پاشنه آشیل دشمن در نفوذ مفهوم انقلابی گری است


پاشنه آشیل دشمن در نفوذ مفهوم انقلابی گری است

قائم‌مقام آکادمی علوم اسلامی گفت: پاشنه آشیل دشمن در نفوذ توجه به مفهوم انقلابی‌گری است.

تصویر و عکس   پاشنه آشیل دشمن در نفوذ مفهوم انقلابی گریه کن است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند صبح امروز در نشست «انقلاب اسلامی و رویارویی با خطر نفوذ» و پرده برداری از کتاب «جریان شناسی نفوذ در انقلاب ها» به قلم حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که صبح امروز (سه شنبه) در خبرگزاری تسنیم به انجام رسانده شد،بیان کرد: رابطه بین سه کلید عبارت نبرد نرم، انقلابی گریه کن و نفوذ اهمیتی می دارد.نبرد نرم درپی تغییر نامحسوس رفتارها و باورهای جامعه است و برای اینکه این اتفاق را رقم بزنند مجبور به بهره گیری از نفوذ است؛ رویارویی با نفوذ نباید به شکل انفعالی باشد ، زمانی دشمن هوشیارتر از گذشته مسئله نفوذ را دنبال می کند نشان از توانایی ما دربرابر نفوذ دارد.

قائم مقام آکادمی علوم اسلامی با تاکید بر لزوم شناخت محورهایی که دشمن در تضعیف انقلاب دنبال می کند، گفت: انقلابی گریه کن به معنای پاسداری از جناح سیاسی و حتی پاسداری سیاسی از حاکمیت نیست و انقلابی گریه کن یک حرکت مداوم است که اگه این مفهوم را دنبال کنیم دشمن قادر نیست ما را تضعیف کند.

پیروزمند با اشاره به اینکه انقلابی گریه کن را در سه محور می توان نکته بحث گذاشت، تصریح کرد: محور نخست این بحث انقلابی پاک کنی از مفاهیم و تعاریف است؛ محور دوم این بحث انقلابی پاک کنی از مقدسات بوده و محور سوم انقلابی پاک کنی از نهادها و ساختارها است.

وی یاد آوری کرد:دشمن با تغییر مفهوم انقلابی گریه کن انقلاب را به عنوان عامل بی ثباتی شناسانده، در نتیجه انقلاب را بحثی می پندارد که پیش آمده و خاتمه یافته است و حرف از آن تشنج زا است. در صورتی که فراخوان به قیام لله پایان ندارد که انقلاب به پایان رسانده شود.

قائم مقام آکادمی علوم اسلامی با بیان اینکه مفهوم هویت محور دیگر هدف دشمن از انقلابی پاک کنی از مفاهیم و تعاریف است گفت: دشمن کاری کرده است که بجای این که بگوییم هویت اسلامی نقل شود هویت انسانی و بعضیا می گویند با نقل کردن جمله هویت اسلامی سبب جبهه گیری و نبرد و دعوا و سبب نبود تفاهم با غرب می شویم.

حجت الاسلام پیروزمند تاکید کرد خدای بلند مرتبه یکی از منابع یاری رساننده نسبت به هویت اسلامی را آیه شریفه آیت الکرسی آگاهی میدارد، یعنی تجمع بر محور ولایت خداوند بلند مرتبه است که هویت بخش این جبهه است، پس باید بر هویت اسلامی پافشاری کنیم.

وی با بیان مفهوم تعادل به عنوان محور بعدی بحث تصریح کرد: تعادل یک مفهوم پر ارزش است که علما نظام اخلاق اسلامی را از مبنای تعادل بنا کردند اما این مفهوم را بعضیا تحلیل دیگری می کنند و مفهوم اسلامی تعادل را عوض میکنند و می گویند تعادل در مرز حق و باطل حرکت کردن و دست رفیقی یا دشمن دادن است و ما باید تعادل را از آیه شریفه محمد رسول الله اشدا علی الکفار رحما بینهم والذین معهوا (سوره فتح آیه ۲۹) بیاموزیم.

قائم مقام آکادمی علوم اسلامی اضافه کرد: اگه این آیه را دست روشنفکرها بدهند آنها از توانایی طلبی استنباط می کنند و حال قرآن مجید نقل میکنید بین خودتان رحیم باشید و دربرابر دشمن شدید عمل کنید و این معنی عمده تعادل است.

حجت الاسلام پیروزمند مفهوم دیگر انقلاب پاک کنی را که دشمن به دنبالش است مفهوم اسلام آگاهی خواهی داشت و گفت: دشمنان اسلام رحمانی را دربرابر اسلام انقلابی علم می کنند زمانی اسلام رحمانی را علم می کنید تا اسلام انقلابی را زمینگیر کنیم باید برای خود جای تردید و دقت قرار بدهیم. بنابراین مفهوم اسلام خواهی مفهومی است که عوض میشود.

وی مفهوم دیگر بحث را مفهوم واقع بینی دانست و بیان کرد: بعضیا انقلابیون را به آرمان گرایی متهم می کنند و می گویند انقلابیون واقع بین نیستند، آنها می گویند حقیقت جهان یک الزاماتی را بوجود مییاورد که انقلابیون می خواهند آن را نادیده بگیرند و می گویند تمام نظام سلطه در نفوذ اقتصادی، فرهنگی و علمی حتی در داخل کشور ما بالا است.

قائم مقام آکادمی علوم اسلامی با بیان اینکه اگه نتوانیم دربرابر نفوذ دشمن در معیارهای خود ممانعت کنیم تاکید کرد: دشمن معیارهای خودش را در ادبیات خودمان به ما تحمیل می کنند و اگه این طور شود ما تا پایان قافیه را می بازیم. واقع بینی را اگه با فرهنگ اسلام نگاه بکنیم فرهنگ اسلامی افزون بر مطالب واقع بینی است و حقیقت به گونه دیگری قابل تصور است.

حجت الاسلام پیروزمند اضافه کرد: طبق آیه والذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا،( آیه ۶۹ سوره عنکبوت) کسانی که مجاهده می کنند ما راه را برای آنها میگشاییم فقط برای وقت پیامبر نیست و برای وقت فعلی کاربرد دارد و باید آگاهی بداریم تقابل جبهه حق و باطل و اینکه باطل تا زمینگیر کردن جبهه حق دست بردار نیست نیز یک حقیقت است.

وی علم ورزی را مفهوم دیگر دشمن در انقلاب پاک کنی دانست و گفت: حربه مهم دشمن این است که نقل میکنید حرف تو علمی است یا خیر؛ غافل از اینکه باید آگاهی بداریم علم معتبر آن نیست که غرب پای آن را امضا کرده باشد. این دیدگاه در جامعه دانشگاهی ما نفوذ کرده است و ما باید آگاهی بداریم مفهوم علم در ادبیات دینی و ادبیات غربی فرق می دارد.

قائم مقام آکادمی علوم اسلامی مفهوم بهبود را جزء محور دیگر انقلابی پاک کنی دانست و تصریح کرد: مفهوم بهبود که از آن به عنوان توسعه یاد می کنند، از تمجید شاخص بهبود آغاز شده و تا توافق با شرکت های خارجی و خیلی از امور می رسد و ما مخالف بهبود کشور نیستیم اما باید با حداقل وابستگی انجام بشود.

حجت الاسلام پیروزمند پاشنه آشیل دشمن در نفوذ را مفهوم انقلابی گریه کن دانست و اضافه کرد: انقلابی پاک کنی از مفاهیم مقدس مانند امر به معروف و نهی از منکر و انقلابی پاک کنی از نهادها و سازمان های نظام از جمله حوزه علمیه قم مؤثر است.

— با تشکر از انتخاب شما —

نگارنده : پريماه ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چنين چهره گشايد خط زنگاری دوست
««« »»»
من رخ زرد به خونابه منقش دارم

پاشنه آشیل دشمن در نفوذ مفهوم انقلابی گری است

TT / 206 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال