فکر چیدمان اتاق خواب کوچک (۶ عکس)


ایده دکوراسیون اتاق خواب کوچک

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولو

دیزاین یک اتاق‌خواب کوچولو می‌تواند کار لذت‌بخشی باشد. با دیزاین صحیح و به کارگیری تکنیک‌های هوشمندانه، شما می‌توانید اطاق دنج خود را تبدیل به استراحتگاهی رویایی کنید. سایت آسمونی در این مقاله موارد و ایده هایی برای چیدمان اطاق استراحت کن کوچولو را برای شما عزیزان تهیه و تظنیم کرده است که در ادامه می خوانید

۱- بررسی محیط موجود

پیش از چیدمان، در صورت امکان اتاق‌خواب را خالی و تمام زوایای آن را چک کنید. به مکان قرار گرفتن در و پنجره و ابعاد دقت دارید.

نحوه چیدمان را معلوم کنید تا بتوانید در مراحل بعدی بین سایر اجزاء هماهنگی بوجود آورید.

۲- انتخاب وسایل اتاق‌خواب

تناسب مهم‌ترین مورد در انتخاب سرویس اتاق‌خواب کوچولو است.

خوب تر است لوازمی را برگزید که شبیه به میزهای عسلی درون هم قرار گرفته و در موقع ضرورت گشوده شوند.

تخت‌خواب‌های فلزی شبیه به فرفوژه یا پاتختی‌های براق، اطاق را روشن‌تر و دلبازتر نشان می‌دهند.

از محیط عمودی بین وسایل بلند بهره گیرید. دو کمد نازک و بلند که یک نیمکت یا میز آینه‌دار و کشودار بین آن دو قرار بگیرید، همان کار کمد بزرگ را برایتان انجام می‌دهد.

۳- انتخاب وسایل دو منظوره

در اتاق‌خواب کوچولو با انتخاب وسایل چندین منظوره احتیاج های خود را برطرف سازید.

بهره گیری از دراورهای کوتاه کار میز میکاپ و آرایش و پاتختی را برایتان انجام می‌دهد.

نیمکتی که در آن رو به بالا گشوده شود، حکم کاناپه را داشته، مکان عالی ای برای گذاشتن ملحفه‌های اضافیست.

۴- چیدمان اتاق‌خواب کوچولو

با آگاهی از چگونگی چیدمان، در رابطه با رنگ (link is external)، بافت و سایر اجزاء دکوراتیو بر آن بشوید.

بهره گیری از رنگ‌های روشن برای دیوارها، اطاق را بازتر و روشن‌تر نشان می‌دهد. به مکان بهره گیری از رنگ چرب در نیمه پایین دیوار، از پنل چوبی بهره گیرید تا به دیوارها بعد دهد.

به مکان انتشار دادن وسایل در اتاق‌خواب، آن‌ها را به صورت گرو‌هی در یک یا دو جا گذارید. قاب‌های کوچولو را به صورت کلکسیون کنار هم قرار بدهید. در رابطه با تابلوهای بزرگ‌تر از قاب نازک بهره گیرید تا محیط کم‌تری اشغال کنند.

۵- رنگ اتاق‌خواب‌های کوچولو

تکرار رنگ‌ها کلید چیدمان اتاق‌خواب‌های کوچولو است. با این کار، هماهنگی بصری به وجود آمده و چشم به پیرامون هدایت می‌شود.

بهره گیری از یک رنگ را در قسمت‌ها و روی اشیاء گوناگون شبیه به بالش، روبالشی، چراغآویز و پرده تکرار کنید.

۶- بافت

در اتاق‌خواب‌‌های کوچولو که وسایل بزرگ و ارتفاع را کوتاه نشان می‌دهد، از بافت برای چیدمان بهره گیرید. در مکان های ساده از پارچه‌های دارای بافت درشت به عنوان پرده استفاده نمایید.

سطوح براق اطاق را روشن نشان می‌دهند.

از بافت در سطوح ملموس شبیه به روتختی و اشیاء دورتر شبیه به چراغآویز بهره گیرید.

موارد اصلی در چیدمان اطاق استراحت کن کوچولو

از یک پالت رنگی محدود بهره گیرید. چنانچه نمی‌خواهید محیط شما کاملا سفید باشد از رنگ‌های محبوب خود بهره گیرید، اما به شیوه‌ای صحیح و فکرشده. در تصویر و عکس بالا، رنگ‌های روشن به سرخ و نارنجی محدود شده‌اند- که مخلوط خوشگلی با دیوار آجری و مبلمان چوبی ایجاد کرده‌اند- و دیوارهای سفیدرنگ جلوه‌ اطاق را سرزنده و شاداب کرده‌اند.به نور نرمال مجوز وارد شدن بدهید. در فضاهای کوچولو پرده‌ها را به حداقل منتقل بکنید تا بیش‌ترین نور نرمال وارد اطاق شود و محیط اطاق پرانرژی شود. از کرکره‌های ساده و یا پرده‌های نازک بهره گیرید تا حتی زمانی می‌خواهید آن‌ها را بکشید باز هم اطاق شما خیلی تاریک نشود.فضاهای نگهدارنده را به حداکثر منتقل بکنید. ساخت یک محیط نگهدارنده سرتاسری (از کف تا سقف) سبب می‌شود تا از هر سانتی‌متر از اتاق‌خواب شما بهره گرفته شود.از بهره گیری از پنجره هراس نداشته باشید. قانونی وجود ندارد که شما را از گذاشتن تخت‌خواب در جوار پنجره منع کند. این تخت‌خواب در انتهای این اطاق کوچولو و تقریبا وسط آن قرار گرفته است.با بهره گیری از آینه چشم را فریب بدهید. ایجاد خطای بصری با بهره گیری از آینه راهکاری اصیل است که پیوسته به کار می‌آید. یک دیوار آینه‌ای، که مناسب اتاق‌خواب‌های کوچولو است، فضا را از نظر بصری دوبرابر می‌کند.وسایل اتاق‌خواب را براساس ابعاد محیط خود انتخاب بکنید. داشتن مبلمانی که براساس ابعاد محیط شما ساخته شده است ایده بسیار خوب و راهگشایی است.ظاهر یکی از دیوارها را عوض کنید. در این اطاق نازک، دیوار پایانی کاغذدیواری شده است و با دیگر دیوارها فرق می دارد. این کاغذدیواری با دیگر اجزای این اطاق، به مخصوص پتو، هماهنگی خوبی دارد و سبب شده است تا محیط اطاق یک‌دست و یک‌پارچه به چشم بیاید.از تخته پشتی تخت‌خواب بهره گیرید. بهره گیری از تخته پشتی به عنوان محیط نگهدارنده ایده‌ای هوشمندانه است و از این طریق می‌توان بیش‌ترین استفاده را از محیط اطاق کرد.از طرح‌های برجسته بهره گیرید. این اتاق‌خواب کوچولو که دیوارهای آن شیب‌دار هستند دارای محیط بسیار پرانرژی است. یک تخت‌خواب و میز مینی‌مالیستی در جوار کاغذدیواری‌های گیرا جلوه‌ای ویژه و زیبا به این اتاق‌خواب داده‌اند.از رنگ سفید غافل نشوید. بهره گیری از رنگ سفید سبب بزرگ‌تر به چشم آمدن اطاق می‌شود و راه‌های زیادی برای به کارگیری این رنگ در فضا وجود دارد.تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولوتصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولوتصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولوتصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولوتصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس ایده چیدمان اطاق استراحت کن کوچولو

—————————————————-

مسئول متن : مژده ل.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر فوت شد سحور چه نقصان صبوح هست
««« »»»
از می کنند روزه گشا طالبان يار

فکر چیدمان اتاق خواب کوچک (۶ عکس)

TT / 320 — TP / 38%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال