آخرین وضعیت پرونده تکفیری‌های دستگیر شده در فارس


به گزارش صبحانه،علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به کشف عملیات انتحاری تکفیری‌ها در جنوب استان عوامل امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی گفت: دستگیری به موقع تکفیری‌ها و خنثی شدن نقشه شوم آنان نشان‌دهنده اشراف اطلاعاتی و امنیت بالای این استان و پیشگیری از شکل‌گیری عوامل ناامنی است.

القاصی تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در کشف این عملیات با هوشیاری لازم مهمترین نقش را ایفا کردند و  ورود به موقع نیروهای انتظامی نیز باعث خنثی شدن اقدامات تروریستی حلقه های وابسته به این گروه شد.

وی در ادامه افزود: دستگیرشدگان هم اکنون در اختیار دستگاه قضایی هستند و تحقیقات تحت نظارت مقام قضایی در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین از رسیدگی سریع و خارج از نوبت به پرونده تکفیری‌های دستگیر شده، مطابق دستور العمل مدیریت پرونده‌های مهم خبر داد.

القاصی با بیان اینکه از جمع 16 نفر تروریست دستگیر شده به استثناء دو نفر همه از اتباع بیگانه هستند، گفت: پیش از این، بارها در قالب طرح‌های پیشگیرانه اعمال محدودیت، مدیریت و نظارت ویژه بر اتباع بیگانه غیر مجاز را خواستار شده‌ایم و امروز بیش از هر زمان اجرای طرح‌های طرد و ممنوعیت فعالیت و به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز احساس  می‌شود.

وی با ابراز تاسف از این که بسیاری از اتباع بیگانه غیرمجاز دارای پرونده‌های متعدد علیه شهروندان و یا علیه سایر اتباع هستند، گفت: بسیاری از این افراد به خاطر عدم احراز هویت به راحتی متواری و اجرای عدالت در خصوص آنان سخت می گردد.

وی بهترین راهکار در این زمینه را پیشگیری از ورود اتباع غیرمجاز و اعمال نظارت و محدودیت فعالیت این اتباع غیرمجاز خواند و اخاطرنشان کرد: اتباع مجاز خارجی زیادی با نظارت و ظرفیت‌های قانونی در کشور فعال می باشند اما وجود و فعالیت اتباع بیگانه غیرمجاز در همه جای دنیا محدود و غیرممکن است.

به گزارش خبرگزاری میزان،  21 مهر ماه سال جاری وزیر اطلاعات از دستگیری تعدادی از تروریست‌های تکفیری در استان فارس خبر داد.

منبع : میزان

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال