پل نو آورانه در کشور چین با الهام از نوار موبیوس (۴ عکس)


پل خلاقانه در چین با الهام از نوار موبیوس

پل عابر پیاده تازه منحنی الهام گرفته از نوار موبیوس در چانگشای کشور چین قرار دارد که به عابران مسیرهای متنوعی در رودخانه بندری دارگون کینگ پیشنهاد میکند.
پل عابر پیاده تازه منحنی الهام گرفته از نوار موبیوس در چانگشای کشور چین قرار دارد که به عابران مسیرهای متنوعی در رودخانه بندری دارگون کینگ پیشنهاد میکند. پل «لاکی نات» یا گره خوش شانسی ۱۸۵ متر طول و ۲۴ متر ارتفاع دارد و با بالا و پایین رفتن در مسیر خود، مناظر تماشایی و باحالی از رودخانه، دریاچه Meixi و شهر چانگشا و رشته کوه های پیرامون آن را برای عابران فراهم می کند، طراح پل «NEXT Architects» حدود سه سال پیش فرا خوانده شده بود در یک مسابقه جهانی برای دیزاین یک پل تازه در چانگشا شرکت کند. سبک برنده گره خوش شانسی از نوار موبیوس اقتباس شده که چینی های باستان هم در گره های تزئینی از آن بهره میگرفتند.
در هنر مردمی کشور چین، گره نماد شانس و موفقیت است. این پل که سطوح گوناگون: ساحل رودخانه، جاده و پارک، با ارتفاع های متفاوت را به هم متصل می کند به معنای قرار می داری و استعاری همه این مسیرها را به هم گره می زند. لاکی نات چیزی بیش از یک پل و رابطه بین دو سوی رودخانه است. این پل با موفقیت فرهنگ، تاریخ، فناوری، هنر، نوآوری، سازنده ای و منظره را گرد هم آورده است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس پل ابتکار آمیز در کشور چین با الهام از نوار موبیوس
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس پل ابتکار آمیز در کشور چین با الهام از نوار موبیوس
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس پل ابتکار آمیز در کشور چین با الهام از نوار موبیوس
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس پل ابتکار آمیز در کشور چین با الهام از نوار موبیوس

*************************************

تهیه کننده : شهداد ه.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خامان ره نرفته چه دانند ذوق عشق
««« »»»
دريادلی بجوی دليری سرآمدی

پل نو آورانه در کشور چین با الهام از نوار موبیوس (۴ عکس)

TT / 90 — TP / 36%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال