همه چیز در رابطه با رنگ بنفش


همه چیز در مورد رنگ بنفش

من مییاندیشم اگه از مزرعه ای پر از گل های بنفشه بگذرید و به آن ها دقت ندارید درحق خداوند ناشکری کرده اید ( آلیس واکر – نگارنده).

تصویر و عکس همه چیز در رابطه با رنگ بنفش

   بنفش رنگ عرفان و معنویت است.  بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل مخلوطی از رنگ های آبی و سرخ می باشد که خصوصیتهای هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی سرخ به واسطه آرامش و سردی آبی فروکش می کند و به حس جدید مبدل میشود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روان پریش و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی بهره گرفته میشود. بنفش ملایم احساس ترس را کم میکند و مشغله های فکری اذیت کننده را تعدیل می نماید. زمانی بنفش در جوار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ کشور چین بنفش رنگ رویا پردازان و فیلسوفان است و علامت راستگویی ، وفاداری و عشق می باشد. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی را میزداید و در این زمینه شبیه به اشعه ماوراء بنفش عمل می نماید. 

 از مصرف کردن بنفش در چیدمان داخلی خانه خود اجتناب نکنید. همانطور که میبینید ترکیب بنفش و سبز به ترکیب کامل و زیباست که تحسین همگان را بر می انگیزد و همان چیزیست که دنبالش بودید. اگه فردی به شما نقل بکنید که قصد دارد قالیچه بنفش خریداری کند اطمینان داشته باشید آن فرد در آینده ای نزدیک به موفقیت خواهد رسید چون از ذهن باز و آرامی برخوردار است. باحال است آگاهی بدارید امروز در ایالات متحده به سربازانی که در نبرد جراحتی شده اند به پاس شهامت شان قلب بنفش هدیه می شود. در دهه ۱۹۶۰ بنفش از محبوبیت نادری در مجلات مد برخوردار بود . هم چنین این رنگ در دهه ۱۹۸۰ در جوار رنگ های طلائی سرخ و مشکی زیاد نگاه کرده می شد اما شهوت این رنگ در این دهه بسیار زیاد زود گذر بود 

 این دوره دیگر وقت این است که بنفش در دیزاین داخلی خانه شما مکانی مخصوص برای خود داشته باشد. وقت آن رسیده که شما نیز از آرامش و وضعیت خوش عرفانی این رنگ در خانه خود بهره مند شوید. بنفش گهگاه در طبیعت نگاه کرده می شود. شبیه به گل های زیبای بنفشه. هیچ رنگی به اندازه بنفش قادر نیست عرفانی و الهام بخش باشد. بنفش هم چنین یادآور خوراکی ها و خوردنی های طعمداری مانند انگور بنفش – بادمجان و تمشک می باشد و بسیار اشتها آوراست.

 آبی به شما یاری میرساند تا خلال آشپزی تمرکز و آرامش داشته باشید. از طرفی بنفش به شما یاری میرساند تا خوب ترین تصمیم را برای انتخاب غذا به انجام رسانید. بهره گیری از رنگ بنفش در مطبخ از یک فرد معمولی یک سرآشپز هنر مند می سازد

بنفش در خانه

 دیگر وقت آن رسیده تا بنفش را به سالن نشیمن ، اتاق غذا خوری ، اتاق استراحت کن و سرویس های بهداشتی خانه خود فرا خوانید تا جادوی این خوش رنگی را به چشم خود نگاه بکنید. به شما پیشنهاد میدهیم از وضعیت عرفانی و آرامبخش که به واسطه بهره گیری از رنگ بنفش در سالن نشیمن شما بوجود می آید خود را محروم نکنید. شما به چند طریق قادر هستید از این رنگ در چیدمان سالن نشیمن بهره گیرید. اگه تمایل دارید سالن نشیمن شما در عین باکلاس بودن کمی کم نور و تاریک تر به چشم بیاید از بنفش سیر برای طرح و نقاشی دیوارها بهره گیرید. هم چنین برای جلوه بیشر کوسن های بزرگ به رنگ سرخ طلائی روی مبل های گذارید اما اگه می خواهید کمی مدرن تر عمل کنید قادر هستید تنها یک دیوار را به رنگ بنفش بادمجانی رنگ آمیزی کنید و مبلمان چوبی و قالیچه های پرز بلند و سبز رنگ را در لوازم اتاق داشته باشد. اگه جنبه آرامش فضا بیشر برایتان اهمیت دارد از طیف های روشن و ملایم بنفش مانند بنفش یاسی استفاده نمائید و چیدمان خود را با گذاشتن کوسن های شکلاتی و قالیچه های پوستین کامل کنید.

 در اتاق غذا خوری از سرخ و بنفش کنار هم بکار برید. برای مثال قادر هستید دیوارها را به رنگ بنفش طرح و نقاشی کنید و از دستمال سفره ، رومیزی یا گلدونی سرخ برای روی میزی غذا خوری استفاده نمائید. بنفش به خاطر آسایشی که به روح می بخشد رنگی بسیار عالی برای اتاق استراحت کن است بهتراست برای اتاق استراحت کن از بنفش روشن ( بنفش یاسی ) در جوار سفید و نقره ای استفاده نمائید که در این صورت اثر گذازی آن بر آرامش روح و جسم چند برابر خواهد شد . این رنگ رویاهایی خوشگلی برای شما می سازد.

بنفش در اتاق استراحت کن تنها یک اثر و ویژگی دارد و آن القای آرامش است. طیف ملایم و روشن و بنفش ذهن شما را میگشاید و قرار نمیدهد به افکار آزاردهنده تمرکز کنید و به   همین دلیل به شدت دلهره و تنش را از شما میراند و آرامش را جایگزین آن ها می نماید.  بنفش هم چنین برای کاهش های سرویس بهداشتی رنگی بسیار عالی است. وجود ویژگی ها و تاثیرات رنگ بنفش آنچنان در مطبخ زندگی ای حساب نمیشوند بنابراین روی کابرد بنفش در مطبخ زیاد تاکید نمی شود بهتر است از این رنگ در قسمت های دیگر بیشتر بهره جست .

بنفش در هارمونی

  بنفش بسیار کم در طبیعت نگاه کرده می شود و همان مقدار کم نیز اغلب در جوار طیف های مختلف رنگ سبز به چشم می خورد . بنفش هم چنین در جوار قهوه ای بسیار زیبا می نشیند اما موردی که می بایست رعایت کنید این است که طیف های دو رنگی که در جوار هم می نشیند بسیار اهمیتی می دارند برای مثال بهتراست بنفش روشن ( بنفش یاسی ) در جوار قهوه ای شکلاتی قرار بگیرد و یا بنفش بادمجانی در جوار بژ و طیف های خنثی ی رنگ قهوه ایی. 

  ترکیب بنفش و صورتی نیز بسیار زیبا و چشم نواز است . این دو رنگ یک زوج بسیار هماهنگ هستند که زمانی در جوار هم می گیرند چشم ها را به سوی خود به سوی خود میکشند. کنار هم نشستن بنفش ملایم و صورتی روشن مخلوطی را بوجود مییاورند که بسیار مورد دوست دار زنان و دختران جوان واقع می شود و مخلوطی بسیار عالی برای اتاق استراحت کن می باشد. بنفش در جوار نقره ای طلائی مخلوطی باکلاس و بسیار پرجلوه را خلق می کنند که فضا را به فرا زمینی شاهانه خانه می سازد و  همچنین موجب صمیمیت و حرارت داده شدن محیط می شود. اگه تمایل دارید که فرا زمینی لوکس و هنری داشته باشید. به شما پیشنهاد میدهیم آبی ، سرخ و سبز را کنار بنفش بنشانید . بنفش نیز همانند سرخ زمانی کنار سفید قرار می گیرد جلوه ای زیبا و تحسین بر انگیزی را بوجود می آورد از ترکیب بنفش با مشکی و طولی بپرهیزید زیرا این ترکیب احساس غم و ناکامی را در محیط القا می کند.

__________________________________

گردآوری از : فرهاد ر.

درباره هنر و هنرمندان در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا و هستی حافظ ز پيش او بردار
««« »»»
که با وجود تو کس نشنود ز من که منم

همه چیز در رابطه با رنگ بنفش

TT / 238 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات