عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت زاده در خواب و بیدار + عکس


عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت زاده در خواب و بیدار + عکس

نشست علنی مجلس شورای اسلامی برای وارسی برنامه‌ها و سوابق ۳ وزیر توصیه ای با جوانب همراه بود.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت زاده در استراحت کن و بیدار + تصویر و عکس

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد «پویا»، نشست صبح امروز (سه شنبه ۱۱ برج آبان) نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای وارسی برنامه ها و صلاحیت ۳ وزیر توصیه ای تعلیم و پرورش ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان با جوانب همراه بود.

* نشست علنی امروز در حالی شروع شد که از ابتدای نشست حضور گسترده خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه های ایرانی و خارجی گیرا بود. بیش از ۳۵۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار در نشست رأی اعتماد ۳ وزیر توصیه ای حضور دارند.

*رسانه های الجزیره، المیادین، التجاه و خبرگزاری های کشور فرانسه، کشور آلمان و کشور چین از جمله رسانه هایی هستند که با حضور در مجلس شورای اسلامی این رویداد را پوشش خبری می دهند.

* حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری با استقبال علی مطهری ساعت ۸:۲۵ وارد صحن علنی شد که نمایندگان با انگشتر زدن به دور وی به بحث و مکالمه با ریاست جمهوری توجه کردند.

* روحانی همراه با علی مطهری، نائب رئیس دوم مجلس، محمدرضا تابش و نهاوندیان وارد صحن علنی مجلس شد و عارف با دستمالی که بر دهان داشت و نشان از سرماخوردگی وی می داد، به استقبال روحانی رفت و از روبوسی با روحانی که قصد مصافحه با وی را داشت، امتناع کرد. داستان روبوسی عارف با روحانی و برخی وزرا به یک حال و احوال سؤال کنی و معانقه ختم شد که این بحث خنده برخی از نمایندگان را همراه با داشت.

* در ابتدای نشست علنی صبح امروز، برای معلوم شدن موافقان و مخالفان وزرای توصیه ای قرعه کشی صورت گرفت که نمایندگان پشت جایگاه هیئت رئیسه این کار را به انجام رساندند.

* هنگام وارد شدن اعضای هیئت دولت به صحن علنی مجلس ازدحام نمایندگان در ردیف نخست جایگاه نمایندگان قابل توجه بود.

*به دلیل تأخیر روحانی برای حضور در نشست رأی اعتماد علی لاریجانی اعلام کرد تا وقت وارسی برنامه ها و رأی اعتماد به وزرا مجلس روال معمولی خود را در وارسی سبک الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی ادامه دهد.

* به خاطر ازدحام نمایندگان در ردیف نخست و در جریان وارسی سبک الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران که از موافقان این سبک بود از نمایندگان درخواست تا در صندلیهای خود حاضر باشند که علی لاریجانی نیز از پشت تریبون اعلام کرد نمایندگان در صندلیهای خود بنشینند.

* در حالی که اسحاق جهانگیری، نوبخت و وزرای علوم، نیرو، امور خارجه، ارتباطات، صنعت، معدن و تجارت، وزیر دفاع و وزیر نفت، همراه ریاست جمهوری وارد صحن شدند اما محمود علوی وزیر اطلاعات ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه و بعد از انتها سخنان ریاست جمهوری وارد مجلس شد.

* ریاست جمهوری بیش از یک ساعت سخنرانی کرد که فقط در انتها بیانات خود به وارسی برخی از فعالیت های وزرای توصیه ای پرداخت و از وزرای پیشین خود در وزارتخانه های فرهنگ، ورزش و جوانان، تعلیم و پرورش نام برد و از فعالیت آنها تقدیر کرد.

** استراحت کن و بیدار نعمت زاده

* ساعت ۹:۳۰ دقیقه است و حسن روحانی ریاست جمهوری ایران همچنان به سخنرانی خود ادامه می دهد. سکوتی در صحن حکم فرماست؛ همه نمایندگان به دفاعیات روحانی از ۳ وزیر توصیه ای گوش می دهند. دوربین مجلس لحظه ای نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت را در حالی که چشمانش بسته است، صید می کند. البته برخی عکاسان صحن نیز روایت می کنند که نعمت زاده در وضعیت استراحت کن دیده میشود. لحظاتی بعد نعمت زاده با چشمانی باز برروی صندلی خود جابه جا می شود که نشان از استراحت کن و بیداری وی در نشست رأی اعتماد دارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت زاده در استراحت کن و بیدار + تصویر و عکس

پیشتر برخی نمایندگان و منتقدین گلایه هایی را به ریاست جمهوری در باب تحول نعمت زاده به دلیل کهولت سن مطرح کرده بودند.

* بعد از نطق سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردمان ورامین در مخالفت با احمدی دانش آشتیانی وزیر توصیه ای تعلیم و پرورش، غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران به سمت وی رفت و دادخواهی خود را نسبت به سخنان نقوی حسینی اعلام کرد. بعد از مشاجره نقوی حسینی و تاجگردون، علی مطهری، محمدمهدی زاهدی، محسن کوهکن، سعیدی نماینده تبریز و برخی دیگر از وکلای ملت به سمت این دو نماینده رفته و جو را آرام کردند.

**انتها**

نگارش از : ستايش ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در مقامی که به ياد لب او می نوشند
««« »»»
سفله آن مست که باشد خبر از خويشتنش

عذر عارف برای «روبوسی» با روحانی/ نعمت زاده در خواب و بیدار + عکس

TT / 158 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات