مجوز مهم سازمان مالیاتی برای تهاتر بدهی‌ها با شرکت‌های دولتی +سند


به گزارش صبحانه، یکی از اقدامات مهم دولت برای کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی آن است که امکان تهاتر بدهی های آنها با نهادهایی چون سازمان امور مالیاتی یا شرکت های دولتی در راستای کاهش بدهی های مالیاتی، را فراهم کرده است و به عنوان مثال، بر اساس مصوبه چندی پیش کابینه، مطالبات شرکت‌های فارس گاز پاورپلنت و ساوت اصفهان پاورپلنت از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با بدهی همان شرکت‌ها به سازمان امور مالیاتی کشور به مبلغ 433 میلیارد ریال تهاتر شده بود.

همچنین دولت به سازمان امور مالیاتی کشور دستور داده است حسب مورد مکلف است ضمن انجام اقدامات اجرایی لازم برای وصول مطالبات خود طبق ضوابط و مقررات مربوط، ارقام مندرج را به عنوان پرداخت بدهی در حساب اشخاص بدهکار منظور نموده و ظرف یک روز کاری پس از ابلاغ این تصویب نامه نسبت به توقف عملیات اجرایی و رفع ممنوع الخروجی اشخاص مذکور بابت بدهی تا سقف مبلغ تهاتر شده اقدام کند.

بر این اساس سید کامل تقوی نژاد رییس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای جدید خطاب به مسئولان ارشد این سازمان با اشاره به این دستور مهم دولت، تصریح کرده است که در صورت توافق طرفین، شرکت دولتی ، جایگزین اشخاص مدیون شده و باید در چارچوب ضوابط و مقررات دستگاه اجرایی طلبکار، نسبت به پرداخت بدهی اقدام کرده و در صورت عدم تمکن، نسبت به تقسیط این بدهی اقدام خواهد شد.

مجوز مهم سازمان مالیاتی برای تهاتر بدهی‌ها با شرکت های دولتی +سند

وی در عین حال متذکر شده است که رفع توقیف از اقدامات اجرایی، صرفا تا سقف مبلغ بدهی تهاتر شده بوده و چنانچه مبلغ مالیاتی، مازاد بر مبلغ تهاتر باشد، اقدامات قانونی لازم برای وصول باقی مانده بدهی از مودی اصلی به عمل می آید.

تقوی نژاد همچنین تصریح کرده است که از تاریخ ابلاغ این مصوبه، کلیه مسوولیت های قانونی در پرداخت مبلغ بدهی تعیین شده، با شرکت دولتی مذکور بوده و در صورت عدم پرداخت نیز به عنوان مودی مشمول جرایم مقرر در قوانین مذکور می باشد.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال