اصلاح‌طلبان شورا در پروژه واگذاری املاک رفوزه شدند


سیصد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور اکثر اعضای شورا از ساعت 9:15 آغاز شد.

در ادامه این جلسه از مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک تقدیر و تجلیل شد؛ سپس اعضای شورای شهر تهران تذکرات پیش از دستور را ارائه دادند و با حضور شهردار تهران در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره واگذاری املاک شهرداری تهران، گزارشی ارائه شد.

محمدباقر قالیباف در ارائه گزارش خود به موضوعات مبهم در پروژه واگذاری املاک شهرداری تهران که بر اساس اعلام دادستانی، احمد حکیمی‌پور عضو شورای اسلامی شهر تهران اسناد آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است،‌ گفت: شهرداری تهران توسط دستگاه‌های ذیربط مورد بازرسی دائم قرار گرفته است.

وی اشاره کرد: وقتی نامه محرمانه که برای ما هم نبوده است و توسط عده‌ای بر خلاف قانون و اخلاق، رسانه‌ای شد، من به عنوان شهردار وظیفه خود دیدم تا اولاً از صیانت سلامت شهرداری دفاع کنم، ثانیا با تخلفات احتمالی قطعاً برخورد کنم ثالثاً در این مورد به هیچ عنوان اغماض نکنم و در نهایت از دادستان خواستم تا این موضوع را رسیدگی کند و هیچ خط قرمز فردی و جناحی هم نداشتم.

قالیباف در ارائه گزارش خود گفت: این اعداد و افراد که منتشر شد، کذب بود و در حق مدیریت شهری ظلم شد؛ بر اساس گزارش دادستانی تنها 45 مورد تخلف وجود دارد و آن هم تخلف شکلی است؛ در 27 هزار و 600 مورد پرونده واگذاری تنها 45 مورد تخلف محسوب شده است و نه جرم؛ و بنده همان روز ارسال گزارش دادستان، 36 مورد را همان لحظه ثبت و معاملات را بر هم زدم. 19 نفر از این‌ها بیش از حد تخفیف گرفتند که باز بنده شخصا اقدام به بازپس‌گیری مبالغ کردم.

شهردار تهران تأکید کرد: هیچکدام از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از امتیاز مسکن برخوردار نشده‌اند و این موضوع را با قاطعیت اعلام کرد.

در ادامه این جلسه، مهدی چمران نیز عنوان کرد: در جلسه گذشته اعضای شورای شهر نامه‌ای را به قوه قضائیه امضاء کردند و سرعت عمل و دقت قوه قضائیه تشکر کردند.

وی افزود: قوه قضائیه همین سرعت عمل و دقت را ادامه دهد تا وضعیت کامل و روشن شود.

وی با تأکید بر اینکه فصل‌الخطاب ما قوه قضائیه است،‌گفت: بهتر است نظر قوه قضائیه اعلام شود و بعد بحث و بررسی لازم در این خصوص انجام شود.

در ادامه این جلسه، چند تن از اعضای شورای شهر از گزارش ارائه شده توسط شهردار تهران تشکر و قدردانی کردند.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال