۶ مورد اصلی برای خریداران طلا


۶ نکته مهم برای خریداران طلا


تصویر و عکس 6 نکته مهم برای خریداران طلا

چنانچه قصد دارید برای تهیه کرد طلا و جواهر عازم بازار بشوید باید آگاهی بدارید که تهیه کرد آن باید با آگاهی داشتن یک سری اطلاعات انجام بشود. در ادامه ما به شما اطلاعات کلیدی برای تهیه کرد طلا و جواهر را می گوییم تا تهیه کرد خوبی را آزمایید.

مورد هایی مهم در هنگام تهیه کرد طلا

اهمیتی نمی دارد که با چه هدفی به سمت تهیه کرد طلا و جواهرات می روید، در هر صورت تهیه کرد طلا و جواهر یک تجربه ی لذت بخش برای شما خواهد بود. باید گفت طلا یک فلز قیمتی است که با گذشت وقت ارزش خود را حفظ می کند، اما تهیه کرد آن بسیار هزینه بر است و یک سرمایه گذاری در طول حیات شخص به حساب مییاید. به همین جهت بایستی در تهیه کرد آن نهایت دقت و حوصله را مصرف بکنید تا در طول حیات از آن صفا بکنید و در صورت احتیاج با کمترین ضرر آن را به فروش رسان منتقل بکنید.

چنانچه قصد دارید برای تهیه کرد طلا و جواهر عازم بازار بشوید باید آگاهی بدارید که تهیه کرد آن باید با آگاهی داشتن یک سری اطلاعات انجام بشود. در ادامه ما به شما اطلاعات کلیدی برای تهیه کرد طلا و جواهر را می گوییم تا تهیه کرد خوبی را آزمایید. در این خصوص باید از فردی آگاه به اصول و نکات تهیه کرد و ساخت طلا مدد گرفت تا تهیه کرد کامیاب و خوبی را آزمود. در این خصوص مسعود رضایی، مدیریت مرجع تخصصی طلا و جواهرات کشورمان طی این مقاله به مواردی جهت تهیه کرد طلا و جواهر توجه کرده است.

پیش از این که برای تهیه کرد طلا و جواهرات عازم شوید، از میزان عیار طلا اطلاعات کسب کنید و آگاه شوید که این عیار چه اثری در قیمت جواهر و دوام و سفتی آن قرار میدهد

باید آگاهی بدارید که طلای ۲۴ عیار طلای نپخته و با ارزشترین نوع طلا است. در اصل طلا در فرم نپخته خود بسیار نرم است، بنابراین برای رسیدن به استقامت و سفتی موردعلاقه با انوع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل مخلوط میشود. حال باید آگاهی بدارید که عیار طلا چه چیزی است و چطور تعیین می شود.

طلای نپخته دارای عیار ۲۴ است که برای زیورآلات عالی نیست. چنانچه طلا دارای عیار ۱۰ باشد این بدان معناست که چنانچه طلا به ۲۴ قسمت تقسیم شود ۱۰ قسمت آن طلا است و ۱۴ قسمت آن فلزهای دیگر.

طلا و جواهرات در کشورمان با بهره گیری از طلای ۱۸ عیار آماده میشوند. بنابر این بیانات معلوم می شود که هرچه عیار طلا بالاتر برود، آن طلا نرم تر و قیمتی تر می شود.

پیش از تهیه کرد طلا و جواهر با نشانه های عیار که روی طلا هک شده است آشنایی پیدا کنید

غالبا روی زیورآلات طلا علامت هایی که بیانگر عیار طلای به کار رفته است هک می شود. این نشانه معمولا روی قسمتی از طلا هک می شود که جلوی چشم نباشد. همانگونه که نقل شد در کشورمان چون طلا ۱۸عیار می باشد، شما باید دنبال واژه ۱۸k روی جواهر خود باشید. k درواقع نخست لغت Karat یا همان عیار است.

به وزن طلا و تاثیر آن روی قیمت دقت دارید

معمولا طلا بر اساس گرم تهیه کرد و فروش می شود که هر چه وزن آن بیشتر باشد طبیعتا از قیمت بالاتری برخوردار می شود. توجه داشته باشید برای استفاده روزمره باید طلای ضخیمتری و سنگین تری خریداری کنید تا مقاومت بیشتری داشته باشد، بنابراین باید مخارج بیشتری پرداخت کنید.

پیش از تهیه کرد به رنگ طلایی که می خواهید خریداری کنید اندیشید

مرسوم ترین رنگ طلا و جواهرات همان رنگ طلایی است. اما در بازار، جواهرات با پایه ی طلای سفید و رزگلد نیز حضور دارد. اما قادر هستید طلاهایی به رنگ قهوه ای، سبز و آبی نیز یابید که با تکنیکهای ویژه آبکاری و طلاسازی به این رنگها در آمده اند.

برای تهیه کرد به هیچ وجه عجله نکنید و از چندین گالری نگاه کردن کرده تا مدل مدنظر خود را یابید

برای تهیه کرد جواهرات مغازه های طلا به فروش رسانی مرسوم هستند،اما امروزه تهیه کرد آنلاین طلا و جواهر انتخاب و تهیه کرد طلا وجواهرات را آسان کرده است.

از طلا فروش حتما درباره ی شرایط بازگرداندن طلا پرسش کرده و شناسنامه ی جواهر را خواست کنید

شرایط بازگرداندن طلا برای شما به عنوان مشتری بسیار اهمیتی می دارد،این که هنگام فروش جواهر چه مقدار ضرر یا سود می کنید. به علاوه شناسنامه ی جواهر به شما این اطمینان را می دهد که جواهری با اصالت را خریداری کرده اید.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال