کشف بطری حاوی نامه قدیمی بعد از ۵۰ سال


کشف بطری حاوی نامه قدیمی بعد از ۵۰ سال

خبرگزاری فارس: کشف بطری حاوی نامه کهنه پس از 50 سال

یک مرد آمریکایی بطری حاوی نامه کهنه را یافت که ۵۰ سال پیش توسط یک خانواده که به سواحل کارائیب مسافرت کرده بودند، نگاشته شده بود.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، یک مرد آمریکایی که در حال ماهیگیری بود بطری کوچولوای را روی آب دید که یک کاغذ لوله شده در آن موجود بود.

او پس از گشودن بطری متوجه شد این کاغذ به دست اعضای یک خانواده اهل «نیو همپشایر» نگاشته شده است که تعطیلات خود را در سواحل کارائیب در امریکای لاتین به سر می‌بردند.

«کلینت بوفینگتون» که یک موسیقی‌دان و نگارنده است، وقتی که به جزایر تورکس و کایوکس رفته بود، به صورت اتفاقی این بطری کهنه را یافت.

او نقل کرد:‌ «متوجه شدم یک بطری که درون آن کاغذ قرار داده شده، در ساحل دریا است. ابتدا متوجه اهمیت این قضیه نشدم، ولی سپس دریافتم که نامه درون بطری می‌تواند بسیار کهنه باشد. درون بطری نوشته ای با مداد نگاشته شده بود».

بوفینگتون در این متن که به زبان انگلیسی نگاشته شده بود کامیاب شد کلماتی شبیه به «به درون آن بین»، «بازگشت»، و «موج خروشان» را تشخیص دهد. روی این دست‌نوشته نام هتل «بیچکامبر» هم نگاشته شده بود و بررسی‌های دقیق‌تر نمایان کرد پدر شخصی بنام «پائولا پیِرس» حدود ۵۰ سال پیش این نامه را نوشته است.

وقتی که پائولا کاغذ را دید، دستخط پدر خود را تشخیص داد و نقل کرد: «این اتفاق عجیب است. او این نامه را نوشته است. دستخط او کاملا قابل تشخیص است. ما برای ۲۶ سال از پدر خود بی‌خبر بودیم و هم‌اکنون دستخط او را پیدا کرده‌ایم».

شایان توجه است این باری حاوی نامه مربوطه هزاران مایل دورتر،‌ پس از گذشت بیش از ۵ دهه تشخیص داده شد. روی نامه نگاشته شده بود: «به بلوار اوشِن شماره ۴۱۹ مراجعه کنید و از تینا، صاحب هتل بیچکامبر جایزه بگیرید».

– همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد –

نگارش : كامياب ف.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که انگشت نمايی به کرم در همه شهر
««« »»»
وه که در کار غريبان عجبت اهماليست

کشف بطری حاوی نامه قدیمی بعد از ۵۰ سال

TT / 71 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال