به چه دلیل نباید کارهای عقب افتاده تان را به منزل ببرید؟ (۲ عکس)


چرا نباید کارهای عقب افتاده تان را به خانه ببرید؟

طبق گزارش یک نظرسنجی معلوم شده است که هشتاد درصد از کارمندان بخشی از کارشان را در منزل انجام می‌دهند. این تحقیق دریافته است که ۶۸ درصد از مردمان پیش از ساعت ۸ صبح ایمیل‌های‌شان را می‌خوانند.
وب‌سایت پنجره ابتکار: یک مدیرعامل نامدار و نگارنده کتاب «پرمشغله‌ها» می‌گوید: «کارمندانی که برای من کار می‌کنند باید حتی در حمام خانه‌شان نیز به تماس‌ها پاسخ دهند!» اگرچه خیلی از اشخاص با چنین دیدگاهی قبول می دارند، اما بسیاری از کارمندان کم‌کم از اینکه کارشان در تمام حیاتشان رخنه کرده، احساس نارضایتی می‌کنند. پرسشی که هر کارفرمایی باید از خود سؤال بکند این است که: آیا واقعا آن‌ها با خواست کار بیشتر کارمندان‌شان در منزل سبب افزایش عملکرد آن‌ها می‌شوند؟
طبق گزارش یک نظرسنجی معلوم شده است که هشتاد درصد از کارمندان بخشی از کارشان را در منزل انجام می‌دهند. این تحقیق دریافته است که ۶۸ درصد از مردمان پیش از ساعت ۸ صبح ایمیل‌های‌شان را می‌خوانند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس به چه دلیل نباید کارهای عقب افتاده تان را به منزل ببرید؟
در زیر دلایلی را اظهار می‌کنیم تا متوجه شوید به چه دلیل نباید امور باقی مانده کاری را به منزل بیاورید.
۱. کارمندان معضلات بزرگی را وارد منزل می‌کنند.

در مصاحبه‌ای که نشریه تایم با الکساندر تروتمن، مدیر شرکت فورد ترتیب داده بود، این‌گونه عنوان شد که:

«با افزایش سرعت و حجم کار نمی‌توان کارایی را هم زیاد کرد… در ابتدا همه از پول بیشتر خوشی می‌بریم، اما به مرور زمان خستگی، فشار کاری و دلهره بر انسان شکست خواهد داد.»

آوردن کارهای باقی مانده به منزل به این معناست که دیگر اعضای خانواده مجبور به تحمل دلهره و فشار کاری شما در جوار امور شخصی و خانوادگی خواهند بود.

۲. این کار سبب افزایش احتمال افسردگی می‌شود

بر اساس یک تحقیق، کارمندانی که بیش از یازده ساعت در روز کار می‌کنند، در معرض ابتلا به افسردگی هستند. در واقع رابطه مستقیمی بین اضافه‌کاری و آوردن باقی کارها به منزل و ابتلا به افسردگی وجود دارد.

۳. این بحث سبب آشفتگی عملکرد کاری می‌شود

بر اساس یک گزارش، ۵۰ درصد از کارمندان با این بحث قبول می دارند که آوردن کارهای باقی مانده به منزل با امور و تکالیف خانوادگی تداخل می‌کند. با این آمار معلوم شده است که دلهره شغلی با دلهره خانوادگی برابری می‌کند و این استرس‌ها روی عملکرد کاری فرد اثر می‌گذارد و دلهره او در محیط کارش را افزایش می‌دهد.

۴. این بحث سبب توقف در پیشرفت فیزیولوژیک و ذهنی انسان می‌شود

منزل به معنای مکانی‌ست که انسان مجدداً و بعد از استرس‌های ناشی از فشار کاری شارژ شده و پیشرفت کشف کند. می‌توانید با به منزل رفتن و استراحت‌دادن به ذهن و اندام خود انرژی کافی را به خودتان هدیه دهید. با این حال بسیاری از اشخاص خود را از این موهبت محروم می‌سازند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس به چه دلیل نباید کارهای عقب افتاده تان را به منزل ببرید؟
۵. رابطه نامتعادلی میان کار و زندگی شخصی ایجاد می‌شود

اگرچه شما تلاش می‌کنید تا آن‌چه را خانواده‌تان احتیاج دارد آماده کنید و در اختیار آن گذارید، اما از سوی دیگر دارید توجهی را که اشخاص خانواده‌تان شایسته آن هستند، از ایشان دریغ می‌کنید. اشخاص کامیاب می‌دانند که چگونه باید کار و زندگی شخصی را متعادل سازند تا خوب ترین نتیجه را از هردوی آن‌ها به دست آورند.

۶. این کار مانع تمرکز شما می‌شود

یکی از عوامل اصلی برای به انجام رساندن کارها تمرکز است. حفظ تمرکز خود نشان‌دهنده اولویت‌بندی و ارزش‌گذاری شما برای زندگی شخصی و محیط کاری شما است. حفظ تمرکز و اهمیت‌دادن به آن سبب تواناای بینش، تمرکز و دقت شما خواهد شد.

۷. این بحث عزت نفسی برای شما بوجود نخواهد آورد

بیایید با این بحث روبرو شویم. همه ما نیازمند احترام و ارزش شخصی هستیم. احتمالا این همان چیزی باشد که منزل و خانواده به ما هدیه می‌دهد. منزل به ما مدد می‌کند تا هویت و ارزش‌های شخصی خود را بازیابیم. با وجود در منزل و ترک مکان کار (و کارهای باقی مانده) اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهیم و مسوولیت حیاتمان را به عهده می‌گیریم.

۸. این بحث ما را از تغذیه و خواب درست و کافی دور می‌کند

حواس‌پرتی ناشی از آوردن کار باقی مانده به منزل می‌تواند به کیفیت خواب و تغذیه ما لطمه بزند. استراحت کردن و خوراکی خوردن درست اثر جوان‌کننده و تندرست بخشی بر بدن‌های ما دارد. شما با قرار دادن بقیه کارهای‌تان در اداره، روی تندرست شخصی خود متمرکز می‌شوید و خوب ترین استفاده را از وقتی که در منزل می‌گذرانید، می‌کنید.

۹. منجر به رابطه بهتری بین شما و کارفرمای‌تان نخواهد شد

چه شرکت متعلق به شما باشد و چه شما یک کارمند باشید، باید آگاهی بدارید که رابطه ای با کار یا با کارفرما دارید. اما این ارتباط مرزهایی دارد. و روابط بر اساس درک حد و مرزها ایجاد می‌شوند. کسب خوب ترین نتیجه از کسب و کارتان یا ارائه خوب ترین کار خود به کارفرما نیازمند این است که هیچ‌گاه از مرزهای کاری بیرون نروید.

نظر يادتان نرود

گردآورنده: پاكبانو ک.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل از من برد و روی از من نهان کرد
««« »»»
خدا را با که اين بازی توان کرد

به چه دلیل نباید کارهای عقب افتاده تان را به منزل ببرید؟ (۲ عکس)

TT / 161 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال