گفتگویی شنیدنی با دختر جناب حسین پناهی در رابطه با پدرش!+عکس ها و تصاویر


گفتگویی خواندنی با دختر حسین پناهی درباره پدرش!+تصاویر

عکس شماره ۱ ⇩

عکس مکالمه ای شنیدنی با دختر جناب آقای حسین پناهی درباره پدرش!+تصاویر

جناب آقای حسین پناهی

جناب آقای حسین پناهی به اندازه ای نام آشنای این سرزمین است که به پشتوانه نام او در رسانه های مختلف غزلهایی را جعل می کنند و داستان فوتش هنوز پس از ۱۲ سال جنجال رسانه ای دارد.
 
زمانی که در ۶ برج شهریور ۱۳۳۵ در روستای دژکوه شهر سوق از استان کهگیلویه و بویراحمد زاده شد و حتی در ابتدای جوانی که با نابسامان گی های دورنش به تیپ روحانیت و جبهه نبرد و کسوت سراینده ای درآمد، هیچ کس تصور نمیکرد که در اوج جوانی با شعر و بازی درآمیزد و نابسامان گی هایش را به دید فراگیر یک ملت قرار بدهد تا مکانی که هنوز بسیاری او را مجنون و گاه دیوانه می پندارند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس مکالمه ای شنیدنی با دختر جناب آقای حسین پناهی درباره پدرش!+تصاویر

آری او شیدای زمانی بود که اندیشه هایش را برنمی تابید و خوش به دورانش که ۱۴ برج مرداد ۱۳۸۳ در زمانه ای هنوز انسانیت زنده بود، از دینا رفت و دگرگونی  های آنچنانی انسان مکانیکی و اقتصادزده یک دهه پس از خود را ندید. و خوش به حال آنهایی که عکس و تصویرشان هنوز با شعر و بازی پناهی در«محله بهداشت، گرگ ها، مرغابی در مه، گال، نارونی، اوینار، آژانس رفیقی، آوازمه و…» همیشه است و بر چرایی مرگ او در ۴۸ ساله گی چنبره نزده اند.
 
حالا دیگر او در قبرستان شهر سوق کنار مادرش آرام استراحت کرده و دیگر به یاد منزل تنهایی هایش در خیابان دنیا آرای تهران بزرگ نیست. در این سوی دنیا اما «آنا پناهی»، دختر و ناشر آثار جناب آقای حسین پناهی به زنده نگه داشتن پدرش زنده است. فرزندی متین و آرام و مشابه پدر که می کوشد جناب آقای حسین پناهی را فراتر از آنچه به اشتباه شناخته شده به علاقه مندانش شناساند. او از رابطه اش با فیلسوفی چونان جناب آقای حسین پناهی نقل میکنید.
 
جناب آقای حسین پناهی از انگشت تعداد آدم هایی است که همچون دوست نزدیکش، مرحوم خسرو شکیبایی، پس از مرگ هم زنده است. این به دلیل ویژه گی شیدایی و شاعرانه گی هردو بوده یا دلیل دیگری دارد؟

– جناب آقای حسین پناهی پس از فوتش بیشتر شناخته شد، به ویژه وجه شاعرانه گی ایشان. وقتی که زنده بودند شناخت مردمان بیشتر بر هنرپیشگی او بوده است. افرادی هم که سن شان به زنده بودن جناب آقای حسین پناهی نمی رسد، بیشتر وی را با غزل هایش می شناسند. در اصل آدم ها دنبال رمز و رازی در خود هستند. متنها و شعر ها و کارهای جناب آقای حسین پناهی هم یک گنگی و رمز و رازی داشته که بیشتر مخاطب را دنبال خودش می کشاند.

او به چه صورت داخل گرایی شاعرانه و برون گرایی هنرپیشگی را با هم داشت؟

– خیلی از کسانی که جناب آقای حسین پناهی را به عنوان بازیگر می شناسند آگاهی میدارند که ایشان بازیگر فرق می داری بوده و این تفاوت در برون گرایی، شیطنت ها، نوع اظهار، حس درونی و همان رمز و راز شاعرانه اوست که در بازی ایشان هم دیده می شود و همین ویژه گی ها باعث شد که یک جناب آقای حسین پناهی ایده آل و خاص نگاه شود که همه رفیقش داشتند.

عکس شماره ۳ ⇩عکس مکالمه ای شنیدنی با دختر جناب آقای حسین پناهی درباره پدرش!+تصاویر

با توجه به این که بیشتر سال های زندگی پدر در تهران بزرگ بود و شما در شهرستان ارتباط کمتری با وی داشتید، آیا واقعا به اندازه طرفدارانش او را پسندیدید؟

– وقتی فرزند بودم به عنوان پدر رفیقش داشتم. وقتی بزرگتر شدم با شخصیت ایشان و غزل هایش مانند هر نوجوانی که پسندد شعر و کتاب بخواند، من هم دل باخته جناب آقای حسین پناهی شدم. گذشته از رابطه دختر و پدری، دل باخته شخصیت خاص جناب آقای حسین پناهی و اندیشه هایش بودم.

زندگی او در شهر و دیار خودش و در روزهای جوانی چه تفاوتی با دوران میانسالی اش در تهران بزرگ داشت؟

– در دوران جوانی ایشان که من نبودم و در دوران میان سالی هم چندین سالی با او بودم. حس ها و رفتارهای او که در کارهایش دیده می شود، همه از دوران خردسالی اش گرفته شده است. او کودکانه زندگی کرده و نهایت آنچه را که می خواسته، از طبیعت و زیستگاه خودش برای آینده اش گرفته است. در دوران میان سالی شخصیت، حس و روحیه آدمی عوض میشود اما حس های خوب خردسالی همیشه با جناب آقای حسین پناهی بوده و همین باعث به یاد ماندنی ای او در شهر شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال