شناخت خوراکی های مردم یونان


آشنایی با غذاهای مردم یونان

تصویر و عکس مروری بر غذاهای مردمان یونان

مروری بر غذاهای مردمان یونان 

سراغ خوراکی هایی می رویم که مردمان یونان آن را میپزند. مردمان این کشور بیشتر به سمت سبزیجات گرایش دارند تا گوشت و مواد پروتئینی. در آشپزی یونانی روغن زیتون، پونه کوهی، نعناع، سیر، دارچین، میخک، پیاز و سس گوجه فرنگی را به کار می‌برند. همچنین پایه بیشتر غذاها سیب زمینی، بادمجان، لوبیا سبز، بامیه و پیاز است

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. کشوری متمدن باتاریخچه‌ای چند هزارساله است.آشپزی یونانی یکی از گونه‌های آشپزی مدیترانه‌ایست که در ویژگی‌هایش با آشپزی ترکی، آشپزی ایتالیایی و آشپزی بالکانی مشترک است.

مواد اولیه پر مصرف در آشپزی یونانی، زیتون، روغن زیتون، سبزیجات و سبزی، پنیر، بادمجان، ماست، غلات و نان، ماهی و گوشت‌های مختلف شبیه به مرغ، خرگوش و گوشت خوک است.بیشتر خوراک‌های یونانی با نان پیتا سرو می‌شوند. در برخی مکان ها نان پاکسیمادی نرم شده را می‌خورند.

آشپزی یونانی دارای پیشینه بسیار درازمدتی است و بسیاری از خوراک‌های غربی از آن بازخورد گرفته‌اند. همچنین اولین کتاب آشپزی به دست یک یونانی ۳۲۰ سال پیش از ولادت نگاشته شد.از گذشته تا به امروز گندم و روغن زیتون پایه‌های آشپزی یونانی هستند، البته گوشت ماهی هم کاربرد انبوه ای دارد ولی در غذاهای یونانی گوشت سرخ بسیار گهگاه نگاه کرده می‌شود.

تاریخچه
رژیم خوراکی ای مردمان یونان، دارای تاریخچه‌ای باستانی و عظیم است که راهکار های متداول آشپزی، طعم‌ها و چاشنی‌های بهره گرفته شده و مواد مخلوطی مصرفی با توجه به فصول مختلف سال و نواحی مختلف جغرافیایی، دستخوش تغییرات و دگرگونی‌های بسیاری شده‌اند.

رژیم خوراکی ای که در کشور یونان مورد استفاده مردمان قرار می‌گیرد، نمونه‌ی تکمیل شده وگسترش یافته‌ی رژیم خوراکی ای یونان باستان است که قدمت آن به بیش از هزاران سال (زمان قبل از ولادت مسیح) باز می‌گردد.

دستورات و سبک‌های بهره گرفته شده در تهیه‌ انواع مختلف خوراک و غذاهای موجود در برنامه‌ روزانه‌ آنها، نشأت گرفته از نفوذ و تأثیراتی است که در طی‌ چند قرن گذشته، سبب ایجاد تحولاتی شگرف در رژیم خوراکی ای گذشتگان شده است .

رژیم خوراکی ای مردمان کشور یونان یک رژیم خوراکی ای مدیترانه‌ای است. در قرن معاصر، آشپزان یونانی برای تهیه‌ غذاهای خود از روغن زیتون، آبلیموی تازه، سبزیجات، حبوبات، گیاهان، نان، ماهی و گوناگونی بی‌نظیری از انواع مختلف گوشت شامل گوشت گوسفند، مرغ و خروس خانگی، خرگوش و گوشت خوک، استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد، بیشترین ماده‌ای که آنها در طبخ خوراکی هایشان بهره می‌برند، گندم است؛ اما با این وجود، نمی‌توان از جو و به کارگیری آن در تهیه‌ برخی از خوراک‌های طبخ شده، چشم بر تن کنی کرد.یونانیان به طور متداول ۳ قول غذا در روزدارند. بطور باستانی بزرگترین قول خوراکی ای روز ناهار بوده، اما بسیاری از عادات آنان به خاطر الگوی غربی حیات عوض شده است.

ناشتایی یونانی
در رژیم خوراکی ای مردمان کشور یونان، ناشتایی به عنوان رایج‌ترین وعده‌ روز انتخاب کرده نمی‌شود، مردمان یونان باستان نیز هنگام صرف ناشتایی از خوراکی کوچولو و بی‌تکلفی استفاده می‌کردند.به عنوان مثال آنها ترجیح می‌دادند از نوشیدن یک فنجان چای گیاهی به همراه نان یا پاکسیماد (نوعی نان خشک باستانی) صفا بکنند.

نوشیدن یک فنجان قهوه در زماناستراحت و برای رفع خستگی یا هنگام مراسم و برگزاری تجملات و تجملات، مورد استفاده قرار می‌گرفت.با این حال هر زمان که به قهوه دسترسی داشتند، نوشیدن آن را غنیمت شمرده و در صورت امکان از خوردن یک تکه نان شیرین و دلچسب نیز استقبال می‌کردند.

ناهار یونانی
ناهار باستانی در رژیم خوراکی ای مردمان کشور یونان، اغلب با خوراک سبزیجات، سبزیجات تفت داده شده به همراه پنیر، نان، سالاد و آشامیدنی همراه است.خوراکی هایی به همراه پنیر، روغن زیتون یا گوجه فرنگی، میوه و دیگر مواد خوراکی انرژی‌زا نیز می‌تواند در لیست غذاهای آنها قرار گیرد.

هرچند هنوز هم هستند افرادی که از سبزیجات تفت داده شده که یک غذای باستانی است برای وعده‌ی ناهار خود بهره گیرند؛ اما در بیشتر مواقع پاستا با گوشت تفت داده شده و انواع مختلف ساندویچ در لیست غذاهای آنها وجود دارد .

شام یونانی
مردمان یونان وعده‌ی شام خود را دیروقت میل می‌کنند. اگه شما به این کشور خوشگل سفر کرده‌اید مشاهده کرده‌ایدکه قبل از ساعت ۸ شب غذاخوری ها خلوت هستند.بیشتر مردمان یونان بین ساعات ۹ تا ۱۰ شب شام می‌‌خورند.

اگه آنها بخواهند از یک شام سلامت و درعین حال غنی بهره گیرند، معمولا از خوراکی‌های طرحی شبیه به میوه با ماست، یک ساندویچ، سالاد یا مقدارکمی از خوراکی ای که از وعده‌ی ناهار باقی مانده است، مصرف می‌کنند.رژیم گیاه‌خواری در یونان پرطرفدار است و خوراک‌های بسیاری هم مخصوص گیاه‌خوراران در این کشور وجود دارد که بسیار مختلف و خوشمزه هستند شبیه به موساکا.

همچنین فراورده‌های شیر شبیه به ماست و پنیر در یونان بسیار گوناگون‌اند و در تهیه خوراک‌ها کاربرد انبوه ای دارند.در یونان، خوردن غذا با دست به مکان بهره گیری از کارد و چنگال بسیار رایج است، زیرا از نظر آنها غذا چیزی است که باید لمس شود و خورده شود و نه این که با چنگال برداشته شود.

از نظر یونانی‌ها خوردن غذاهای گوشتی شبیه به (بره، مرغ و یا ماهی) با کارد و چنگال بی‌مورد است، زیرا در اینصورت شما آن حسِ شیرین لمس کردن غذا را در ضمن خوردن از دست داده‌اید.یونانی‌ها عادت دارند که در قول خوراکی ای خود از نان بهره گیرند و این نام به‌عنوان وسیله‌ای است برای هدایت غذا به سمت چنگال و همچنین جمع کردن غذا در بشقاب و جذبِ روغن غذا از طریق نان.

عادات خوراکی ای عالی یونانی‌ها
بر طبق آمار یونانی‌ها روزانه حدود پانصد گرم سبزی و میوه مصرف می‌کنند.سئوالی که پیش می‌آید این است که به چه صورت آنها می‌توانند این حجم را هر روز خورند.پاسخ این است که آنها سبزیجات را می‌پزند، در واقع علاوه بر سالاد در بسیاری از خوراکی هایشان نیز متشکل از سبزی است.آمارها نشان می‌دهد دو تا سه قول عمده آنهادر هفته بر پایه سبزیجات طبخ می‌شود.

یونانی‌ها از روغن زیتون نمی‌ترسند
رژیم خوراکی ای یونان در واقع کم روغنی نیست اما به طرف گیاهی تمایل دارد.یونانی‌ها بزرگترین مصرف کنندگان روغن زیتون در دنیا هستند (با مصرف سالانه ۲۳ لیتر). بنظر مقدار زیادی است اما زمانی در جوار انبوهی از سبزیجات میل می‌شود کالری آن تعدیل می‌شود.شما می‌‌توانید حدود یک‌چهارم فنجان روغن زیتون را به ازای هر نیم کیلو سبزی میل نمایید.

یونانی‌ها آب زیاد می‌نوشند
بله درست است یک لیوان آب برای یک یونانی زندگی ای است. در یونان آب همانند روغن زیتون لازم و مورد استفاده همیشگی است.در هنگام پذیرایی اولین چیز یک لیوان آب است. حتی در رستوران یا کافه هنگام سرو قهوه یا دسر باز هم یک لیوان آب شما را همراهی می‌کند.

دسر رابه تنهایی میل می‌کنند
خوردن دسر پس از قول خوراکی ای یک عادت تازه خوراکی ای در یونان است. رحلت کرده فقط از میوه بعنوان دسر استفاده می‌‌شده است.هنوز هم اغلب یونانی‌ها ترجیح می‌دهنددسر محبوب خود را در وقت چای به کار برند نه همراه غذا

لیمو و نعناع را به هر چیزی اضافه می‌‌کنند
این دو ماده خوراکی ای تقریبا در مطبخ هریونانی کشف کرد می‌شود. بخاطر داشته باشیم افزودنی‌های خوراکی ای نقش اهمیتی می داری در مزه نهایی دارند. تقریبا کنار هر پیشنهادی در رستوران لیمو را خواهید دید.نعناع نیز به تمام غذاها و سالادها اضافه کرده می‌‌شود. نعناع منبع غنی آنتی‌اکسیدان بوده و از تشکیل آمینه‌های هتروسیکلیک پیش گیری می‌کند.

این مواد در طی پخت گوشت تشکیل شده و ریسک بیماری سرطان را ازدیاد می‌‌دهند. پوشاندن گوشت با برگهای نعناع قبل ازگریل کردن نقش حفاظتی در این زمینه دارد.

پنیر را در وعده‌های مختلف می‌خورند
در اکثر آشپزی‌های یونانی در مرحله پایان پنیر اضافه می‌شود. طعم پنیر یک مزه نمکی با طعم سبزیجات تازه بسیار مطبوع ذائقه همگان است.

آشپزی در یونان
در رژیم خوراکی ای مردمان یونان، گوناگونی فوق‌العاده‌ای از انواع مختلف سوپ وجود دارد که هرکدام با سبک و راهکاری کاملا استادانه و برگرفته از روش پخت آشپزان یونان باستان تهیه و تدارک نگاه کرده می‌شوند.البته ترکیب دستورالعمل‌های آشپزی یونان باستان و رژیم خوراکی ای عصر حاضر که به نظر می‌رسد ترکیب باحالی از رژیم خوراکی ای غربی و مدیترانه‌ای است، علاوه بر ایجاد مزه ای

بی‌نظیر به انواع مختلف سوپ و خوراک‌های یونانی، یادآور وجود مواد اولیه‌ عمده ازجمله انواع مختلف غلات، حبوبات، گوشت، ماهی و سبزیجات است که هرکدام از این مواد، برای تندرست جسم و روح انسان لازم و لازم است.

سبزی‌های خوش بو در آشپزی یونانی بسیار قابل توجه است و تقریبا در همه غذاها به کار می‌رود، ازجمله سالاد سبزی‌های تازه بهره گیری از سبزی‌های خوش بو راه خوبی برای تشدید رایحه غذا بدون ازدیاد کالری است.سبزی‌های خوش بو را به چای، آبگوشت، سوپ، دسر، سالاد و غذاهای دیگر اضافه می‌کنند.

سالاد در میز غذای یونانی اول ازهمه سرو می‌شود. یونانی‌ها به‌ طور باستانی دل باخته سالادهایشان بوده‌اند، به طوریکه در دوره‌های گذشته سالاد را پس از غذا به عنوان دسر می‌خوردند.هدف از سالاد این است که اشتهای شما را پیش از غذای عمده تحریک کند. به علاوه پر شدن شکم شما با سبزی‌‌ها سبب می‌شود در خوردن غذای عمده زیاده روی نکنید.

مورد مهم‌تر این که معمولا هیچ بطری سس آماده‌ای سر میزشان نگاه کرده نمی‌شود. سس سالاد را یونانی‌ها از مخلوطی از روغن زیتون، سرکه، گیاهان خوش بو، آبلیمو، نمک و عسل تهیه می‌کنند.سالاد شایعی را که بنام سالاد یونانی سرشناس شده است و مخلوطی از زیتون، گوجه‌فرنگی، خیار، پنیرفتا و زیتون است، خود یونانی‌ها سالاد کالاماتا یا سالاد دهکده می‌نامند.

معمولا مردمان یونان، بعنوان پیش غذا، مواد متنوعی که موردعلاقه‌ آنها است سفارش می‌دهند، که حاوی گوناگونی باحالی از انواع مختلف مزه می‌باشد. از انواع مختلف غذاهای سر سفره آورده شده در یونان می‌‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

سالاد یونانی اصیل
در آشپزی مدیترانه‌ای از روغن زیتون، پنیر فتا و سبزیجات به وفور استفاده می‌شود. سالاد یونانی یکی از محبوب ترین سالادهای ناحیه مدیترانه در دنیا می‌باشد.این سالاد در کنارهر خوراکی ای عالی و اشتهاآور است. همچنین در قول خوراکی ای شام به همراه مقداری نان سیر می‌تواند کاملاً سیرکننده باشد.

سس خوشمزه
سسی آماده شده از ماست، خیار، روغن زیتون، سیر، زنجبیل، نمک و گهگاهی اوقات شبت (گیاهی یکساله از خانواده‌ی کرفس) است که بر روی گوشت کباب شده می‌ریزند و در مواقعی نیز همراه برخی غذاهای تفت داده شده شبیه به سیب زمینی و… سرو می‌شود.

ماست‌یونانی
ماست یونانی جلوی گرسنگی را می‌گیرد، و احساس سیری یا اشباع بودن را در شما زیاد می‌کند، از طرفی میزان قندخون را تنظیم کرده،‌ خورده شدید به خوردن را کم کرده و مانع از زیاد غذا خوردن می‌شود و میزان پروتئین آن نسبت به بسیاری غذاهای دیگر‌ زیاد است.

Gyros
خوراکی ای باستانی است که با تفت دادن یا کباب کردن انواع مختلف گوشت به همراه موادی شبیه به سیب‌زمینی، نان پیتا، گوجه فرنگی، پیاز و پنیر آماده شده و اغلب با سس خوشمزه که با بهره گیری از ماست، سیر، خیار، نمک، روغن زیتون و گهگاهی اوقات گیاه شبت تهیه می‌شود میل می‌شود.

orektika
یکی دیگر از کلکسیون غذاهای اشتهاآور که در رژیم خوراکی ای مردمان کشور یونان، بسیار پرمصرف و محبوب است، نام دارد. این کلکسیون غذا، اغلب بهعنوان اولین قول یا پیش غذا، توسط بسیاری از مردمان یونان، انتخاب و میل می‌شود.

سوولاکی
به معنای سیخ کباب است که در واقع هر گوشت یا مرغ ویا بوقلمون به سیخ کشیده شده‌ای را شامل می‌شود. بعضی اوقات این غذا همانندgyros سرو می‌شود، به این صورت که در نان پیتا پیچانیده شده به همراه سس و طعم دهنده میل می‌شود.

سینی اردور یونانی
در رژیم خوراکی ای مردمان یونان، به مجموعه‌ا‌ی از ظرف‌های کوچولو، که در طعم‌های متنوع و مختلف، وجود دارد Mezze نقل کرده می‌شود در اغلب غذاخوری ها بعنوان پیش غذا بکار می‌رود.

نان پاکسیماد
نان سخت و سرخ‌شده‌ی یونانی که از ذرت، جو و گندم مشکی تهیه می‌شود و در زمان امپراتوری روم شرقی تهیه و استفاده مرسوم بوده است.

Yuvarlakia
این غذا با بهره گیری از گوشت بره، برنج و بلغور تهیه می‌شود. مردمان یونان این توپک‌های گوشتی را در سسی از گوجه‌فرنگی یا سس مرکب از آب‌لیمو، تخم‌مرغ و آب گوشت، در حرارتی کم طبخ می‌کنند.

تیروکروکت
توپهای پنیری تفت داده شده به رنگ طلایی که به راحتی در دهان شما باز می‌شود و طعم بسیار عالی دارد.

موساکا
این غذا بومی ناحیه بالکان و مدیترانه است اما یونانی‌ها آن را به سبک خودشان طبخ می‌کنند و در لایه‌های آن از بادمجان، گوشت تهیه کند شده، پوره گوجه فرنگی، پیاز، سیر و ادویه‌جاتی نظیر دارچین و یک مقدار جزئی سیب زمینی و در پایان پنیر یونانی و سس بشامل آن را طبخ می‌کنند.

شیرینی و باقلوای یونان
یونانی‌ها نوعی شیرینی که در آن ترکیب روغن زیتون و عسل وجود دارد را خیلی پسندند (لایه‌‌های آن از خمیر فیلو تشکیل شده است). در باقلوای یونانی نیز لایه‌‌های فیلو با عسل و خرده مغز پر می‌شود.

فتا ملی
پنیر فتا پیچیده شده در فیلو که در آون طبخ شده و سپس به عسل آغشته شده ‌است. در این ترکیب، همراهی بین شوری پنیر و شیرینی عسل طعم خاطره‌انگیزی را در ذهن بجا می‌گذارد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال