صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو (۴ عکس)


صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو

همه قصه هایی که شنیده اید درست هستند. بالارفتن از کلیمانجارو فنی و تکنیکی نیست، اما برای بیماران قلبی هم عالی نیست. کلیمانجارو کوهی است که هرکسی قادر هست از آن زیاد شود و همینطور کوهیست که هرکسی قادر هست از قله آن باز بماند.
خوب ترین ها: همه قصه هایی که شنیده اید درست هستند. بالارفتن از کلیمانجارو فنی و تکنیکی نیست، اما برای بیماران قلبی هم عالی نیست. کلیمانجارو کوهیست که هرکسی قادر هست از آن زیاد شود و همینطور کوهیست که هرکسی قادر هست از قله آن باز بماند. درواقع هیچ راهکار قرار می داری برای تعلیم زیاد شدن از کلیمانجارو حضور ندارد جز این که باید در شرایط خوبی باشید. سپس شانس شما برای یک صعود خوب ۵۰-۵۰ خواهد بود. کلیمانجارو خیلی خیلی بالا می رود بنابراین امکان می دارد ارتفاع زده شوید. راهنمایی هایی برای یک صعود خوب برایتان داریم:
عکس شماره ۱ ⇩
عکس صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو
۱- با یک راهنمای پیشکسوت زیاد بشوید. بیش از ۳۰۰ شرکت حضور دارند که راهنمای صعود به کلیمانجارو را پیشنهاد میکنند. پیش از انتخاب حتما پژوهش کنید و تا مکانی که قادر هستید براساس نرخ بر آن نشوید. سعی کنید شرکت هایی را برگزید که راهنمایان خوش اخلاقی دارند که در مسیر صعود به شما ارج مینهند.
۲- مریضی ارتفاع یا ارتفاع زدگی واقعا چیز باورنکردنی ای است. تنها راه قرار می داری برای غلبه کردن آن آهسته رفتن است. بگویید «آرام، آرام» و این را در کوه بارها خواهید شنید. و همینطور که بالا می روید در سرتان با آن یک آهنگ بسازید. یادتان باشد که این یک رقابت برای زیاد شدن نیست. نیاندیشید که حتما باید با دیگران همگام شوید. چنانچه احتیاج دارید سرعتتان را کاهش دهید این را به راهنما بگویید و آنها به شما یاری خواهند رساند به سرعت عالی دست کشف کنید.
۳- تا مکانی که قادر هستید استراحت بکنید. درمسیر زیاد شدن کلبه هایی برای استراحت قرار دارند. آنها روستایی و ستودنی، اما خیلی هم خنک هستند. از راهنما بخواهید که چنانچه قادر هست بطری های آب گرم را به شما بدهد که به کیسه خوابتان در شب افزایید. تا مکانی که امکان می دارد استراحت بکنید که انرژی ضروری برای صعود در روز را کسب کنید.
عکس شماره ۲ ⇩عکس صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو
۴- بیشتر شرکت ها به شما باربرانی پیشنهاد میکنند که بیشتر لوازمتان را تا بالای کوه جابجا کند، اما حمل تجهیزات و آبی که در طول روز احتیاج دارید به عهده خودتان است. عاقل باشید و در انتخاب وزنی که قادر هستید در این صعود با خود جابجا کنید دقیق باشید. شما امکان می دارد اندیشید به یک چوب عکس سلفی، باتری اضافه دوربین، کتاب، یک دسته کارت و چیزهای دیگر در کوله پشتی خود احتیاج دارید. اما پس از یک روز کوهنوردی ثابت نگاه تان تغییر خواهد کرد.
۵- امکان می دارد در بعضی نقاط اشتهایتان را از دست بدهید. این اثر نرمال تقلا و ارتفاع است. اما در هرحال شما بخورید. اندام شما به سوخت کافی برای رسیدن به قله احتیاج دارد. مطمئن شوید که هرروز هر سه قول را به صورت کامل میخورید.
عکس شماره ۳ ⇩عکس صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو
۶- اهمیتی نمی دارد تشنه باشید یا نه، حداقل سه یا چهار لیتر آب در روزهایی که کوهنوردی می کنید بیاشامید.
۷- غرولند کردن مسری است، مخصوصا تحت شرایط مضطربکننده. مثلا امکان می دارد علائم ارتفاع زدگی به سرعت دربین گروه انتشار داده شود، درحالیکه ارتفاع زدگی یک مریضی کاملا قرار می داری است، اما این ها اثرات روان پریش هستند. گاهی می نگاه کنید یک نفر در گروه نقل میکنید سردرد دارد و سپس همه گروه این را در خود حس می کنند. پس غرغر نکنید.
۸- با راهنمایان خود راستگو باشید. آنها آنجا هستند تا به شما در رسیدن به قله یاری رسانند. راهنمایان پیشکسوت کلیمانجارو بیشتر از آن که همراه مسیر باشند درمانگر هستند. اما چنانچه با آنها در رابطه با عاطفی که دقیقا دارید راستگو نباشید قادر نیستند به شما راهنمایی درستی دهند. پس چنانچه احساس ضعف، خستگی و تهوع کردید حتما با آنها دربین قرار بدهید.
۹- پیش از حرکت همه چیز را تست کنید. از کفش ها و کوله پشتی گرفته تا تندرستی و داروهای مورد احتیاج، به طوری که هیچ کاری را در صعود به انجام رسانید مگر این که قبلا آن را تست کرده باشید. کفش های تنگ، کوله پشتی آزرده، عکس العمل بد به داروها و… چیزهایی هستند که می توانند شما را از صعود باز دارند.
عکس شماره ۴ ⇩عکس صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو
۱۰- رسیدن به قله کیلی بیش از هر چیز در سر شما است. همین طور که از کوه بالا می روید نگرش مثبت و انگیزه خود را حفظ کنید. با اعضای گروه رابطه خوب، خنده، مزاح و نشاط را برقرار کنید، از مناظر و طلوع و غروب خورشید صفا بکنید تا بتوانید صعود موفقیت آمیزی داشته باشید.
۱۱- چیزهای کوچولو را ضیافت بگیرید. هربار که به یک اردوگاه می رسید، یا منظره ای از قله از پشت ابرها پدیدار می شود را قدر آگاهی بدارید و آن را درک کنید. در رسیدن به قله کلیمانجارو مسیر به اندازه مقصد اهمیت دارد.

****براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: افسانه ا.

دانستنی های سفر در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيار باده که در بارگاه استغنا
««« »»»
چه پاسبان و چه سلطان چه هوشيار و چه مست

صعود هیجان انگیز به قله کلیمانجارو (۴ عکس)

TT / 188 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال