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

تنها کاری که از دست شما بر می آید این است که احتمال دچار شدن به بیماری را به حداقل منتقل بکنید. مطلبی که جلو رو دارید چندین تا از اساسی ترین موارد برای حفظ تندرستی و دوری از مریضی در ضمن سفر را برایتان بازگو می کند.

۱ . دست هایتان را بشویید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

احتمالا نکته ساده ای به چشم بیاید، اما اکثر آدمها آن را از یاد میبرند. یکی از اصلیترین عوامل برای مبتلا نشدن به بیماری و پیش گیری از انتقال آن، شستن منظم دست هاست. سعی کنید هر بار که به آب دسترسی مییابید دستهایتان را کامل بشویید.

۲ . آب معدنی بیاشامید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

اگه از آب شیر شهری که در آن به سر می برید اطمینان نمی دارید، پیشنهاد میدهیم از آب معدنی بهره گیرید، حتی اگه مکانی ها آب شیر را بدون هیچ معضلی می آشامند!

۳ . مواظب مسمویت خوراکی ای باشید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

بزرگترین علت برای معضلات شکم و اسهال، مسمویت خوراکی ای است. هر مکانی غذا نخورید، هرچند وسوسه انگیز باشد. تا مکانی که قادر هستید مکانی غذا بخورید که غذای آن جدید، کاملا طبخ کرده و موقع سر سفره آوردن داغ باشد. سالادهایی که از شستشوی درست آنها اطمینان نمی دارید، خوراکی های مانده، آب میوه به فروش رسانی هایی که مشخص نیست به چه صورت میوه ها را پوست گرفته اند یا برای مدت زیادی آنها را بیرون از یخچال نگه داشته اند، خط سرخ هستند.

۴ . از خوردن غذای آشنا به وحشت نیافتاد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

اگه در جاای که هستید غذای قابل اعتمادی به جز همان که در منزل می خوردید حضور ندارد، بهتر است با همان سر کنید. همچنین تحول ناگهانی به یک رژیم خوراکی ای متفاوت مانند خوراکی های تند و ادویه دار امکان می دارد ساز و کار اندامتان را به هم بریزد.

۵ . فعالیت اندامی را از یاد نبرید.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

یکی از خوب ترین راهکارها برای تندرستی و مجادله با عفونت ها، فعالیت فیزیکی است. بر همه ثابت شده است که فعالیت فیزیکی دستگاه پاسداری ای را پیشرفت می بخشد و آن را درمقابل بیماری ها مستحکم می کند. اصلا مسافرتی که در آن نخواهید از اندامتان کار بکشید که سفر نمی شود.

۶ . مواظب نور خورشید باشید.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

هرچند نور خورشید برای بدن خوب است، اما بیش از حد آن قادر هست سبب گرمازدگی، سوختگی و گرفتاری های زیادی در طول سفر بشود. برای این که خیال خودتان را راحت کنید، از کرم ضدآفتاب بهره گرفته و منظم آب بیاشامید.

۷ . واکسن بزنید.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

برای مسافرت های طولانی مدت، پیشنهاد داده میشود که واکسن های نکته احتیاج را از پیش بزنید. اما واکسنی که از همه بیماری ها جلو گیری کند حضور ندارد. هر مکانی بنا به شرایط و محیطی که دارد، مستلزم یک سری واکسن است. توصیه کلی ما این است: اگه قادر هستید کاری برای کم کردن احتمال بروز بیماری ها به انجام رسانید، به این علت که نه؟

۸ . مواظب نیش پشه باشید.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

نیش پشه و حشرات یکی از کابوس های عاشقان سفر است. برای این که خطر ابتلا به مریضیهایی مانند مالاریا و تب دانگ را به حداقل منتقل بکنید، این کارها را به انجام رسانید:

تا مکانی که امکان دارد در اطاقهایی با دستگاه سرمایشی عالی بمانید.

اگه چادر می زنید، از پشه بند بهره گیرید و موقع استراحت کن همه اندامتان را پنهان بکنید.

از مواد و وسایلی که حشرات را دفع می کنند بهره گیرید (مانند دستبندهای دفع حشره یا اسپری ها)

۹ . اگه ضروری است، از قرص ضد مالاریا بهره گیرید.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس چندین نکته برای دوری از مریضی در ضمن سفر

اگه ناحیه ای که به آن سفر می کنید خطر گزیدگی مالاریا دارد، بهتر است داروهای ضد مالاریا با خود ببرید. البته انواع مختلف داروهای ضد مالاریا حضور دارد که قادر هست بر روی آدم های مختلف، عواقب مختلفی داشته باشد. برای بهره گیری از این قرص ها بهتر است با یک پزشک حرف زنید.

*************************************

تهیه کننده : سياوش م.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی گفت و گوی زلف تو دل را همی‌کشد
««« »»»
با زلف دلکش تو که را روی گفت و گوست

چندین مورد برای دوری از بیماری در ضمن مسافرت (۱۰ عکس)

TT / 309 — TP / 41%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال