علت و معالجه تورم پا در سالمندان (۳ عکس)


دلیل و درمان ورم پا در سالمندان

عکس شماره ۱ ⇩

عکس دلیل و درمان ورم پا در سالمندان

ورم پا و قوزک پا یکی از معضلات رایجی است که در اشخاص سن دار بیشتر نگاه کرده می شود. ورم پا به خاطر تجمع مایعات و آشفتگی در نگهداری آب و نمک در بدن رخ می دهد. اگه می خوانید در رابطه با ورم پا و همنین دلیل ورم پا و راهکارهایی برای درمان آن بیشتر آگاهی بدارید این مقاله آسمونی را تا پایان خوانید به این علت که مطالب سودمندی در رابطه با این بحث برای شما عزیزان عنوان می کنیم.

ورم بدون نا خوشی امکان می دارد هر دو پا و یا پشت پاها و یا رانندگی بکن ها را درگیر کند. به علت جاذبه زمین، اغلب تورم ها در قسمت پایین بدن نگاه کرده می شوند.

ورم پا در ماه های گرم سال و در افرادی که به مدت طولانی می ایستند و یا قدم میزنند نیز رخ می دهد.

اگه ورم پا به همراه نا خوشی باشد، قدم زدن را برای فرد مشکل می سازد. اگه قوزک پا متورم شده است، بهتر است پیش از هر کاری به پزشک مراجعه کنید.

علل ورم پاها

تجمع مایعات در بافت های بدن سبب ورم می شود. احتباس مایعات امکان می دارد به علت بیماری قلبی، بیماری کبدی و یا کلیوی و یا اختلالات رگ های خونی باشد.

دیگر علل ورم پاها عبارتند از:

عفونت میکروبی پانیش حشراتلخته شدن خون در پاهاازدیاد سنسوختگیبسته شدن غدد لنفاویمصرف خوراکی های شور و دارای کربوهیدراتمصرف داروهای ضدحاملگی و یا هورمون معالجه ای

پزشک با انگشت خود فشاری بر پای متورم وراد می کند و بعد برمی دارد. اگه در مکان فشار، جای انگشت پس از چندین دقیقه باقی بماند، علامت ورم می باشد

سندروم پیش از عادت ماهانهبارداریاحتباس نمک در بدنزیان عضلاتواریسالتهاب وریدها که سبب می شود که خون به خوبی به طرف قلب نرود.عکس العملهای آلرژیکپره اکلامپسی (مسمومیت حاملگی که با ازدیاد فشارخون، اوره و ورم معلوم می شود)اختلالات عصبی عضلانیتروما یا حوادثعمل جراحی لگن و بیماری سرطانسوء بهره گیری از ملین هاسوء بهره گیری از دیورتیکسوء بهره گیری از داروهاداروهای ضدافسردگی، استروئیدها، داروهای بیماری فشارخون، داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، مسدود کننده های کانال کلسیم و هورمون درمای شبیه به استروژن معالجه ای و داروهای دیابت قادر هستند سبب ورم گردند.پرواز با هواپیما و یا خودرو سواری به مدت طولانی

عکس شماره ۲ ⇩عکس دلیل و درمان ورم پا در سالمندانراه های تشخیص علت ورم

پزشک از شما درباره داروهایی که به کار میبرید سئوال می کند و معاینه اندامی به انجام میرساند و قلب، شش، معده، غدد لنفاوی و پاهای شما را بررس می کند.

همچنین از شما سئوالاتی راجع به ورم و چه چیزی سبب بدتر شدن و بهتر شدن آن می شود، درچه وقتهایی بدتر می شود و چه علائمی دارد، سؤال میکند.

امتحانات زیر را نیز امکان می دارد پزشک بخواهد:

آزمایش خون شامل تعدادش کامل گلبول های خونعکسبرداری از قفسه سینه با اشعه Xآزمایش ادرارECG یا الکتروکاردیوگرافی (نوار قلب)

پیشنهاد به این بیماران

رفع‌ تمام‌ علایم‌ التهاب‌ در بستر خوابید. در هنگام‌ استراحت‌، حرکت‌ دادن‌ عضلات‌ پا، خم‌کردن‌ مچ‌ پا و تکان‌ دادن‌ انگشتان‌ پا را به طور متناوب به انجام رسانید.

از جوراب‌های‌ کشی‌ مناسب‌ یا بانداژهای‌ کشی‌ استفاده‌ کنید، ولی‌ از بند جوراب‌ یا جوراب‌ کشباف‌ بلند استفاده‌ نکنید.در هنگام‌ نشستن‌ به‌ مدت‌طولانی،‌ پاها را بالاتر از باسن‌ گذارید.پاها را از بستر بلند کنید.

درمان خانگی ورم پاها

جعفری یکی از خوب ترین مواد ادرارآور می باشد. ۲ قاشق غذا خوری برگ جعفری خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید. ۱۰ دقیقه منتظر مانید. این دم کرده را ۳ فنجان در روز به کار برید.پاهای خود را به مدت ۱۵ دقیقه در آب خنک گذارید. با این کار از ورم پاها پیش گیری می کنید.۲ قاشق غذا خوری نمک را در آب گرم حل کرده و مدت ۱۵ دقیقه پای خود را در این محلول گذارید. نمک امکان می دارد پای شما را خشک کند، بنابراین بهتر است پس از این کار با کرم مرطوب کننده، پای خود را نرم کنید.به مقدار مساوی آب و سرکه را حرارت دهید. پارچه ای را در این محلول خیس کنید و پارچه را فشار دهید تا مایع زاید بیرون بریزد. سپس آن پارچه را دور پای خود برای مدت ۵ دقیقه بپیچید. پس از آن قادر هستید به مقدار مساوی سرکه و آب خنک را به همان روش زیاد بکن روی پای خود قرار بدهید. این کار را سه بار در روز تکرار کنید.پای خود را با روغن خردل گرم مشتمال و ماساژ دهید. با این کار نا خوشی و ورم پاها نابود میشود.یک قطعه خیار را بر روی پایتان قرار بدهید و آن را با یک پارچه نخی ببندید. خیار سبب جذب آب زاید بدن می شود و ورم را درمان می کند.

این معالجه ها برای مدت لغزش عالی می باشند، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت عمده ورم پا معلوم شود و درمان گردد.

لاغر شدن زاید بدن در اشخاص چاق در پیشرفت ورم پا نقش می دارد.موادغذایی ادرارآور بخورید. این مواد، آب زاید بدن را دفع می کنند. بنابراین از ورم پاها پیش گیری می کنند. آب جعفری، گزنه، رازیانه و دم کرده برگ قاصدک از جمله این مواد هستند.از مصرف خوراکی های شور پرهیز کنید. نمک سبب ازدیاد تجمع آب در بدن می شود و ورم را بوجود می آورد. پس باید خوراکی های کنسرو شده و فرآوری شده، آجیل شور و سس ها که محتوای مقدار زیادی نمک هستند را به کار نبرید.خوراکی های روغنی را کم بخورید، زیرا این غذاها مانع از سهولت جریان خون می گردند.چغندر، کاهو، گوجه فرنگی، کنگرفرنگی، مارچوبه و هویج برای اشخاص دچار ورم مفیدند.عکس شماره ۳ ⇩عکس دلیل و درمان ورم پا در سالمندان۵ ورزش عالی برای ورم پا :

هر روز این تمرین‌ها را باید منظم و پشت هم به انجام رسانید

روی یک صندلی بنشینید و یک توپ تنیس را زیر کف پا قرار داده و بدون آن که به آن فشار بیاورید آن را حرکت دهید و بچرخانید. این حرکت را برای هر پا به مدت یک دقیقه در روز به انجام رسانید.سرپا جلوی یک پنجره یا هوای آزاد بایستید و در حالی که به دوردست نگاه می‌کنید، دست‌ها را به عقب برده تا قفسه سینه گشوده شود و برای یک دقیقه نفس عمیق بکشید.سرپا بایستید. یک پا را لبه پله گذارید، به طوری که فقط پنجه روی پله باشد و پاشنه بالاتر قرار گیرد. پای دیگر را پشت پایی که روی پله است قفل کنید و خود را تا جای ممکن بالا بکشید. بعد به وضعیت نرمال نخست برگشته و این بار پاشنه را که زیر آن چیزی نیست پایین‌تر از بلندی پله بیاورید. این کار را روی هر پا ۲۰ مرتبه تکرار کنید.سرپا بایستید. دست ها را از هم گشایید. یکی از زانوها را تا مکانی که می‌توانید بالا آورده و به سینه نزدیک کنید و یک دقیقه در این وضعیت بمانید. برای پای دیگر هم همین کار را تکرار کنید.روی زمین بنشینید. پاها را بکشید. دست‌ها را دو طرف خود روی زمین قرار بدهید. بعد به مدت یک دقیقه سرپنجه‌ها را تا جای ممکن به سمت خود بکشید. این تمرین را برای یک دقیقه در روز به انجام رسانید.

براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: پريماه ط.

دوران سالمندی در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست
««« »»»
پيرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

علت و معالجه تورم پا در سالمندان (۳ عکس)

TT / 225 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال