«حبس قرار می داری و جریمه مالی»؛ این انتظار مجتبی نگاه ای وکیل سازمان تأمین اجتماعی از رأی دادگاه شعبه ١٠۵٧ کارکنان دولت درباره پرونده تأمین اجتماعی است؛ پرونده‌ای که دیروز خبر رسید، قاضی رأیش را صادر کرده است، اما از محتوای رأی هنوز خبری نیست. وی اضافه کرد: « انتظار ما این است که رأی شامل حبس قرار می داری، توجه کرد وجه و جزای انتقادی، آن‌هم به شرح ماده ۵ قانون ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری باشد».

وظیفه سه وزیر توصیه ای روحانی که برای وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شناسایی شده‌اند، امروز معلوم می‌‍‌شود. جلسه‌ای که به احتمال بسیار زیاد به جلسه بعدازظهر کشیده می‌‍‌شود و بهروز نعمتی، سخنگوی هیأت‌رئیسه، درباره ترتیب آن نقل کرده است: «طبق آیین‌نامه هرکدام از وزرای توصیه ای می‌توانند ٣٠ دقیقه به اظهار برنامه‌های خود برای اداره وزارتخانه مربوطه، جهت دریافت رأی اعتماد نمایندگان توجه بکنند. از میان نمایندگان مجلس نیز به ازای هر وزیر دو موافق و دو مخالف مجوز سخنرانی، هر کدام به مدت ١۵ دقیقه دارند که می‌‍‌توانند نوبت خود را با نماینده دیگری قسمت کنند».

متحد نیستیم منافع مشترک داریم، از دیگر عنوان های نشریه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در جلسه ای در دانشگاه شیکاگو به سؤالات دانشجویان درباره مسائل گوناگون بین‌المللی ازجمله کشورمان و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پاسخ داد. از کری درباره منافع مشترک کشورمان و ایالات متحده در مجادله با گروهک تروریستی داعش پرسیده شد که او در پاسخ گفت: «همان‌طور که می‌دانید ما همکاری در این ‌زمینه نداریم. ما روابط دیپلماتیک و مجلسی نداریم بنابراین همکاری هم نمی‌کنیم. بااین‌حال حق با شما است، یک منافع مشترکی در اینجا حضور دارد. آنها درپی منافع خود بدون همکاری و تعامل با ما هستند؛ ما نیز منافع خودمان را دنبال می‌کنیم».

«الوعده وفا»؛ قرار است ۴۵‌هزار‌میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به نظام بانکی تسویه شود. داستان از این قرار است که حدود ۵٠ روز گذشته سرپرست مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح بودجه سال ١٣٩۵ را به حسن روحانی ابلاغ کرد؛ اصلاحیه‌ای که به دولت مجوز داد از مکان «به فروش رسان اوراق بدهی» و «تسعیر قیمت ارز» بخش زیادی از بدهی‌های خود به پیمانکاران، بانک‌ها و بیمه تندرست را توجه کرد کند. حالا دولت می‌خواهد به قول خود در این مصوبه عمل کند و بخشی از بدهی‌هایش را به نظام بانکی توجه بکند.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دیروز در حاشیه همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی در میان خبرنگاران، باز هم از مسکن مهر گفت، این بار با توصیفی متفاوت از پیش. عباس آخوندی گفت وزارت راه و شهرسازی و تمام کلکسیون دولت یازدهم معضلات و مسائل مسکن مهر را تحمل می‌کند و بعد در توضیح بیشتر اضافه کرد: ما در این برنامه شلختگی‌ای را به دوش می‌کشیم که از زمان پیش به ما رسیده است.

به چه دلیل چنین فردی قاری آغازین مجلس شد؟»، « ٨ صیاد ایرانی مُردند جان بقیه در خطر است»، «فرار مالیاتی با شگرد حساب اجاره‌ای»، «حمیدرضا آصفی: کشور عربستان را باید مدیریت کرد تا ناکام بماند»،‌ «دستگیری عوامل عمده تجمع پاسارگاد» و «خسرو سینایی: برای فیلم ساز فقط فیلم ساختن اهمیتی می دارد» توجه کرد و در ستون سرمقاله عنوان «اتحاد بر سر اشتراکات» نگاشته سیدهادی خسروشاهی سرپرست سابق نمایندگی کشورمان در مصر را به چاپ رساند.